Yazar Hakkında

21 Mart 2019, 15:13

BAU İlkbahar Trofesi İçin Kayıtlar Açıldı

Türkiye’nin “en genç” yelken kulübü olan BAUISC (Bahçeşehir Üniversitesi Uluslararası Yelken Kulübü) tarafından düzenlenen İlkbahar Trofesi’nin ilk yarışı 23-24 Mart tarihlerinde Caddebostan-Dalyan parkurunda gerçekleşecek.

Toplam 4 etaptan oluşan Trofe’nin Dümenci Toplantısı 21 Mart Perşembe günü Beşiktaş’ta yapılacak.

Türkiye’nin üniversite tabanlı ilk federe yelken kulübü BAUISC tarafından ilki 2017 yılında düzenlenen İlkbahar Trofesi’nin (Spring Trophy) üçüncüsü bu yıl 23-24 Mart tarihlerinde yapılacak yarışlarla başlayacak.

4 Mayıs’ta yılın ilk Boğaz Yarışı olan BAU Bosphorus Sailing Cup ve 5 Mayıs’ta yapılacak şamandıra yarışları ile tamamlanacak Trofe’de aynı gün dereceye giren ekiplere ödülleri dağıtılacak ve Döner Vela Kupası yeni sahibini bulacak.
BAU SPRING TROPHY TAKVİMİ

21 Mart 2019 Perşembe
19.00: Dümenci Toplantısı
           Bahçeşehir Üniversitesi Güney (Beşiktaş) Kampüsü Terası

1.ETAP
23 Mart 2019 Cumartesi
- Şamandıra Yarışları

24 Mart 2019 Pazar
- Coğrafi Yarış

2. ETAP
6 Nisan 2019 Cumartesi
- Şamandıra Yarışları (Sportworks Helly Hansen Cup)

3. ETAP
21 Nisan 2019 Pazar
- Şamandıra Yarışları (Dünya Çocukları Yarışı)              

4. ETAP
4 Mayıs 2019 Cumartesi
- Boğaz Yarışı (BAU Bosphorus Sailing Cup)

5 Mayıs 2019 Pazar
- Şamandıra Yarışları
- Ödül Töreni
KAYITLAR AÇILDI, DÜMENCİ TOPLANTISI BEŞİKTAŞ’TA

Geçtiğimiz iki yıl boyunca hem denizdeki etkinlik, hem de yarış sonrası karada ödül törenleri ile yelkencilerin ilgisini ve dikkatini çekmeyi başaran Spring Trophy’nin açılışı 21 Mart Perşembe günü BAU’nun Beşiktaş’taki Güney Kampüsü Terası’nda Dümenci Toplantısı ile yapılacak.

Saat 19.00’da başlayacak toplantıda ekiplere hem İlkbahar Trofesi hakkında genel bilgilendirme yapılacak, hem de 23-24 Mart tarihlerinde gerçekleşecek ilk etap hakkında teknik bilgiler paylaşılacak.

Toplantıda, eski alışkanlığını sürdüren BAUISC, ekiplerin Trofe’den beklentileri hakkında görüş ve önerilerini dinleyecek, etkinliğin geliştirilmesi amacıyla karşılıklı bilgi alış-verişi sağlanacak.

Bu buluşmada ayrıca geçen yılın Trofe Şampiyonu olan Ford Otosan Fenerbahçe ekibi, bir yıl boyunca muhafaza ettiği Döner Trofe Vela Kupası’nı, 2019’un kazananına verilmek üzere organizasyona iade edecek.

18 Mart Pazartesi günü Yarış İlanı’nın yayınlanması ile birlikte açılan kayıtlar da 21 Mart Perşembe günü saat 18.00’da kapanacak.
TROFE MARATONU ŞAMANDIRA YARIŞI İLE BAŞLAYACAK

Yarış Kurulu Başkanlığı görevini Rıza Bayrı’nın üstlendiği İlkbahar Trofesi’nin 23-24 Mart tarihlerindeki ilk etabında iki günde biri coğrafi üç yarış hedefleniyor.

23 Mart Cumartesi günü Caddebostan-Dalyan parkurunda IRC0-1-2 ve 3’ler Offsetli ve Kapı Dönüşlü iki şamandıra yarışı yapacak. IRC4 ve Gezgin sınıfları ise sadece Offset’i dönecek.

İlk uyarı işareti IRC0-1-2-3’ler için saat 11.55’te verilecek. Ardından IRC4 ve Gezgin sınıflarının start düdüğü çalacak.

24 Mart Pazar günü ise tüm sınıflar Adalar parkurunda coğrafi rotada mücadele edecek.  Start, önceki güne göre bir saat erkene alınacak.

Hazırlanan 6 rotadan hangisinin uygulanacağına ise Yarış Kurulu mevcut hava koşullarını değerlendirip denizde karar verecek ve ekiplere bildirecek.

Yarış Ofisi önceki yıllarda olduğu gibi Wyndham Hotel Kalamış, Küçükyalı Salonu’nda faaliyet gösterecek. Karaya dönen ekipleri “Köfte Partisi” bekliyor olacak.

İlk etabın ödül töreni 24 Mart Pazar günü saat 18.00'da Kalamış Marina'daki Paysage Kalamış'ta gerçekleşecek.


UYGULANACAK BANT ARALIKLARI

 IRC0  (Bordo)  TCC 1,140 ve üzeri
 IRC1  (Sarı)  TCC 1.139 - 1.050 arası
 IRC2  (Yeşil)  TCC 1.049 - 1.020 arası
 IRC3  (Turuncu)   TCC 1.019 - 0.980 arası
 IRC4  (Mavi)  TCC 0.979 ve altı
 GEZGİN   (Beyaz)  Zamana Göre Zaman (TOT) BÜYÜK KUPA 5 MAYIS’TA YENİ SAHİBİNİ BULACAK

Bahçeşehir Üniversitesi öğrencileri tarafından tasarlanan Vela Kupası, 5 Mayıs’ta yapılacak son yarışın ardından düzenlenecek törenle yeni sahibini bulacak.

Toplamda 5 yarış yapıldığında bir yarış atma hakkı doğacak İlkbahar Trofesi’nde ayrıca SportWorks tarafından IRC0-1-2-3 grubunda Overall birincisi, ikincisi ve üçüncüsü ekiplerle IRC4 ile Gezgin sınıfı birincilerine BAUISC hatırası HH polar montlar hediye edilecek

Bu arada, BAUISC’nin, yelkenciliği ve denizciliği nasıl daha ileriye taşıyabilecekleri yönünde her türlü öneri ya da şikayeti olanlar kulübün “info@bauisc.org” adresine elektronik posta atarak iletişime geçebilecekler.


Alıntı: TurkSail

 

Yazarın Diğer Yazıları

Dragut Sailing Cup, Nisan Ayında Başlıyor

D-Marin Turgutreis ve Turgutreis Yelken Kulübü iş birliği ile hayata geçirilen Dragut Sailing Cup yarışları, 4 Nisan- 7 Haziran tarihlerinde gerçekleştirilecek. Bodrum'da geleneksel hale gelen ve ilgi gören yarışlar bu yıl dört ayaktan oluşacak.

17.2.2020 20:28:00

Balıkesir'de Zafer Kupası Yelken Yarışları düzenlendi

06 Eylül 2017

Balıkesir'in Ayvalık ilçesinde Ayvalık Kaymakamlığı öncülüğünde ve Ayvalık Belediyesi'nin katkılarıyla Zafer Kupası Yelken Yarışları gerçekleştirildi.

Balıkesirli gençler yelken eğitiminde

29 Haziran 2015

Balıkesir'in Burhaniye ilçesinde, gençler, okulların tatil olmasının ardından, Türkiye Yelken Federasyonu Burhaniye Yelken eğitim Tesislerini doldurdu.

TYF. Başkanı Serhat Belli, ''En azından olimpik diploma''

24 Temmuz 2016

Türkiye Yelken Federasyonu (TYF) Başkanı Serhat Belli, olimpiyatlarda sporcularımız için hedeflenen noktayı açıkladı.

ÜYE GİRİŞİ

BANNER

Marinturk Amatör Denizci Belgeni Al

Yazarlar

Facebook

BANNER

Dalgacı - Günlük Yatılı Turlar ve Özel Organizasyonlar

BANNER

Tutku Sailing Yacht / 0533 164 99 60

BANNER

Limbo Denizcilik - Tekne İnşa ve Tamir Malzemeleri / 0532 296 77 75

BANNER

Deniz Eskisi | Deniz Antikacısı | DenizEskisi.com

BANNER

Yelken Eğitimi Atilla Gökova Sailing

BANNER

Eskiler ve Antikalar

BANNER

plastmore.com Plastmore - Meant for more

BANNER

Babür Hüseyin Özbek'in Güvertede kitabı çıktı. Tüm seçkin kitapçılarda...

BANNER

StatCounter