Yazar Hakkında

21 Mart 2019, 15:18

Campus Cup’ta Gençleri Önce Ekonomi Sonra Rüzgar Zorladı

Marmaris, bu yıl 11. kez üniversiteli gençleri ağırladı. Marmaris Uluslararası Yat Kulübü (MIYC) tarafından düzenlenen Nurolbank Campus Cup’a gelen üniversiteli ekipler sınırlı bütçelerini harcarken oldukça dikkatli davrandı.

İlk gün sağnaklarda 28-30 knot’ı gösteren kuzeyli rüzgar ekipleri zorladı. Coğrafi rotalı son yarış ise taktik savaşı oldu.

24 üniversiteden gelen 35 ekip Marmaris’te yağmur altında buluştu, hatta 15 Mart Cuma günü antrenmana çıkanlar karaya sırılsıklam döndü.

Ancak gençlerin şansına yarışların yapılacağı 16 ve 17 Mart’ta yarışlar yaz mevsimini aratmayacak, pırıl pırıl güneşli havada gerçekleşti. Ne var ki, güneş alan saçak altı yerlerde 30 derecelere ulaşan sıcaklık, rüzgara çıkınca aniden 11 derecelere düşerken, güneş batınca 6-7 dereceye geriledi, yerini güçlü ayaza bıraktı.YYK HAKKINDA BİLGİLENDİRME TOPLANTISI

Isı makasının bu denli açılmasına rağmen herkesin keyfi yerindeydi. Cuma akşamüzeri MIYC bahçesinde Protesto Kurulu Üyesi Aslan Özçakır, gençlere Yelken Yarış Kuralları hakkında bir bilgilendirme toplantısı düzenledi, start hattında ve şamandıra bölgesinde dikkat edilecek noktaları, protesto verme yöntemleri gibi temel konuları anlattı.

16 Mart Cumartesi günü Komite Botu Yalancı Boğaz önlerine demirledi ve “R1” olarak tanımlanan Offsetli ve Kapı Dönüşlü sosis rotanın kullanılacağı ilan edildi.

Orsa şamandırası 350 dereceye (kuzey-kuzeybatı) 1.5 deniz miline atıldı. İlk start 5 dakika uyarısıyla saat 12.05’te 17 tekneden oluşan IRC1-2 ve 3 sınıflarına verildi. 18 teknenin yer aldığı IRC4-5 ve Destek sınıfları da saat 12.10’da aynı rotaya yelken bastı.


RÜZGAR 30 KNOT’A KADAR YÜKSELDİ

İlk grubun startı hayli çekişmeli geçti, zaman zaman çığlıklar duyulsa da herhangi bir çatışma yaşanmadı. Ancak ikinci grubun start düdüğü çaldığında hatta kimse yoktu. Teknelerin toparlanıp dağınık bir şekilde start hattını kesmeleri biraz zaman aldı.

ThumbnailThumbnailThumbnail
ThumbnailThumbnailThumbnail

Kuzeyli 11-14 knot’lık rüzgarla başlayan yarışın ilerleyen dakikalarında rüzgarın gücü zaman zaman 24-26 knot’ları gösterdi, sert sağnaklarda ise anlık 28-30’lara ulaştı. Hal böyle olunca, zaptedilemeyen balonlar yüzünden bazı tekneler broşa girdi, kiminde ise ıskotalar veya mandar kaçınca güvertelerde zor anlar yaşandı.Kimi teknelerde dümeni öğrenciler tutup, deneyimli yelkenciler verdikleri taktiklerle tekne yönetimine yardımcı olurken, kimilerinde dümenin “ehil ellerde” olduğu gözlendi.

İTÜ ekibinin yarıştığı Mersin Yelken Akademisi (MAT 12) ilk grupta ilk finişi yaparken, peşinden gelen ve Ege Üniversitesi takımının yarıştığı Sütlaç (Melges 32) finiş hattını kesemeden bir talihsizlik yaşadı ve “suya yapıştı”. Ekip, broşa giren tekneyi düzeltmek, balonu indirip cenovayı basmak için çok zaman kaybetti.

ThumbnailThumbnailThumbnail
ThumbnailThumbnailThumbnail

Günün ve Nurolbank Campus Cup’ın ilk yarışında İTÜ (Mersin Yelken Akademisi), Doğuş (Fifty Fifty), Bilgi (Orsa-Cheese Sailing), İTÜ (Minx Hedef Yelken), Bahçeşehir (M2) ve ODTÜ (Aruna) ekipleri birincilik elde etti.

Ekiplerin ilk yarışta sergiledikleri performans, aslında yarışın sonuçları hakkında yaklaşık bir izlenim vermeye yetti."Y" kod flaması tokadaydı. Anlamı "can yeleği zorunludur"...
Sonra bildik bu manzara oluştu... Aman dikkat, bu tip "sert" yelekler
doğru bir seçim olmadığı gibi, yararı değil, zararı dokunabilir.


İKİNCİ YARIŞTA PARKUR DEĞİŞİKLİĞİ YAPILMADI

Rüzgar yönünde bir değişiklik olmayınca Yarış Kurulu günün ikinci yarışında da aynı parkurun kullanılacağını duyurdu.

Ancak telsizden yaptığı bu çağrıyı, Komite Botu’nda ilgili flamalar gönderde olmasına rağmen teknelerden gelen istekler doğrultusunda 8-10 defa tekrarlamak zorunda kaldı. Başhakem Ezgi Kalaycı, istekte bulunan ekibi cevaplamak yerine, çağrıyı “Yarışan yatların dikkatine” diyerek umuma tekrarlaması, “Dış yardım” tuzağına düşmesini engelledi.

ThumbnailThumbnailThumbnail
ThumbnailThumbnailThumbnail

İlk start yine 17 teknelik IRC1-2-3 sınıflarına verildi. Pin-End’e erken gelen Yaşar ekibi (Lemon) fodepardan sakınamadı ve geri dönerek startını tekrarlamak zorunda kaldı. Günün ilk yarışında oldukça kötü start eden IRC4-5 ve Destek sınıfları teknelerine alışıp havaya girmiş olsalar gerek, dikkat çekici bir gelişme ile çekişmeli bir başlangıç yaptılar.Bu arada Marmaris’te yaşayan Hollandalı Leo Kolf’un, üç kişilik H26 tipi Clavella adlı teknesine İstanbul Üniversitesi’nden bir öğrenci aldığını ve ondan kiralama konusunda herhangi bir talepte bulunmadığını da öğrendik.  

Rüzgarın ilk yarışa göre hızını biraz düşürdüğü parkurda İTÜ (Mersin Yelken Akademisi), Doğuş (Fifty Fifty), Bilgi (Orsa-Cheese Sailing), İTÜ (Minx Hedef Yelken), Bahçeşehir (M2) ikinci kez birinciliklere imza atarken, Destek sınıfında birinciliğe uzanan ODTÜ’nün Nora ile yarışan diğer ekibi oldu.PROTESTOLAR HAVADA UÇUŞTU AMA...

Günün her iki yarışında farklı zamanlarda telsizlerden ekiplerin çeşitli gerekçelerle birbirlerine verdikleri protestolar duyuldu, ardından kırmızı flamalar teknelerin kıç taraflarında gösterildi.

Ne var ki, karaya dönüldükten sonra bu protestoların hiçbiri resmiyete dökülmedi. Sadece iki teknenin 720, iki teknenin de 360 derecelik ceza dönüşlerini yaptıklarına dair deklarasyonlar Yarış Kurulu’na ulaştı.  

ThumbnailThumbnailThumbnail
ThumbnailThumbnailThumbnail

İKİNCİ GÜN ROTA KARGA TAŞI

İlk gün yarışları tamamlandıktan ve tekneler Netsel Marina’ya bağlandıktan sonra 24 üniversiteden gelen öğrenciler bu kez MIYC’ın bahçesinde verilen tavuk dönerli akşam yemeğinde yeniden bir araya geldi. Bir yanda ekipler, diğer yanda Yarış Kurulu günün değerlendirmesini yaparken, herkes Pazar günü tahminlerin öngördüğü hafif havayı düşünüyor ve konuşuyordu.

Ama beklenen olmadı. 17 Mart sabahı batı yönlü hafif esinti, start saati yaklaşırken tazeleyen rüzgarla 7-8 knot’ı buldu.

Rüzgarüstü şamandırasının 270 dereceye ve bir deniz mili mesafeye atıldığını belirten Yarış Kurulu, “G1” olarak anılan coğrafi rotanın uygulanacağını bildirdi.

Buna göre filo, Yalancı Boğaz önlerinden verilecek startın ardından Marmaris sahiline yakın atılan rüzgarüstü şamandırasını dönüp boğaza yönelecek, koy dışına çıktıktan sonra Karga Taşı'nı iskelede bırakıp geri dönecek ve Netsel Marina açığına kurulacak hatta, yaklaşık 12 deniz mili mesafeli rotalarını tamamlayacaktı.

Yarış Kurulu, bu rotayı da telsizden 10-12 kez tekrarlamak zorunda kaldı.

Start düdüğü IRC1-2 ve 3’ler için saat 12.05’te, IRC4-5 ve Destek sınıfları için 12.10’da çaldı. Gruplar, bir tekne dışında şamandıra tarafından güzel bir çıkış yaptı. Ancak, Destek sınıfında yarışan Hacettepe ekibinin yürütmeye çalıştığı Trident için aynı şeyi söylemek mümkün değildi.

ThumbnailThumbnailThumbnail
ThumbnailThumbnailThumbnail

Filonun öncüleri rüzgarüstü şamandırasına yaklaşırken ve 10 dakika olarak belirlenen start etme süresinin bitimine bir dakika kala hattı Komite Botu tarafından güçlükle geçerek son anda DNS (start etmedi) puanı almaktan kurtuldu.RÜZGAR BOĞAZDA UĞRAŞTIRDI

Rüzgarüstü şamandırasını ilk dönen tekneler, dar açı nedeniyle bastıkları balonları indirip cenovaya geçmek zorunda kaldı. Marmaris Boğazı’na doğru uygun açıyı yakalayan Sütlaç (Ege) asimetrik balon denemesini tekrarlayınca, yakın takipçisi Mersin Yelken Akademisi’nden bir anda uzadı.

Bunu gören diğerleri de aranın açılmasını engellemek için balon seyrine geçtiler. Ama çevresindeki tepelerin gölgelediği boğazın ortalarında bir süre havasız kalan öncü grup arasında mesafeler hemen kapandı.

ThumbnailThumbnailThumbnail
ThumbnailThumbnailThumbnail

Tam “yeniden start” pozisyonuna geliniyordu ki, sağnakları ilk yakalayan Sütlaç (Ege) oldu. Onu Mersin Yelken Akademisi (İTÜ), Lemon (Yaşar) ve Atlantis X (Piri Reis) izledi. Gerilerindeki grubu ise Fifty Fifty (Doğuş) domine ediyordu.

Karga Taşı önlerinde bir süre borda bordaya “oynaşan” Sütlaç ile Mersin Yelken Akademisi dönüşlerini tamamlarken, uzun süre ikinci grubun lideri olan Fifty Fifty’nin balonu söndü.

ThumbnailThumbnailThumbnail
ThumbnailThumbnailThumbnail

Cenova seyrine geçme kararını oldukça geç verdikleri için peşlerindeki teknelerin tamamı tarafından geçilen Fifty Fifty, Karga Taşı’nı geçip rüzgarüstüne döndükten sonra farkı yeniden kapattı.

Orsa-Cheese Sailing ise taktik savaşı gerektiren rota boyunca oldukça istikrarlı bir performans sergiledi.

Rüzgarın 12-14 knot’a ulaştığı parkurda rotasını ilk tamamlayan ve fniş hattın ilk göğüsleyen tekne Mersin Yelken Akademisi (İTÜ) olurken sınıfında üçüncü birinciliği elde etti.MIYC Başkanı İhsan Kalaycı ve Komodor Oğuz Özdoğan için Nurolbank Campus Cup, yönetimlerindeki son etkinlik oldu. Zira Mart ayı sonunda MIYC'ta Genel Kurul Toplantısı yapılacak ve yeni yönetim seçilecek. Her iki isim de aday olmayacaklarını ama yeni yönetime yardımcı olmaya devam edeceklerini söylediler. 


NUROLBANK CAMPUS CUP’IN KAZANANLARI

Diğer sınıflarda da birincilikleri Doğuş (Fifty Fifty), Bilgi (Orsa-Cheese Sailing), İTÜ (Dönence), IYTE (Neslisu), ODTÜ (Nora) kazandı.

Planlanan üç yarışın tamamlanmasından sonra İTÜ (Mersin Yelken Akademisi) hem IRC1 grubunda, hem de Nurolbank Campus Cup’ın IRC1-2-3 sınıfları Overall birincisi oldu.

IRC2’de Doğuş (Fifty Fifty), IRC3’te Bilgi (Orsa-Cheese Sailing) birinciliğe uzandı.

IRC4 ve 5 sınıflarındaki Overall birincilik Bahçeşehir’in (M2) olurken, İTÜ (Dönence) IRC4’te, Bahçeşehir (M2) IRC5’te, ODTÜ (Nora) Destek’te birincilik elde etti.MIYC bahçesinde düzenlenen ödül töreninin ardından gençler gelecek yıl yeniden buluşmak dileği ile dönüş yolunu tuttu.Alıntı: TurkSail      

 

Yazarın Diğer Yazıları

Doğu Ege Yelken Haftası IRC 1 Şampiyonu MSI Sailing Team/AG

TEB Özel Bankacılık desteğiyle TAYK tarafından düzenlenen Doğu Ege Yelken Haftasının IRC 1 sınıfı şampiyonu olan MSI Sailing Team/AG2019 sezonundaki iddiasını sürdürüyor.

30.7.2019 12:03:15

Dragon İlkbahar Serisi Erol Kapkın Trofesi ile Sona Erdi

Bodrum'da düzenlenen Dragon İlkbahar Serisi'nin son yarışı Erol Kapkın Trofesi oldu. Bir trafik kazasında yaşamını yitiren üyeleri Erol Kapkın anısına MYK tarafından 21 yıl önce başlatılan bu geleneksel yarışın adresi artık Bodrum.

25.6.2019 23:42:10

Samim Arduman Kupası Yapılamadı

TAYK Komodorlar Trofesi'nin ikinci yarışı olan Samim Arduman Kupası'nda start verilemedi. Kayıt veren 16 tekneden 5'i hazırlıklar başlamadan önce Komite?ye yarışa katılmaktan vaz geçtikleri bilgisini verdi. Rüzgarın bu sıralarda 40 knot'ı aştığı bilgisini alan Komite, marinadan çıkıp parkura gelen 6 tekneye '2Elverişsiz hava koşulları nedeniyle planlanan yarış yapılmayacaktır'' dedi.

4.4.2019 15:23:27

BAU İlkbahar Trofesi’nde 4 Start, 3 Yarış

Bahçeşehir Üniversitesi öğrencileri tarafından kurulan BAUISC (BAU International Sailing Club / BAU Uluslararası Yelken Kulübü) tarafından gerçekleştirilen İlkbahar Trofesi'nin ilk ayak yarışları yoğun rekabete sahne oldu. 40 ekibin kayıt verdiği etkinlikte, IRC0-1 ve 2 gruplarında performans açısından birbirine yakın tekneler rekabeti yükselten temel nedeni oluşturdu.

28.3.2019 13:48:51

SIRENA MARIN Japan International Boat Show’a Katıldı

Türkiye'den dünyaya açılan küresel bir marka olma yolunda emin adımlarla ilerleyen Türkiye'nin ilk ve tek seri motoryat üreticisi SIRENA MARINE, dünyanın en önemli tekne üreticilerinin katılımıyla, 7-10 Mart tarihleri arasında düzenlenecek Japan International Boat Show'a katılıyor.

6.3.2019 22:40:46

TAYK, Sezonu 2 Mart'ta Ertan Balin Kupası ile Açacak

Türkiye Açıkdeniz Yarış Kulübü (TAYK) TEB Özel Komodorlar Trofesi'nin ilk yarışı olan Ertan Balin Kupası 2 Mart Cumartesi günü yapılacak.

27.2.2019 21:19:25

Açık Hırvatistan Şampiyonası'nda Yücel sürprizi

IOM Sınıfı Açık Hırvatistan Şampiyonası bu yıl 18-20 Ocak?ta Hırvatistan?ın Rogoznica kasabasında yapıldı.

30.1.2019 15:21:50

EAYK-Çeşme Marina İzmir Güz Trofesi Yarışsız Bitti

İzmir Güz Trofesi'nin koşulduğu Çeşme parkuru, kapanış yarışlarına izin vermedi. İlk gün havanın oldukça sert olması yüzünden Yarış Kurulu ''saçak altı''bir rota seçti.

25.12.2018 14:15:17

TYF Atatürk Kupası’na ‘Çirkin Damga’

Bodrum Yalıkavak'ta gerçekleşen TYF Atatürk Kupası'nın ikinci hafta yarışlarına etkinliğin başhakemi ile Sahil Güvenlik gemi komutanı arasında geçen diyalog damgasını vurdu. Parkurun liman girişini kapattığını, bunun da tehlike yarattığını söyleyerek ''yer değişikliği'' öneren SG komutanına başhakem, 'Sen bana karışamazsın, sen benim komutanım değilsin' dedi.

4.12.2018 18:28:57

Heybeliada 1773 Kupası’na 41 Tekne Katıldı

Deniz Harp Okulu ve Deniz Lisesi'nin kuruluşu anısına İstanbul Yelken Kulübü tarafından düzenlenen Heybeliada 1773 Kupası'na, son dakikada eklenenlerle birlikte 41 tekne katıldı.

20.11.2018 16:18:37

Refet Ereş 35 Yıl Sonra İstanbul Sularında

Bir dönem İstanbul'da fırtına gibi esen yelkencilerden biriydi Refet Ereş... Ani bir kararla 35 yıl önce tası tarağı toplayıp eşi ile Kanada'ya göçtü. Geçtiğimiz günlerde bir haftalığına İstanbul'a gelince, TAYK Sonbahar Kupası-1'de Gürhan Tüker'in Korza yatında İstanbul suları ile yeniden kucaklaştı. Ardından da eski dostlarla İYK'da yenen akşam yemeğinde kulaklar bolca çınlatıldı.

18.11.2018 00:47:19

Göcek Yarış Haftası'nda Plaj ve Yarış Bir Arada

Adında ''Sonbahar'' var ama 16. Göcek Yarış Haftası yaz mevsimini aratmayacak sıcak ve güneşli bir havada başladı, öyle de devam ediyor. Rüzgar gelene dek özellikle Rus ekipler denize girip güneşin nimetlerinden yararlanırken, komite teknesinde de ızdıraplı saatler yaşanıyor. Düşük hava koşullarına rağmen son güne gelindiğinde, planlanan 6 yarıştan 5'i yapılmıştı.

14.11.2018 10:25:36

29. Marmaris Yarış Haftası Başladı

MIYC (Marmaris International Yacht Club) tarafından 27 Ekim-2 Kasım tarihleri arasında düzenlenen 29. Marmaris Yarış Haftası bugün tüm gruplarda yapılan ikişer yarışla başladı. IRC sınıfları koy içinde orsa-pupa, Cruiser sınıfları ise koy dışında coğrafi rotada mücadele etti. IRC sınıflarının yarışlarında protestolar havada uçuştu ama masaya sadece resmiyete dökülen ikisi geldi.

30.10.2018 18:30:48

Farr 40-MAT 1010 İstanbul Kupası’nda Asterisk’ten sarkaç etkisi

TAYK tarafından düzenlenen Farr 40-MAT 1010 Benzer Tekneler İstanbul Kupası 20-21 Ekim'de Caddebostan parkurunda 6 şamandıra yarışı ile tamamlandı. 6-9 Ekim'de Chicago'daki Farr 40 Dünya Şampiyonası'nda 14 tekne arasında 10'uncu olan Asterisk, İstanbul'da açık ara farkla birinciliği kucakladı. MAT 1010 sınıfında ise birinciliği Cheese Sailing kazandı.

25.10.2018 14:12:37

Rixos Sailing Cup’ta Ünlüler Buluşması

''Dostluk Kazansın'' sloganı ile bu yıl üçüncüsü düzenlenen Rixos Sailing Cup Göcek 2018, 11-14 Ekim tarihleri arasında Rixos Premium Göcek'te yelken tutkunlarını bir araya getirdi.

19.10.2018 23:22:54

3. Rixos Cup Göcek İçin Geri Sayım

Deneyimli olsun ya da olmasın, deniz ve yelken tutkunlarını bir araya getirmek amacıyla bu yıl üçüncüsü düzenlenecek olan Rixos Sailing Cup Göcek, 11-14 Ekim tarihlerinde yapılacak.

4.10.2018 19:19:33

İzmir Körfezi Arkas'ın Yarışına Dar Deldi

İzmir Büyükşehir Belediyesi Körfez Şenlikleri'nin ana etkinliği olan İzmir Arkas Körfez Yarışı geçen yıl 42 teknelik katılımla gerçekleşti. Sayı bu yıl 50'ye yükseldi ancak bu ''sınırlandırılmış'' hali idi. Koca İzmir Körfezi'nde Konak Pier rıhtımı ve Levent Marina dışında bağlama yeri bulunmadığı için diğer başvurular geri çevrildi. Etkinlik 2 günde gerçekleşen 4 yarışla tamamlandı.

28.9.2018 18:30:23

İzmir Körfezi’nde Yelken Festivali Coşkusu

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Türkiye Yelken Federasyonu, Çeşme Marina Ege Açıkdeniz Yat Kulübü ve Konak Pier'in destekleri ile düzenlenen İzmir Arkas Körfez Yarışı'nda ikinci buluşma 22-23 Eylül günleri yaşanacak.

21.9.2018 14:11:00

Arkas Aegean Link Regatta 51 Tekne İle Start Aldı

TYF ve Ege Açık Deniz Yat Kulübü (EAYK) Çeşme Marina işbirliğinde düzenlenen Arkas Aegean Link Regatta'da ilk start düdüğü bugün çaldı. Yarışın destekçilerinden UBS?in adını verdiği mücadele Çeşme önlerinden başlayıp Sakız Adası?nda tamamlandı. IRC0?da Anything / Dere Construction birinci, Comet A Arkas-M.A.T. Sailing Team ikinci, Göztepe Yelken 1925 üçüncü oldu.

5.9.2018 23:30:13

Milli sporcular 2020 Tokyo Olimpiyatları'na Katılacak

Milli sporcular Nazlı Çağla Dönertaş ve Alican Kaynar, 2020 Tokyo Olimpiyatları'na katılma hakkı elde etti.

16.8.2018 20:42:56

Amiral Kupası Yarışları Tamamlandı

İstanbul Yelken Kulübü tarafından düzenlenen geleneksel Amiral Kupası yarışları, 5 Ağustos Pazar günü ''Sahil Güvenlik Komutanlığı Kupası'' adıyla yapılan ikinci etap mücadelesiyle sona erdi

9.8.2018 14:59:49

''8’inci Uluslararası Arena Aquamasters Yüzme Şampiyonası'' İstanbul'da Düzenleniyor

8'inci Uluslararası Arena Aquamasters Yüzme Şampiyonası, Setur Marinaları sponsorluğunda Marmaris ve Bodrum'dan sonra 4-5 Ağustos tarihlerinde İstanbul'da düzenlenecek.

15.7.2018 21:45:06

Geri Dönüşüm Yelkenlisi Denize İndirildi

Muğla'nın Fethiye ilçesinde çevre kirliliğine dikkat çekmek için bir vatandaş iki ay boyunca sokak ve plajlardan topladığı yaklaşık 950 pet şişeden tekne yaparak denize indirdi.

11.6.2018 13:33:44

Palamut & CPM Yelken Takımı Eğitim İçin Yelken Açtı

İstanbul Yelken Klubü (İYK) 2018 Yat Trofesine dahil Deniz Harp Okulu (DHO) Kupası Yat Yarışı, 37 teknenin katılımı ile Tuzla'da gerçekleşti. ' Eğitim İçin Her Şey' projesi için yelken açan Palamut & CPM Yelken Takımı yarışı ikincilik ile tamamladı.

21.5.2018 23:03:21

EDHEC Yelken Yarışlarında TÜRK BAYRAĞI Dalgalandı

Fransa'da her yıl farklı ülkelerden üniversite yelken takımlarının katılımıyla gerçekleşen Course Croisiere EDHEC yelken yarışları bu yıl 50. yaşını kutladı. 25'i aşkın ülkeden gelen 230 üniversite yelken takımı arasında mücadele eden Bahçeşehir Üniversitesi Yelken Kulübü (SailingBAU) öğrencileri birincilik elde etti.

6.5.2018 23:55:52

Denizden Gelen Sanat

Kendisini 'Deniz Çöpçüsü' olarak tanımlayan deniz ve çevre tutkunu Şinasi Yelkenci, denizden çıkardığı her türlü atığı değerlendirerek ortaya çıkardığı, her biri toplumsal mesaj içeren eserlerini Burgazada'da Cennet Plajı'nda sergiliyor. Sergi, 6 Mayıs Pazar akşamına kadar devam ediyor olacak.

2.5.2018 00:13:25

Henüz yorum yazılmamış!

Yorum Yaz

500 adet karakter kaldı

Amiral Kupası yarışı başladı

18 Haziran 2016

İYK’nın düzenlediği Amiral Kupası, bu yıl 18-19 Haziran’da iki etap halinde yapılacak.

ÜYE GİRİŞİ

BANNER

Yelkenci İlan Ver

Yazarlar

Facebook

BANNER

Dalgacı - Günlük Yatılı Turlar ve Özel Organizasyonlar

BANNER

Tutku Sailing Yacht / 0533 164 99 60

BANNER

Limbo Denizcilik - Tekne İnşa ve Tamir Malzemeleri / 0532 296 77 75

BANNER

Atölye Kürün – Ressam, Heykeltraş, Ürün Satışları ve Özel Tasarımlar

BANNER

Dövmeliyim

BANNER

Deniz Eskisi | Deniz Antikacısı | DenizEskisi.com

BANNER

MarinTurk Marina'da kaçırılmayacak fırsatlar

BANNER

Özel İSTANBUL TIP MERKEZİ - 1998'den Bugüne Sağlıkla

BANNER

Yelken Eğitimi Atilla Gökova Sailing

BANNER

Eskiler ve Antikalar

BANNER

Filtre.com.tr Endüstriyel Madde ve Malzeme İmalatı, Ticareti ve Mühendislik Hizmetleri Kartuş Filtre -Karbon Filtre - Torba Filtre üreticisi.

BANNER

plastmore.com Plastmore - Meant for more

BANNER

StatCounter