Yazar Hakkında

22 Mart 2019, 17:19

Yelkenciler Yarış Öncesi Çevre Temizliği Yaptı

Türkiye Yelken Federasyonu tarafından Arkas Çeşme Yelken Gençlik ve Spor Kulübü ev sahipliğinde gerçekleştirilecek TYF Spor Toto Yıldızlar Kupası’nda heyecan Optimist ve Laser sınıflarında başladı.

Yarışlardan önce TYF Sosyal Sorumluluk ve Organizasyon Komitesi tarafından “Çevre Temalı Gönüllülük Aktivitesi” düzenlendi.

TYF Atatürk Kupası ve TYF Kış Kupası yarışlarının ardından Milli Takım Seçme Kriteri’ne göre belirlenen 37’si Optimist Junior, 75’i Optimist olmak üzere toplam 112 sporcu ile Laser 4.7 (51), Laser Radial (15) ve Laser Standard (8) sınıflarındaki 74 sporcunun kupa mücadelesi başladı.

TYF Spor Toto Yıldızlar Kupası’nın ilk haftası 23 Mart Cumartesi günü ödül töreniyle sona erecek. Kupada ikinci hafta mücadelesi 420-470, Techno 293, RS:One ve RS:X Rüzgar Sörfü sınıflarında yapılacak.
YARIŞ ÖNCESİ ÇEVRE TEMİZLİĞİ

Bu arada yarışlardan önce TYF Sosyal Sorumluluk ve Organizasyon Komitesi tarafından TYF Spor Toto Yıldızlar Kupası’nda “Çevre Temalı Gönüllülük Aktivitesi” düzenlendi.

Arkas Çeşme Yelken Gençlik ve Spor Kulübü’nde gerçekleşen etkinliğe Çeşme Kaymakamı Hacı Mehmet Kara, İzmir Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Ömer Albayrak, İzmir Çevre ve Şehircilik İl Müdür Yardımcısı Şükran Nurlu, TYF Başkanı Özlem Akdurak, Çeşme İlçe Jandarma Komutanı Yarbay Emin Yılmaz, Arkas Çeşme Yelken Gençlik ve Spor Kulübü Başkanı Tolga Yağlı ile sporcular, antrenörler, kulüp yöneticileri ve hakemler katıldı.

TYF Sosyal Sorumluluk ve Organizasyon Komitesi Başkanı Serdar Özkaleli komitenin kurulmasını öneren TYF Başkanı Özlem Akdurak’a teşekkür ederek başladığı onuşmasında, “Yarışlar boyunca ayrıştırma kutularımıza bütün atıklarımızı atalım. Buradan sonra bunları kendi evlerinizde, okullarınızda anlatın ve uygulamaya çalışın” dedi.

Özkaleli ayrıca 5 Haziran Dünya Çevre Günü’nde de tüm kulüplerle eş zamanlı bir kıyı temizliği etkinliği gerçekleştireceklerini sözlerine ekledi.


Alıntı: TurkSail

 

Vefat / Başsağlığı

27 Ocak 2020

Arkadaşımızın acısını paylaşıyoruz.

Bofor Çizelgesi

05 Ocak 2001

Bofor (Beaufort) Rüzgar Çizelgesi

ÜYE GİRİŞİ

BANNER

Marinturk Amatör Denizci Belgeni Al

Yazarlar

Facebook

BANNER

Dalgacı - Günlük Yatılı Turlar ve Özel Organizasyonlar

BANNER

Tutku Sailing Yacht / 0533 164 99 60

BANNER

Limbo Denizcilik - Tekne İnşa ve Tamir Malzemeleri / 0532 296 77 75

BANNER

Deniz Eskisi | Deniz Antikacısı | DenizEskisi.com

BANNER

Yelken Eğitimi Atilla Gökova Sailing

BANNER

Eskiler ve Antikalar

BANNER

plastmore.com Plastmore - Meant for more

BANNER

Babür Hüseyin Özbek'in Güvertede kitabı çıktı. Tüm seçkin kitapçılarda...

BANNER

StatCounter