Yazar Hakkında

04 Nisan 2019, 15:18

Tuzla Yelken ve Su Sporları Kulübü IOM Yarışlarına Ev Sahibi Oldu

İstanbul’un “çiçeği burnunda” yelkencilik merkezlerinden Tuzla Yelken ve Su Sporları Kulübü ilk kez kapılarını IOM sınıfındaki yarışçılarına açtı.

Açık kategoride düzenlenen ve tek günlük bir etkinlik olmasına rağmen büyük ilgi gören Tuzla IOM Kupası’na Zonguldak, Ankara ve Mersin’den gelenlerle birlikte 18 tekne katıldı.

Tuzla Yelken ve Su Sporları Kulübü (TYSSK) tarafından düzenlenen Tuzla IOM Kupası 24 Mart Pazar günü gerçekleşti. Kulübün Komodoru Okan Hacıfazlıoğlu, bir yandan eksiksiz bir organizasyon hedeflerken, bir yandan da konuklarına keyifli bir yarış yaptırmak için Yarış Kurulu ile birlikte omuz omuza çalıştı.

Havanın soğuk olmasına rağmen gün boyunca kuzey-kuzeybatı yönünden esen rüzgarla toplam 14 yarış yapıldı.

ThumbnailThumbnailThumbnail

İLK 5 ARASINDA SIKI ÇEKİŞME YAŞANDI

Özellikle ilk yarışlarda 8-12 knot aralığında oynayan rüzgarda bazı yarışçılar doğrudan 2 numaralı (orta hava) armaları ile yarışırken bazı yarışçılar da 1 numaralı armada kalmayı tercih ederek değişken rüzgarda daha iyi performans yakalamaya çalıştılar.

İlk 5 arasındaki çekişme yarışın başından sonuna kadar devam etti. Bu grup içinde sürekli değişen sıralama Galatasaray Kulübü'nden Sami Efegil’in galibiyeti ile sonuçlandı.  


YARIŞÇILAR PARKURU BEĞENDİ

Yarışlar kulüp üyelerince ve çevredeki diğer yelkenciler tarafından da ilgi ile izlendi. Temiz rüzgara ve temiz bir denize sahip Tuzla Yelken ve Su Sporları Kulübü, deniz trafiğinden de uzak olması nedeniyle Türkiye’deki en iyi Radyo Yelken parkurları arasında şimdiden yerini almış gibi görünüyor.

ThumbnailThumbnailThumbnail

Sabah kayıt ve hazırlık işlemlerinin tamamlanmasından sonra saat 12.30’da başlayan yarışlar saat 16.30’a kadar devam etti. Tamamlanan 14 yarış sonucunda ilk üç derece şu şekilde oluştu;

     1- Sami Efegil / TUR 07 (GS)
     2- Mehmet Yaşar Yücel / TUR 27 (İYK)
     3- Levend Gürkan / TUR 13 (İYK)

Kulüp bahçesinde düzenlenen kokteyl ve ödül töreninde bir konuşma yapan Kulüp Başkanı Sermet Fındık, IOM sporcularını ağırlamaktan ve düzenlenen ilk yarış olmasına rağmen böyle yüksek bir katılım yaşanmasından duydukları memnuniyeti dile getirdi.

Kulübün genel sponsoru Nasiol firması da hem dereceye giren sporculara hem de katılımcılara nano teknoloji bakım ürünleri hediye etti.  


Alıntı: TurkSail

 

 

Henüz yorum yazılmamış!

Yorum Yaz

500 adet karakter kaldı

BOAT SHOW EURASIA VIAPORT MARİNA İSTANBUL TUZLA'DA BUGÜN BAŞLADI

17 Şubat 2018

VİA Fuarcılık organizasyonu ile Türkiye'de bir ilke imza atılıyor.

Adalara Doğru Doldursaydınız

28 Mayıs 2013

İstanbul / Anadolu yakası Marmara denizi sahili aylardır dolduruluyor.

ÜYE GİRİŞİ

BANNER

Marinturk Amatör Denizci Belgeni Al

Yazarlar

Facebook

BANNER

Limbo Denizcilik - Tekne İnşa ve Tamir Malzemeleri / 0532 296 77 75

BANNER

Deniz Eskisi | Deniz Antikacısı | DenizEskisi.com

BANNER

Eskiler ve Antikalar

BANNER

plastmore.com Plastmore - Meant for more

BANNER

Babür Hüseyin Özbek'in Güvertede kitabı çıktı. Tüm seçkin kitapçılarda...

BANNER

StatCounter