Yazar Hakkında

17 Nisan 2019, 14:00

BAU İlkbahar Trofesi’nde 3. Etap

Bahçeşehir Üniversitesi Uluslararası Yelken Kulübü (BAUISC) tarafından düzenlenen BAU İlkbahar Trofesi’nde 3. Etap yarışları 21 Nisan Pazar günü yapılacak.

23 Nisan nedeniyle “Dünya Çocukları Yarışı” olarak adlandırılan etkinlikte mücadele Caddebostan-Dalyan parkurunda iki şamandıra yarışı şeklinde gerçekleşecek.

Üniversiteli gençler tarafından planlanan ve Rıza Bayrı başkanlığında deneyimli bir Yarış Kurulu tarafından yönetilen BAU İlkbahar Trofesi’nde verilen mücadeleye bu hafta sonu yapılacak 3. Etap yarışları ile devam edilecek.

18 Nisan Perşembe günü saat 17.00’a kadar kayıtlar bauisc.org adresinde çevirimiçi (online) ortamda kabul edilecek.

IRC0-1-2-3-4 ve Gezgin sınıflarına açık olan etkinlikte 21 Nisan Pazar günü ilk grubun startı 5 dakika uyarısıyla saat 12.00’da verilecek. Gün içinde Caddebostan-Dalyan parkurunda rüzgarüstü-rüzgaraltı rotalı offsetli ve kapı geçişli iki şamandıra yarışı hedefleniyor.

IRC0-1-2-3’ler rotalarını iki, IRC4 ve Gezgin sınıfları da tek turda tamamlayacak.

 

Yarış İlanı’nda yer alan bilgiye göre start etme süresi IRC0, IRC1, IRC2 ve IRC3’ler için 4 dakika, IRC4 ve Gezgin sınıfları için 10 dakika olacak. Saat 16.00’dan sonra uyarı işareti verilmeyecek.  


ALTERNATİF COĞRAFİ ROTA "CEPTE"

Rüzgar erken tahminlere göre kuzeyli ve keyifli esecek gibi görünüyor. Ne var ki Yarış Kurulu her ihtimale karşı biri yaklaşık 14 deniz mili mesafeli Sivriada-Kınalıada, diğeri yaklaşık 8 deniz mili mesafeli Kınalıada dönüşlü iki alternatif rotayı da “cebine koymayı” uygun gördü.          
 
Yarış Ofisi, önceki etkinliklerde olduğu gbi Wyndham Hotel Kalamış Küçükyalı Salonu’nda faaliyet gösterecek, Duyuru Panosu da Yarış Ofisi’nin önünde yer alacak.  

Ne var ki ödül töreninin yeri ve zamanı konusu bu kez Ek Talimat’a bırakıldı.


YER KİRALAMAYA BÜTÇE YETMEDİ

2. Etap yarışlarını yansıttığımız haberimizde hatırlanacağı gibi üniversiteli gençlerin “finansal zorlukları” ellerini taşın altına koyarak gidermeye çalıştıklarından söz etmiştik. Yiyecek ve içecek konusunda destekçileri var, ancak sınırlı bütçeleri “mekan kiralamaya” bu kez yetmedi.

3. Etap’ta ödül törenini pas geçebilmeleri mümkün ama arayışları devam ediyor. Çözüm üretebildikleri takdirde gelişmeyi Ek Talimat ile yarışan ekiplere duyuracaklar.Alıntı: TurkSail
 

 

 

Yazarın Diğer Yazıları

Dragut Sailing Cup, Nisan Ayında Başlıyor

D-Marin Turgutreis ve Turgutreis Yelken Kulübü iş birliği ile hayata geçirilen Dragut Sailing Cup yarışları, 4 Nisan- 7 Haziran tarihlerinde gerçekleştirilecek. Bodrum'da geleneksel hale gelen ve ilgi gören yarışlar bu yıl dört ayaktan oluşacak.

17.2.2020 20:28:00

Gemi Modelcileri ve Gemi Severler Derneği'nin 40. Kuruluş Yıldönümü Sergisi

05 Şubat 2018

Gemi Modelcileri ve Gemi Severler Derneği'nin sergisi Mart ayının sonuna kadar Koç Müzesi'nde sergilenecek

ÜYE GİRİŞİ

BANNER

Marinturk Amatör Denizci Belgeni Al

Yazarlar

Facebook

BANNER

Dalgacı - Günlük Yatılı Turlar ve Özel Organizasyonlar

BANNER

Tutku Sailing Yacht / 0533 164 99 60

BANNER

Limbo Denizcilik - Tekne İnşa ve Tamir Malzemeleri / 0532 296 77 75

BANNER

Deniz Eskisi | Deniz Antikacısı | DenizEskisi.com

BANNER

Yelken Eğitimi Atilla Gökova Sailing

BANNER

Eskiler ve Antikalar

BANNER

plastmore.com Plastmore - Meant for more

BANNER

Babür Hüseyin Özbek'in Güvertede kitabı çıktı. Tüm seçkin kitapçılarda...

BANNER

StatCounter