Yazar Hakkında

26 Nisan 2019, 13:18

Geleceğin Dragoncuları İçin İlk Adım 23 Nisan’da Atıldı

 

Veteran bir Dragoncu olan Arkun Demircan, Bodrum’da oldukça farklı bir 23 Nisan etkinliğine imza attı. Demircan, Bodrum Belediye Spor Yelken Şubesi’nden Serdar Çiçek ile birlikte geleceğin Dragoncularını yetiştirmek adına gerçekleştirdikleri etkinlikte 24 Optimist sporcusunu 4’erli gruplar halinde denize çıkardı ve Dragon tipi bir tekneyi kullanmanın incelikleri anlatıldı.
Geçtiğimiz günlerde Dragon sınıfını geliştirmek ve ayağa kaldırmak için bir dizi çalışma yapmayı planladıklarını TurkSail’e gönderdikleri mektupta dile getiren Dragon gönüllüsü  yelkenciler, bu konudaki ilk adımı 23 Nisan’da attı.

İlk hamlenin ilham kaynağı da, bu mektubu yazmalarına yol açan “Bodrum’da 4, Cannes’da 51 Dragon Yarıştı” başlıklı haberimizde değindiğimiz hoş bir ayrıntıydı.

Portrekizli ekibin 13 yaşındaki bir çocuğu teknelerine almalarından yola çıkan Veteran Dragoncu Arkun Demircan, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda 24 Optimistçiyi “Fresh Gale” (TUR 53) adlı teknesiyle denize çıkardı.     

   


Bodrum Belediye Spor Yelken Şubesi’nden Serdar Çiçek işbirliğinde gerçekleştirilen etkinlikte gün içinde 4’erli gruplar halinde denize çıkarılan 24 Optimistçinin her biri dümene geçerek teknenin sorumluluğunu aldı ve Dragon sınıfı bir teknenin kullanımı ile trimi hakkında püf noktaları allatıldı.

Bu örnek etkinliğin amacı, hem 23 Nisan nedeniyle çocuklara keyifli bir bayram günü yaşatmak, hem de geleceğin Dragoncularını yetiştirmek adına “tarlaya tohum atmak”tı.Alıntı: TurkSail

 

 

Henüz yorum yazılmamış!

Yorum Yaz

500 adet karakter kaldı

İlk Yardım

13 Şubat 2001

İlk yardım; Hasta veya yaralıya profesyonel tıbbi yardım gelinceye kadar yapılan acil müdahale ve tedavidir.

İsrail'de Çevre Felaketi...

22 Şubat 2021

İsrail'in 195 kilometrelik sahil şeridini kaplayan petrol sızıntısı, paniğe neden oldu. Plajlar kapatıldı, olayla ilgili soruşturma başlatıldı. Denizdeki yaşamı riske sokan sızıntının, ülkedeki en büyük çevre felaketlerinden biri olduğu düşünülüyor.

ÜYE GİRİŞİ

Yazarlar

Facebook

BANNER

Aytaç Gıda

BANNER

Şok Market - Her Hafta Sürpriz Fırsatlar

BANNER

Şok Market - Her Hafta Sürpriz Fırsatlar

BANNER

Profesyonel Gemi Modelciliği

BANNER

Deniz Eskisi | Deniz Antikacısı | DenizEskisi.com

BANNER

Denizaşırı Kışkırtmalar İhanetler ve Tarihi Gerçekler

BANNER

Eskiler ve Antikalar

BANNER

plastmore.com Plastmore - Meant for more

BANNER

Anadolu Feneri - Ali Soysal

BANNER

StatCounter