Yazar Hakkında

01 Mayıs 2019, 22:34

TYF 100.Yıl Atatürk Kupası Ödül Töreni ile Sona Erdi

Seferihisar’ın Sığacık bölgesinde 22 Nisan’da başlayan TYF 100. Yıl Atatürk Kupası yarışları, 27 Nisan’da Euphoria Aegean Resort Hotel’de düzenlenen ödül töreni ile tamamlandı.

Türkiye Yelken Federasyonu (TYF) Başkanı Özlem Akdurak, “Yelken ailesi, Atatürk’ün çizdiği yolda, O’nun ilkelerinin ilelebet koruyucusu olacaktır” dedi.

Sığacık’ta gerçekleşen TYF 100. Yıl Atatürk Kupası yarışlarında Laser 4.7 sınıfında 71, Laser Radial sınıfında 26, Laser Standard sınıfında 8 olmak üzere toplam 105 sporcu mücadele etti.

RS:X sınıfında 10, RS:One sınıfında 12 ve Techno 293 sınıfında 89 olmak üzere toplam 117, Slalom sınıfında da 31 sporcu parkura çıktı.



Yelken sporu için ülkemizin bir cennet olduğunu belirten TYF Başkanı Özlem Akdurak, “Seferihisar’da daha önce yarış yapmamıştık. Rüzgar bazı günlerde izin vermese de Slalom sınıfı hariç tüm sınıflarda seriyi tamamlayabildik” diye konuştu.



Akdurak, Euphoria Aegean Resort Hotel’deki ödül töreninde yaptığı konuşmasına şöyle devam etti:

“TYF Atatürk Kupası’nda; Atatürk’ün izinden giden yelkencilerin, O’nun hayal ettiği çağdaş bir ülkenin çocukları olarak yine denizleri doldurmasıyla muhteşem görüntülere sahne olundu. Yelken Ailesi, Atatürk’ün çizdiği yolda, O’nun ilkelerinin ilelebet koruyucusu olacaktır.”



100. YIL ATATÜRK KUPASI SONUÇLARI
22-27 Nisan 2019 / Sığacık-İzmir

      LASER 4.7 (Genel)
      Kayıtlı sporcu sayısı: 71
      Yapılan yarış sayısı: 5
1. Uygar Kızılkaya (Karşıyaka SK Yelken Şubesi) 9.0 net
2. Can Veysel Kaşka (FB Doğuş Yelken) 10.0 net
3. Umut Eyriparmak (Turgutreis YK) 12.0 net
4. Tarhan Öğütcü (Arkas Çeşme YGSK) 13.0 net
5. Ali Berk Birer (İstanbul YK) 16.0 net

LASER 4.7 (Kız)
1. Zülal Alev Erkan (Tekirdağ YİK) 17.0 net
2. Deniz Yücel (İstanbul YK) 43.0 net
3. Melek Pehlivanoğlu (Tekirdağ YİK) 50.0 net

LASER 4.7 (Junior)
1. Can Veysel Kaşka (FB Doğuş Yelken) 10.0 net
2. Ali Berk Birer (İstanbul YK) 16.0 net
3. Yenisey Yalta (Foça YİK) 25.0 net


      LASER RADIAL (Genel)
      Kayıtlı sporcu sayısı: 26
      Yapılan yarış sayısı: 5
1. Nazlı Çağla Dönertaş (FB Doğuş Yelken) 8.0 net
2. Yiğit Yalçın Çitak (FB Doğuş Yelken) 8.0 net
3. Doruk Demircan (Arkas Çeşme YGSK) 12.0 net

LASER RADIAL (Kadın)
1. Nazlı Çağla Dönertaş (FB Doğuş Yelken) 8.0 net
2. Zeynep Tuncalı (Karşıyaka SK Yelken Şubesi) 18.0 net
3. Deniz Dönertaş (FB Doğuş Yelken) 28.0 net

LASER RADIAL (Genç)
1. Yiğit Yalçın Çitak (FB Doğuş Yelken) 8.0 net
2. Doruk Demircan (Arkas Çeşme YGSK) 12.0 net
3. Deniz Altay (Karşıyaka SK Yelken Şubesi) 14.0 net


      LASER STANDARD (Genel)
      Kayıtlı sporcu sayısı: 8
      Yapılan yarış sayısı: 6
1. Berkay Abay (FB Doğuş Yelken) 6.0 net
2. Mehmet Duran Dinç (GS Yelken Şubesi) 12.0 net
3. Osman Sanlı (B.B. Bodrumspor Yelken Şubesi) 18.0 net

LASER STANDARD (Genç)
1. Osman Sanlı (B.B. Bodrumspor Yelken Şubesi) 18.0 net
2. Efe Ağan (B.B. Bodrumspor Yelken Şubesi) 18.0 net
3. Ali Zorbey Pekiner (GS Yelken Şubesi) 20.0 net


      RSX 9.5 (Erkek)
      Kayıtlı sporcu sayısı: 6
      Yapılan yarış sayısı: 5
1. Onur Cavit Biriz (GS Yelken Şubesi) 4.0 net
2. Luis Göktepe (Çeşmealtı RSYK) 8.0 net  
3. Rasim Yaşar (ARM Urla YGSK) 13.0 net


      RS:X (Genel)
      Kayıtlı sporcu sayısı: 10
      Yapılan yarış sayısı: 5
1. Dilara Uralp (Çeşmealtı RSYK) 4.0 net
2. Jeremy Berke Zalma (GS Yelken Şubesi) 10.0 net
3. Batuhan Arslan (Göztepe SK Yelken Şubesi) 10.0 net

RS:X (Kadın)
1. Dilara Uralp (Çeşmealtı RSYK) 4.0 net
2. Eda Yavuz (Göztepe SK Yelken Şubesi) 31.0 net

RS:X (Genç)
1. Jeremy Berke Zalma (GS Yelken Şubesi) 10.0 net
2. Batuhan Arslan (Göztepe SK Yelken Şubesi) 10.0 net
3. Toprak Nardalı (Göztepe SK Yelken Şubesi) 14.0 net


      RS: ONE (Genel)
      Kayıtlı sporcu sayısı: 12
      Yapılan yarış sayısı: 5
1. Celin Zehra Ketelhake (Çeşmealtı RSYK) 6.0 net
2. Murat Ege Baykent (Çeşmealtı RSYK) 8.0 net
3. Ceyda Talia Alkaç (Çeşmealtı RSYK) 14.0 net

RS: ONE (Erkek)
1. Murat Ege Baykent (Çeşmealtı RSYK) 8.0 net
2. Mert Çizmecioğlu (Ferdi) 15.0 net
3. Ata Önder (Çeşmealtı RSYK) 18.0 net

RS: One (Kız)
1. Celin Zehra Ketelhake (Çeşmealtı RSYK) 6.0 net
2. Ceyda Talia Alkaç (Çeşmealtı RSYK) 14.0 net 
 

      TECHNO 293 (U17) Genel
      Kayıtlı sporcu sayısı: 21
      Yapılan yarış sayısı: 4
1. Dora Derinler (Megapol SK) 5.0 net
2. Miray Şakı (İÇDAŞ SK) 7.0 net
3. Ozan Türker (Megapol SK) 8.0 net

TECHNO 293 (U17) Kız
1. Alexandra Louisa Schmidt (Megapol SK) 11.0 net
2. Sezer Tuğçe Akyıldız (İÇDAŞ SK) 12.0 net
3. Nehir Helvacıoğlu (İÇDAŞ SK) 18.0 net


      TECHNO 293 (U15) Genel
      Kayıtlı sporcu sayısı: 36
      Yapılan yarış sayısı: 5
1. Erencan Kolburan (Megapol SK) 9.0 net
2. Naz Enis (Çeşmealtı RSYK) 10.0 net
3. Mert Özgü (Çeşmealtı RSYK) 17.0 net

TECHNO 293 (U15) Kız
1. Naz Enis (Çeşmealtı RSYK) 10.0 net
2. Buse Tunç (GS Yelken Şubesi) 17.0 net
3. Melek Altunsöz (Megapol SK) 35.0 net


      TECHNO 293 (U13) Genel
      Kayıtlı sporcu sayısı: 32
      Yapılan yarış sayısı: 5
1. Sina Elakdar (Göztepe SK Yelken Şubesi) 5.0 net
2. Artun Şenol (Çeşmealtı RSYK) 9.0 net
3. Hasan Efe Yılmaz (Türk Balıkadamlar SK) 16.0 net

TECHNO 293 (U13) Kız
1. Ayşe Öztüre (Megapol SK) 19.0 net
2. Duru Kutluoğlu (Göztepe SK Yelken Şubesi) 22.0 net
3. Alya Kaplan (Megapol SK) 37.0 net



Alıntı: TurkSail

 

 

Henüz yorum yazılmamış!

Yorum Yaz

500 adet karakter kaldı

BAYK Kış Trofesi 2. Ayak’ta Tempo Hızlandı

11 Şubat 2019

Milta Bodrum Marina'nın desteğinde gerçekleşen BAYK Kış Trofesi'nde 2. Ayak yarışları 9-10 Şubat tarihlerinde gerçekleşti.

420 SINIFI HAZIRLIK KAMPI TYF PAŞALİMANI’NDA GERÇEKLEŞTİRİLDİ

30 Mart 2018

420 Sınıfı Hazırlık Kampı 21-25 Mart tarihleri arasında TYF Çeşme Paşalimanı Kamp Merkezi'nde 3 kulüpten 4 erkek ekibin katılımıyla gerçekleştirildi.

ÜYE GİRİŞİ

Yazarlar

Facebook

BANNER

Aytaç Gıda

BANNER

Şok Market - Her Hafta Sürpriz Fırsatlar

BANNER

Şok Market - Her Hafta Sürpriz Fırsatlar

BANNER

Profesyonel Gemi Modelciliği

BANNER

Deniz Eskisi | Deniz Antikacısı | DenizEskisi.com

BANNER

Denizaşırı Kışkırtmalar İhanetler ve Tarihi Gerçekler

BANNER

Eskiler ve Antikalar

BANNER

plastmore.com Plastmore - Meant for more

BANNER

Anadolu Feneri - Ali Soysal

BANNER

StatCounter