Yazar Hakkında

22 Mayıs 2019, 21:27

Kızılay, TAYK Marmara Kupası’na Pişti Yaptı!

TAYK tarafından 15-16 Haziran tarihlerine planlanan Marmara Kupası, Kızılay’ın 150. Kuruluş Yıldönümü nedeniyle ileri bir tarihe ertelendi.

Kızılay veya eski adı Hilal-i Ahmer Cemiyeti ile TAYK arasında nasıl bir bağ olduğu sorgulanabilir. Merakta bırakmadan cevaplayalım. Kızılay, kendi adına bir yelkenli yarışı düzenlemek istiyor.

“Büyük Yarış”a katılacak ekiplerin uzun seyre çıkış öncesinde fiziki ve teknik açıdan hazırlık fırsatı olarak değerlendirdiği Marmara Kupası, şu an belli olmayan ama Deniz Kuvvetleri Kupası’nın sonrasına rastlayacak ileri bir tarihe ertelendi.

Bu erteleme nedeninin, Kızılay’ın 150. Kuruluş Yıldönümü’nde planladığı “farkındalık yaratma” etkinliklerine yelken yarışlarını da dahil etme isteği olduğu öğrenildi. “Hatırı kırılamayacak” makamlardan gelen taleplerin 15-16 Haziran tarihlerine rastlaması nedeniyle TAYK'ın bu zorunlu “ötelemeyi” yapmak zorunda kaldığı anlaşılıyor.

Şimdi sanırız herkesin aklına Kızılay ile TAYK arasında nasıl bir köprü kurulduğu sorusu gelecektir. Açıklayalım.Ayrıntıları henüz belli olmadığı için Kızılay'ın resmi internet sitesinde belirtilen etkinliklerden "Yelken Yarışları" kutusunun içi henüz boş...


1868 yılında Hilâl-i Ahmer Cemiyeti adı ile kurulan Kızılay, 150. Yılında bir dizi iletişim etkinliğini hayata geçirecek.

umhurbaşkanlığı himayesinde gerçekleşecek ve yıl boyunca sürecek etkinliklerde faaliyetlerinin kitlelere anlatılması ve gerek ulusal, gerek uluslararası toplumda insani yardım konusunda farkındalık ve desteğin arttırılması amaçlanıyor. İstanbul merkezinde yapılacak Yat yarışları da bu kapsamda değerlendiriliyor.

TAYK tarafından yapılan bu değişiklik henüz TYF takvimine yansımadı ama sanırız önümüzdeki günlerde hem TYF hem de TAYK programları buna göre güncellenecek.Alıntı: Turksail
 

 

 

Henüz yorum yazılmamış!

Yorum Yaz

500 adet karakter kaldı

Zararlı Deniz Canlıları

12 Mart 2001

Denizlerimizde yaşayan zararlı canlı türleri oldukça azdır. Bununla birlikte yoktur da denilemez. Zararlı deniz canlılarını verdikleri zarara göre iki ana kısında inceleyebiliriz.

Bölge Kupası Optimist Sınıfı Sonuçları Açıklandı

23 Kasım 2010

Türkiye Yelken Federasyonu tarafından bu yıl üçüncüsü düzenlenen ve 22 - 25 Nisan, 23 - 26 Eylül ile 12 - 15 Kasım 2010 tarihlerinde gerçekleşen...

Yarıştığınız teknenize uygun vücut ağırlığı

27 Ağustos 2001

Yarıştığınız teknenize uygun vücut ağırlığına sahip olmanız, yarışmanın önemli bir özrünü ortadan kaldıracaktır.

ÜYE GİRİŞİ

BANNER

Marinturk Amatör Denizci Belgeni Al

Yazarlar

Facebook

BANNER

Dalgacı - Günlük Yatılı Turlar ve Özel Organizasyonlar

BANNER

Tutku Sailing Yacht / 0533 164 99 60

BANNER

Limbo Denizcilik - Tekne İnşa ve Tamir Malzemeleri / 0532 296 77 75

BANNER

Deniz Eskisi | Deniz Antikacısı | DenizEskisi.com

BANNER

Yelken Eğitimi Atilla Gökova Sailing

BANNER

Eskiler ve Antikalar

BANNER

plastmore.com Plastmore - Meant for more

BANNER

Babür Hüseyin Özbek'in Güvertede kitabı çıktı. Tüm seçkin kitapçılarda...

BANNER

StatCounter