Yazar Hakkında

28 Mayıs 2019, 14:45

Sevenleri Arduman’ı Son Seferine Uğurladı

Geçtiğimiz Pazartesi günü İstanbul’daki evinde yaşama gözlerini yuman yat dünyamızın duayen isimlerinden Samim Arduman, Zincirlikuyu Camii’nden son seferine uğurlandı.

Başta kurucularından olduğu TAYK ve diğer yelken kulüpleri ile yatçılardan oluşan kalabalık bir grup Samim Arduman’ın cenazesinde ailesini yalnız bırakmadı.


Yelkene 16 yaşında başlayan, iri gövdeli Orka, Zorba, Uzma yatları Türk yatçılığının önemli kilometre taşlarından biri olan ve 97 yaşında İstanbul’da yaşama gözlerini yuman Samim Arduman yelken dünyasını Zincirlikuyu Camii’nde bir araya getirdi.

Galatasaray Kulübü bayrağına sarılı tabutu başında toplanan yelkenciler, Arduman ile anılarını paylaştı. Çünkü geçen yıllar içinde hemen hepsinin mutlaka onunla “yarışmışlığı” vardı. Ama kuşkusuz aralarındaki “en kıdemli” isim Mithat Önol idi.

Yaklaşık 30 yıl boyunca birlikte yarışan ve ekibin “kemik” üyelerinden olan Mithat Önol kızı Ayben ve yeğeni Aytuğ Ürer ile birlikte cenazeye katılmak için Bodrum’dan gelmişti.Samim Arduman, son teknesi Uzma III’ü sağlık gerekçesi ile sattıktan sonra, Deniz Kuvvetleri Kupası’nın bitiş yeri olduğu yıllarda Çeşme’ye her gelişinde onu ziyaret etmeyi ve eski dostları ile sohbeti bir alışkanlık haline getirmişti.
 

Zincirlikuyu Cami’nde kılınan öğle namazının ardından Samim Arduman, 15 Ocan 2018’de vefat eden eşi Bilge Arduman’ın Zincirlikuyu Kabristanı’ndaki kabrinin yanında son seferine uğurlandı.

Samim Arduman’ın aramızdan ayrılması ile yat dünyasındaki “en kıdemli yelkenci” olan Fikret Elbirlik (Fikret Baba) de Arduman Ailesi’ne taziyelerini sunmak üzere Zincirlikuyu Camii’ne gelen yelkenciler arasındaydı.Yelken dünyasına iz bırakan Samim Arduman’ın ardından küçük bir tören ya da kısa bir konuşma yapılmasını beklerdik ama olmadı. “Sessiz” bir “Sakin” bir kişiliği vardı, uğurlama da böylesine “sessiz” ve “sakin” bir ortamda gerçekleşti.

Yolun açık olsun Samim Ağabey, artık Sonsuzluklar Okyanusu'nda eski dostlarınla birliktesin ve anılarımızda yaşayacaksın. Başta ailen olmak üzere geride bıraktığın tüm dostlarına sabır ve başsağlığı dileklerimizle...Alıntı: TurkSail               

 

Yazarın Diğer Yazıları

Düşyeri'nden Çocuklara Özel Sanal Kitap Mağazası

Çocukların gelişimine büyük katkı sağlayan içerikleriyle öne çıkan Düşyeri, şimdi de tüm yayınlarına kolayca ulaşılabilmesi için sanal mağaza dönemini başlatıyor. Ebeveynler, eğitim ve çocukların gelişimine doğrudan katkıda bulunan Düşyeri Kitap ve Düşyeri Dijital Video Kitap içeriklerine dusyerim.com adresinden kolayca ulaşabilecekler.

22.4.2020 17:08:55

 

Henüz yorum yazılmamış!

Yorum Yaz

500 adet karakter kaldı

BAYK Güz Trofesi’nde Sıra Son Ayağa Geldi

08 Aralık 2018

Milta Bodrum Marina işbirliğinde Bodrum Açıkdeniz Yelken Kulübü tarafından düzenlenen BAYK Güz Trofesi 22-23 Aralık'ta yapılacak 4. Ayak ile tamamlanacak

Eylül Ayı Yarış Takvimi

31 Ağustos 2019

Eylül Ayı Türkiye Yelken Federasyonu sabit salma yarış programı

Bodrum'da Korku Dolu Anlar!

07 Temmuz 2020

45 Dakika Sürdü...

ÜYE GİRİŞİ

BANNER

Marinturk Amatör Denizci Belgeni Al

Yazarlar

Facebook

BANNER

Profesyonel Gemi Modelciliği

BANNER

Limbo Denizcilik - Tekne İnşa ve Tamir Malzemeleri / 0532 296 77 75

BANNER

Deniz Eskisi | Deniz Antikacısı | DenizEskisi.com

BANNER

Eskiler ve Antikalar

BANNER

plastmore.com Plastmore - Meant for more

BANNER

Babür Hüseyin Özbek'in Güvertede kitabı çıktı. Tüm seçkin kitapçılarda...

BANNER

StatCounter