Yazar Hakkında

28 Mayıs 2019, 14:45

Sevenleri Arduman’ı Son Seferine Uğurladı

Geçtiğimiz Pazartesi günü İstanbul’daki evinde yaşama gözlerini yuman yat dünyamızın duayen isimlerinden Samim Arduman, Zincirlikuyu Camii’nden son seferine uğurlandı.

Başta kurucularından olduğu TAYK ve diğer yelken kulüpleri ile yatçılardan oluşan kalabalık bir grup Samim Arduman’ın cenazesinde ailesini yalnız bırakmadı.


Yelkene 16 yaşında başlayan, iri gövdeli Orka, Zorba, Uzma yatları Türk yatçılığının önemli kilometre taşlarından biri olan ve 97 yaşında İstanbul’da yaşama gözlerini yuman Samim Arduman yelken dünyasını Zincirlikuyu Camii’nde bir araya getirdi.

Galatasaray Kulübü bayrağına sarılı tabutu başında toplanan yelkenciler, Arduman ile anılarını paylaştı. Çünkü geçen yıllar içinde hemen hepsinin mutlaka onunla “yarışmışlığı” vardı. Ama kuşkusuz aralarındaki “en kıdemli” isim Mithat Önol idi.

Yaklaşık 30 yıl boyunca birlikte yarışan ve ekibin “kemik” üyelerinden olan Mithat Önol kızı Ayben ve yeğeni Aytuğ Ürer ile birlikte cenazeye katılmak için Bodrum’dan gelmişti.Samim Arduman, son teknesi Uzma III’ü sağlık gerekçesi ile sattıktan sonra, Deniz Kuvvetleri Kupası’nın bitiş yeri olduğu yıllarda Çeşme’ye her gelişinde onu ziyaret etmeyi ve eski dostları ile sohbeti bir alışkanlık haline getirmişti.
 

Zincirlikuyu Cami’nde kılınan öğle namazının ardından Samim Arduman, 15 Ocan 2018’de vefat eden eşi Bilge Arduman’ın Zincirlikuyu Kabristanı’ndaki kabrinin yanında son seferine uğurlandı.

Samim Arduman’ın aramızdan ayrılması ile yat dünyasındaki “en kıdemli yelkenci” olan Fikret Elbirlik (Fikret Baba) de Arduman Ailesi’ne taziyelerini sunmak üzere Zincirlikuyu Camii’ne gelen yelkenciler arasındaydı.Yelken dünyasına iz bırakan Samim Arduman’ın ardından küçük bir tören ya da kısa bir konuşma yapılmasını beklerdik ama olmadı. “Sessiz” bir “Sakin” bir kişiliği vardı, uğurlama da böylesine “sessiz” ve “sakin” bir ortamda gerçekleşti.

Yolun açık olsun Samim Ağabey, artık Sonsuzluklar Okyanusu'nda eski dostlarınla birliktesin ve anılarımızda yaşayacaksın. Başta ailen olmak üzere geride bıraktığın tüm dostlarına sabır ve başsağlığı dileklerimizle...Alıntı: TurkSail               

 

 

Henüz yorum yazılmamış!

Yorum Yaz

500 adet karakter kaldı

2016 Rio Olimpiyat Oyunları yelken branşı müsabakaları tamamlandı

14 Ağustos 2016

2016 Rio Olimpiyat Oyunları yelken branşında yarışan sporcularımız Onur Cavit Biriz, Dilara Uralp, Alican Kaynar ile Ateş-Deniz Çınar ikilisinin yarıştığı müsabakalar sona erdi.

Çökertme (Fesleğen Koyu)

05 Aralık 2010

37 00'5N, 27 47'5E koordinatlarında bulunan Çökertme (Fesleğen Koyu) Gökova Körfezi'nin kuzey sahilinde Kepçe Burnu ile Karaburun arasında güzel ve geniş bir koydur. Koyda bulunan çökertme köyünden dolayı koyun ismi Çökertme koyu ismini almıştır.

Ejder Ginyol Master Avrupa Şampiyonu

13 Eylül 2021

06-12 Eylül tarihleri arasında Marsilya'da düzenlenen 2021 Formula Kite Avrupa Şampiyonası'nda Ejder Ginyol Master kategorisinde Avrupa Şampiyonu oldu.

ÜYE GİRİŞİ

Yazarlar

Facebook

BANNER

Aytaç Gıda

BANNER

Şok Market - Her Hafta Sürpriz Fırsatlar

BANNER

Şok Market - Her Hafta Sürpriz Fırsatlar

BANNER

Profesyonel Gemi Modelciliği

BANNER

Deniz Eskisi | Deniz Antikacısı | DenizEskisi.com

BANNER

Denizaşırı Kışkırtmalar İhanetler ve Tarihi Gerçekler

BANNER

Eskiler ve Antikalar

BANNER

plastmore.com Plastmore - Meant for more

BANNER

Anadolu Feneri - Ali Soysal

BANNER

StatCounter