Yazar Hakkında

10 Haziran 2019, 00:43

OTOKAR Tırhandil Cup 2019 Kış Trofesi Sona Erdi

2018’in Eylül ayında elim bir helikopter kazasında yaşamını yitiren OTOKAR Yönetim Kurulu Başkan Vekili Halil Ünver adına düzenlenen Tırhandil Cup 2019 Kış Trofesi, yelken dünyamızdan bir diğer sevilen isim olan Kürşat Çıtak’ın anıldığı son ayak yarışları ile tamamlandı.

6. Ayak yarışları ile sona eren trofede genel birinciliği Mustafa Özkeskin’in “Hızır 1”i kazandı.


Yelken dünyamızda son günlerde adeta bir yaprak dökümü yaşanıyor ve ömrünü bu spora adayan isimler peş peşe sonsuzluklar deryasına yolcu ediliyor. OTOKAR Tırhandil Cup 2019 Kış Trofesi’nin kapanışı da böylesi bir uğurlamanın sonrasına rastladı.

Bodrum’un Tırhandil tipi ünlü klasik teknelerine dikkat çekmek amacıyla düzenlenen etkinlik, destekçisi OTOKAR’ın 2018 Eylül ayında bir helikopter kazasında yaşamını yitiren Yönetim Kurulu Başkan Vekili Halil Ünver anısına düzenlenmişti. Kaderde, bu yarışların bir başka denizciyi anma töreni ile tamamlanması vardı.ThumbnailThumbnailThumbnail
 


YARIŞ ANMA TÖRENİ İLE BAŞLADI

15-16 Aralık’ta yapılan ilk ayak yarışları ile başlayan OTOKAR Tırhandil Cup 2019 Halil Ünver Kış Trofesi’nin 6. ve son ayak yarışları, 1 Haziran’da yaşama gözlerini yuman Milli Yelken Hakemi Kürşat Çıtak anısına denizde düzenlenen saygı duruşu ile start aldı.

Toplam 6 ayaktan oluşan OTOKAR Tırhandil Cup 2019 Halil Ünver Kış Trofesi’nin son yarışına 12 tekne kayıt verdi.ThumbnailThumbnailThumbnail
ThumbnailThumbnailThumbnail
 
1 Haziran Cumartesi sabahı Gemibaşı Restoran’da düzenlenen brifingin ardından denize çıkan ekipler, yelkenci dostları Kürşat Çıtak’ı andıktan sonra yaklaşık 17 deniz mili mesafeli Bodrum-Çelebi Adası-Bodrum rotasına yeken bastı.

Gün içinde 6 deniz mili mesafeli parkurda bir de şamandıra yarışı yapan ekipler, 2 Haziran Pazar günü de yaklaşık 12 deniz mili mesafeli Kargı-Bodrum coğrafi rotasında mücadele etti.


BODRUM BELEDİYE BAŞKANI KUPA VERDİ

Baştan sona hayli çekişmeli geçen yarışların ardından, ödül töreni ve kapanış gecesi Mandalin Bar’da düzenlendi.

Trofe Genel Overall’da birinciliği Hızır 1 kazandı. Bastarda ikinci, Kalita üçüncü, Alice dördüncü, Gülşade beşinci oldu.

Coşkulu bir ortamda gerçekleşen kapanış gecesinde yarışçılara kupa ve katılım belgeleri, organizasyon yetkilileri ve Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras tarafından verildi.

“TIRHANDİL’İ DÜNYAYA TANITIYORUZ”

Tirhandil Cup Organizasyon Komitesi Başkanı Erdem Ağan törende yaptığı konuşmada, "Tırhandil Cup, Bodrum’un yerel değerlerinin başında gelen tırhandilin yaşatılması, Akdeniz çanağı başta olmak üzere tüm dünyaya Bodrum'lu ustaların ellerinden çıkan tırhandili tanıtmak için düzenleniyor” dedi ve şöyle devam etti:

“Bu sene yine çok güzel bir kış trofesi geçirdik. Her ayağın yarışları çok çekişmeli geçti. Emeği geçen tırhandil sevdalılarına teşekkür ediyorum. Ayrıca destekleri için Otokar Otomotiv ve Savunma Sanayii A.Ş ile tüm sponsorlara çok teşekkür ediyorum.”Alıntı: TurkSail

 

Yazarın Diğer Yazıları

Dragut Sailing Cup, Nisan Ayında Başlıyor

D-Marin Turgutreis ve Turgutreis Yelken Kulübü iş birliği ile hayata geçirilen Dragut Sailing Cup yarışları, 4 Nisan- 7 Haziran tarihlerinde gerçekleştirilecek. Bodrum'da geleneksel hale gelen ve ilgi gören yarışlar bu yıl dört ayaktan oluşacak.

17.2.2020 20:28:00

 

Henüz yorum yazılmamış!

Yorum Yaz

500 adet karakter kaldı

“V. Denizcilik ve Deniz Hukuku Uluslararası Kongresi”

22 Mayıs 2018

Dünyaca ünlü deniz hukukçuları 22-23 mayıs tarihlerinde Marmara Üniversitesi'nde deniz hukukunun güncel sorunlarını tartışacak.

PENDİK YELKEN MARINTURK CUP

17 Mayıs 2017

21 Mayıs 2017 Pazar günü Marinturk Pendik Marina’da yapılacak.

Marmaris Yarış Haftası’nda Mini Barcolana

02 Kasım 2018

29. Marmaris Uluslararası Yarış Haftası'nın dördüncü gününde IRC ve Charter sınıflarındaki teknelerin startı ilk kez denenen bir uygulama ile üç komite botu ile kurulan yaklaşık 1.8 deniz mili uzunluğundaki hattan bir arada verildi. 35 millik rotadaki mücadele tempolu başladı ama rüzgarın kalması üzerine dayanıklılık yarışına döndü. Yarışın zaman sınırı sabah 04.00'a kadar uzatıldı.

ÜYE GİRİŞİ

BANNER

Marinturk Amatör Denizci Belgeni Al

Yazarlar

Facebook

BANNER

Dalgacı - Günlük Yatılı Turlar ve Özel Organizasyonlar

BANNER

Tutku Sailing Yacht / 0533 164 99 60

BANNER

Limbo Denizcilik - Tekne İnşa ve Tamir Malzemeleri / 0532 296 77 75

BANNER

Deniz Eskisi | Deniz Antikacısı | DenizEskisi.com

BANNER

Yelken Eğitimi Atilla Gökova Sailing

BANNER

Eskiler ve Antikalar

BANNER

plastmore.com Plastmore - Meant for more

BANNER

Babür Hüseyin Özbek'in Güvertede kitabı çıktı. Tüm seçkin kitapçılarda...

BANNER

StatCounter