Yazar Hakkında

17 Haziran 2019, 21:17

Marmara Kupası'nda İlk Finişi Açık Ara Farkla Orient Express VI Yaptı

TEB Özel-TAYK Arvento Marmara Kupası’nda yaklaşık 125 deniz mili mesafeli rotasını ilk tamamlayan tekne Arif Gürdenli dümenciliğinde ve Şükrü Sanus taktisyenliğinde yarışan Bülent Atabay’ın Orient Express VI’sı oldu.

00.41.06’da bitiş çizgisini göğüsleyen Orient Express VI, yılın ilk uzun rotalı yarışını 14 saat 41 dakikada bitirdi.


Orient Express VI’ya “uçtu” dersek abartmış sayılmayız. Yaklaşık 125 deniz mili mesafeli Asmalıada dönüşlü Arvento Marmara Kupası’nda Arif Gürdenli dümenciliğindeki ekip rekor sürede ve açık ara farkla finiş hattına ulaştı.





Haber yayına hazırlandığı sırada (16 Haziran Pazar / 01.50) Gürhan Tüker’in Korza’sı finiş hattına yaklaşık 4 deniz mili mesafedeydi.

Korza’yı sırasıyla yakın aralarla Arçelik Papili, Eker 40, Kinowa, Ford Otosan-Fenerbahçe 2, Matrak II, Nomad Turx, Shak Shuka 3-Ceramic Pro ve Anything Goes-MSI Sailing Team izliyor.

İlk 6 teknenin finiş zamanları

1. Orient Express VI (00.41.06)
2. Korza (02.23.25)
3. Arçelik-Papili (03.04.36)
4. Eker 40 (03.59.46)
5. Kinowa (04.06.20)
6. Ford Otosan-Fenerbahçe 2 (04.37.34)

Shak Shuka 3-Ceramic Pro, Nomad Turx ve Bond Akkim'in terk bidirdiği Arvento Marmara Kupası son tekne olan Ada-Pupa Adrenalin'in 11.17.55'teki finişi ile tamamlandı.


TEB ÖZEL BANKACILIK ARVENTO MARMARA KUPASI
15-16 Haziran 2019

IRC0
Kayıtlı tekne sayısı: 9
Start saati: 10.00
1. Orient Express VI (Bülent Atabay / Arif Gürdenli) 00.41.06
2. Kinowa (Vedat Tezman / Oğuz Ayan) 04.06.20
3. Eker 40 (Ahmet Eker) 03.59.46
RET: Shak Shuka 3-Ceramic Pro (Hasan Utku Çetiner), Nomad Turx (Ali Kerem Alptemoçin)

IRC1
Kayıtlı tekne sayısı: 1
Start saati: 10.00
1. Anything Goes / MSI Sailing Team (Barbaros Sarp / Ahmet Köroğlu) 08.51.40

IRC2
Kayıtlı tekne sayıaı: 8
Start saati: 10.00
1. Mary-Güneş Sigorta (Deniz Yılmaz) 08.57.37
2. Alize M-Turkcell (Sinan Sümer / Melis Baykan) 09.12.35
3. Logo (Tuğrul Tekbulut) 09.12.44
RET: Bond-Akkim (Serhat Domaniç)

IRC3
Kayıtlı tekne sayısı: 4
Start saati: 10.00
1. Exit (Emre Derman) 09.27.53
2. Electron-Permolit (Cenk Tekkaya / Bartu Özsoy) 09.29.06
3. Keyfim 3.5-Columbia Alize (Selim Yazıcı / Evren Koncagül) 09.28.47

IRC4
Kayıtlı tekne sayısı: 2
Start saati: 10.00
1. 40 Plus Lal-IBS (40 Plus Sailing / Özcan Özverim) 09.37.22
2. Ada Pupa Adrenalin (Hayri Murat Gökçen) 11.17.55   



Alıntı: TurkSail
 

 

Yazarın Diğer Yazıları

Dragut Sailing Cup, Nisan Ayında Başlıyor

D-Marin Turgutreis ve Turgutreis Yelken Kulübü iş birliği ile hayata geçirilen Dragut Sailing Cup yarışları, 4 Nisan- 7 Haziran tarihlerinde gerçekleştirilecek. Bodrum'da geleneksel hale gelen ve ilgi gören yarışlar bu yıl dört ayaktan oluşacak.

17.2.2020 20:28:00

 

Henüz yorum yazılmamış!

Yorum Yaz

500 adet karakter kaldı

Palmarina/Bodrum'da Yacht Show Eurasia başladı

15 Haziran 2017

Yacht Show Eurasia Fuarı serisini 14-18 Haziran 2017 tarihleri arasında Bodrum Palmarina'da bugün görkemli bir açılışla gerçekleştirdi

İstanbul’da Son Düdük Sonbahar Kupası-3 İçin Çalacak

12 Aralık 2018

İstanbul'da 2018 yat yarışları sezonu 15 Aralık Cumartesi günü yapılacak TAYK-MDK Sonbahar Kupası-3 ile kapanacak.

Yarıyıl Kupası 2016 Rüzgâr Söfü Yarışları yapıldı

11 Şubat 2016

Türkiye Yelken Federasyonu tarafından, Bodrum Belediyesi'nin destekleriyle, Bodrum Bitez'de düzenlenen Yarıyıl Kupası 28 Ocak - 2 Şubat 2016 tarihinde yapıldı.

ÜYE GİRİŞİ

BANNER

Marinturk Amatör Denizci Belgeni Al

Yazarlar

Facebook

BANNER

Dalgacı - Günlük Yatılı Turlar ve Özel Organizasyonlar

BANNER

Tutku Sailing Yacht / 0533 164 99 60

BANNER

Limbo Denizcilik - Tekne İnşa ve Tamir Malzemeleri / 0532 296 77 75

BANNER

Deniz Eskisi | Deniz Antikacısı | DenizEskisi.com

BANNER

Yelken Eğitimi Atilla Gökova Sailing

BANNER

Eskiler ve Antikalar

BANNER

plastmore.com Plastmore - Meant for more

BANNER

Babür Hüseyin Özbek'in Güvertede kitabı çıktı. Tüm seçkin kitapçılarda...

BANNER

StatCounter