Yazar Hakkında

25 Haziran 2019, 23:31

Yunanistan Şampiyonası’nda Can Ertürk İkinci

 

 

Girit’te 15-19 Haziran tarihlerinde düzenlenen Yunanistan Yelken Şampiyonası’nda 341 sporcu yarıştı.Optimist Dünya Şampiyonası öncesinde hazırlık niteliği taşıyan şampiyonada Türkiye adına 5 yelkencimiz mücadele etti. Göztepe Spor Kulübü Yelken Şubesi’nden Can Ertürk 2.’lik derecesi ile podyum yaptı.341 Sporcunun mücadele ettiği Girit Adası’ndaki Yunanistan Yelken Şampiyonası’na Türkiye’den biri Göztepe Yelken Şubesi, 4’ü de ARM Urla Yelken Gençlik ve Spor Kulübü’nden 5 yelkencimiz katıldı.


15-19 Haziran tarihleri arasında gerçekleşen yarışların ardından Göztepe Yelken Şubesi’nden Can Ertürk şampiyonayı ikincilik derecesi ile tamamladı. “Kızlar” kategorisinde ARM Urla Yelken Gençlik ve Spor Kulübü’nden Okyanus Arıkan 6.’lık elde etti.


Aynı kulüpten Mustafa Can Öztuncel 23., Alp Namdar 25. ve Mert Aydoğan 31. sırada yer aldı.

Dünya Şampiyonası öncesi iyi bir hazırlık yarışında yer aldıklarını belirten TYF Antrenörü Alican Selcik, “Son provamızı güzel sonuçlar elde ederek gerçekleştirdik. Şimdi önümüzde Dünya Şampiyonası var. Şampiyonada ülkemizi başarıyla temsil edeceğimize inanıyorum” dedi.Alıntı: TurkSail

 

Yazarın Diğer Yazıları

Düşyeri'nden Çocuklara Özel Sanal Kitap Mağazası

Çocukların gelişimine büyük katkı sağlayan içerikleriyle öne çıkan Düşyeri, şimdi de tüm yayınlarına kolayca ulaşılabilmesi için sanal mağaza dönemini başlatıyor. Ebeveynler, eğitim ve çocukların gelişimine doğrudan katkıda bulunan Düşyeri Kitap ve Düşyeri Dijital Video Kitap içeriklerine dusyerim.com adresinden kolayca ulaşabilecekler.

22.4.2020 17:08:55

 

Henüz yorum yazılmamış!

Yorum Yaz

500 adet karakter kaldı

İstanbul'da Klasik Yelkenliler Buluşması

10 Eylül 2018

Koç Üniversitesi Denizcilik Forumu (KÜDENFOR) önderliğinde İstanbul Yelken Kulübü, Tuzla Yat Kulübü ve Setur Kalamış Marina işbirliğinde denizcilik tarihimizden bir kesit 22 Eylül Cumartesi günü yeniden canlanacak. Deniz tutkunlarını filikalar ve 12 Kadem Dingi gibi klasik yelkenlilerle buluşturacak randevuya İstanbul'daki 50 yaş üstü tüm klasik tekneler de davet edildi.

ÜYE GİRİŞİ

BANNER

Marinturk Amatör Denizci Belgeni Al

Yazarlar

Facebook

BANNER

Profesyonel Gemi Modelciliği

BANNER

Limbo Denizcilik - Tekne İnşa ve Tamir Malzemeleri / 0532 296 77 75

BANNER

Deniz Eskisi | Deniz Antikacısı | DenizEskisi.com

BANNER

Eskiler ve Antikalar

BANNER

plastmore.com Plastmore - Meant for more

BANNER

Babür Hüseyin Özbek'in Güvertede kitabı çıktı. Tüm seçkin kitapçılarda...

BANNER

StatCounter