Yazar Hakkında

01 Temmuz 2019, 15:48

MSI Sailing Team/AG Büyük Yarışa Hazır

 

MSI Sailing Team/AG, Büyük Yarış öncesi yapılan Marmara Adası ve TAYK MDK Kabotaj Kupasında aldığı birincilikler ile 2019 sezonundaki iddiasını sürdürürkenBüyük Yarış için hazır olduğunu da kanıtladı.

 

Türkiye'nin en önemli açık deniz yarışı olan Deniz Kuvvetleri Kupası 5 Temmuz 2019 tarihinde İstanbul boğazından start alacak. Türkiye'nin bu en uzun rotalı açık deniz yarışı için bütün ekipler gibi MSI Sailing Team/AG de hazırlıklarını sürdürüyor. Büyük Yarışa hazırlık olması açısından önem taşıyan ve 15 Haziran 2019 tarihinde gerçekleşen Marmara Adası yarışında ve 29-30 Haziran hafta sonu gerçekleşen TAYK MDK Kabotaj Kupasında alınan birincilikler ile takımda moraller oldukça yükseldi.

 

24 ekibin katıldığı Marmara Adası yarışının başlarında rüzgar bulmakta zorlanan ekipler Büyükçekmece önlerinde Poyraz'ın yetişmesi ile hava kararmadan önce Marmara Adası önündeki Asmalı adayı dönebildiler. Ancak orsa seyrine dönen ekipler bu kez sert esen poyraz ile tüm gece mücadele etmek zorunda kaldılar. Poyrazın İstanbul boğazında etkisini kaybetmesi ise gece boyunca dalgalarla zorlanan ekipler için sürpriz oldu. Akıntının etkisiyle birçok ekip boğaz hattını geçip finish almakta zorlanırken MSI Sailing Team/AG 120 mil uzunluğundaki bu zorlu yarışı 23 saatin ardından başarıyla tamamladı.

 

29 Haziran’da İstanbul Boğazında, 30 Haziran’da ise Moda ? Adalar parkurunda TEB Özel Bankacılık sponsorluğunda gerçekleşen TAYK MDK Kabotaj Kupası da MSI Sailing Team/AG için keyifli bir yarış oldu. Bu yarışlarda kazanılan birincilikler ile takımda moraller yükselirken Büyük Yarış için heyecanlı geri sayım başladı.

 

Ahmet Köroğlu ve Veli Murat Açıkalın liderliğinde yarışan MSI Sailing Team /AG, 2019 yarış sezonundaki başarısını sürdürdüğü son 2 yarıştan sonra Büyük Yarış için hazırlıklara başladı. 3 etaptan oluşacak Büyük Yarış için ekiplerini belirleyen MSI Sailing Team/AG ekip lideri Ahmet Köroğlu“Büyük Yarış, hava şartları bakımından her zaman sürprizlere açık bir yarıştır. Öncelikli hedefimiz, olası zor hava koşullarında parkuru tamamlamak ve sonunda kendi sınıfımızda kupanın sahibi olmak” dedi.

 

Yaklaşık yarısını kadın yelkencilerin oluşturduğu MSI Sailing Team/AG’nin Büyük Yarış ekibinde de yine kadınların ağırlığı söz konusu.

 

 

 

Yazarın Diğer Yazıları

Dragut Sailing Cup, Nisan Ayında Başlıyor

D-Marin Turgutreis ve Turgutreis Yelken Kulübü iş birliği ile hayata geçirilen Dragut Sailing Cup yarışları, 4 Nisan- 7 Haziran tarihlerinde gerçekleştirilecek. Bodrum'da geleneksel hale gelen ve ilgi gören yarışlar bu yıl dört ayaktan oluşacak.

17.2.2020 20:28:00

 

Henüz yorum yazılmamış!

Yorum Yaz

500 adet karakter kaldı

Dünyanın merkezine seyahat başlıyor

05 Ekim 2012

Pek çok ulustan bilimadamlı Jules Verne'in ünlü hikayesindeki gibi olmasa da Dünya'nın merkezine bir yolculuk planlıyorlar.

Extreme Sailing Series 2015'de Şampiyon ''The Wave Muscat''

19 Aralık 2015

Extreme Sailing Series'de 2015 yılının son mücadelesi 10-13 Aralık'ta Avusturalya'nınSidney kentinde gerçekleşti.

ÜYE GİRİŞİ

BANNER

Marinturk Amatör Denizci Belgeni Al

Yazarlar

Facebook

BANNER

Dalgacı - Günlük Yatılı Turlar ve Özel Organizasyonlar

BANNER

Tutku Sailing Yacht / 0533 164 99 60

BANNER

Limbo Denizcilik - Tekne İnşa ve Tamir Malzemeleri / 0532 296 77 75

BANNER

Deniz Eskisi | Deniz Antikacısı | DenizEskisi.com

BANNER

Yelken Eğitimi Atilla Gökova Sailing

BANNER

Eskiler ve Antikalar

BANNER

plastmore.com Plastmore - Meant for more

BANNER

Babür Hüseyin Özbek'in Güvertede kitabı çıktı. Tüm seçkin kitapçılarda...

BANNER

StatCounter