Yazar Hakkında

03 Temmuz 2019, 15:40

Yabanacı Güçlerin 5. Kol Faaliyeti - Moda

Beşinci kol nedir?

 

             Beşinci kol, barış zamanından itibaren çeşitli şekilde yurt için sokulmuş düşman ajanları ile yerli halkın içinden satın alınmış hainler ve yurt içindeki düşmanların hepsine birden verilen isimdir.

 

            Başka bir deyişle; beşinci kol silahlı kuvvetler dışında taarruz eden bir gizli ordudur.

 

            Beşinci kolun casusluk, sabotaj, propagandasından bahsetmeyeceğim. Barış zamanındaki faaliyetlerinden bahsedeceğim.

 

            Beşinci kolun hedefi faaliyet gösterdiği memleketin savaş gücünü yıkmaktır. Bunun için milletin ananelerini, askerliğe bağlılık derecelerini, vatan sevgisini, milli birliğini, aile bağlantılarını, maddi ve manevi durumları ile ahlak ve karakterlerini, doğum - ölüm nispetlerini, ırk, din ve dil, mezhep ayrılıkları ile ordusunun maddi ve manevi değerini milletin DEVLETİNE ve rejime bağlılık derecelerini o memleketin sanayi ve ekonomik ve ziraat durumunu fabrikalarının ve maden ocaklarının nerelere de olduklarını, günlük verimlerini, işçi ve iş veren ilişkileri ile buna benzer bütün hususları inceleyerek o memleketin ‘’ TOPYEKÜN HARP GÜCÜNÜ’’ BARIŞTAN İTİBAREN YIPRATMAYA GAYRET EDER.

 

            Beşinci kol ülkeye barıştan girer ve yerleşir, teşkilatlanır ve çalışmaya başlar. Gizli maksatla hazırlanmış film, kitap, dergi, broşür, ilanlar, reklamlar, internet üzerinden benzeri yayınlar PİYASAYA USTALIKLA SUNULUR. Fısıltı gazetesi çalıştırılır.

 

            MODA; ÖZELLİKLE MODA KADINLAR ARASINDA AŞIRI DÜŞKÜNLÜK YARATILARAK İSRAF VE LÜKS TEŞVİK EDİLİR. BÖYLECE PARA BULUNAMAYINCA TOPLUMDA SUİSTİMAL BAŞLAR. KREDİ KARTI BORÇLARI ARTAR. GENÇLİK YAVAŞ YAVAŞ BOZULUR. MİLLİ KARAKTERİNİ KAYBEDER. MİLLET İÇKİ VE KUMARA ALIŞTIRILIR. KUMAR İNSANLARI İŞİNDEN EDER. AŞIRI İÇKİ DÜŞKÜNLÜĞÜ İSE HEM VÜCUDA ZARAR VERİR HEM DE İNSAN İRADESİNİ BOZAR. Bünyesi bu şekilde zayıflayan bir toplumda beşinci kol faaliyetleri git gide artar. Toplumumuzun büyük bir bölümü İKK ( İstihbarata Karşı Koyma ) bilmediği için her özelini internet ortamında paylaşır. İçimizdeki düşman SARHOŞTAN SIR VE HABER TOPLAR. KUMARBAZI TUZAĞA DÜŞÜRÜR. KÖTÜ KADINLARI BULAŞTIRICI OLARAK KULLANIR. ZÜPPEYİ ZARARLI FİKİRLERİ YAYMAK İÇİN KULLANIR. MERTLİK VE KAHRAMANLIK YERİNE ZEVKE VE EĞLENCEYE ÇALIŞKANLIK YERİNE: GÜNÜMÜZDE ADAM BOŞVER NASIL OLSA ÜÇ - BEŞ BİR YERDEN GELİR DİYEREK, TEMBELLİĞİ GÖSTERİR.

 

              Bir kişi karar verecek, ben bunları giyiyorum diyecek.  Binlercesi onu giyecek. İnsan imkanları dahilinde kendine yakışanı ve temiz olanı giymesi gerekir. Eskiden yırtık giymek ayıptı. Garibanlar yama yaptırırdı fakat yırtık giymezdi.

 

            Sonuç olarak beşinci kol ahlaki düşük bir gençlik, ruhsuz bir kadınlık ve karaktersiz erkekleri ile bozuk bir toplum yaratmaya çalışır. Böyle bir toplumun savaşacak insan gücü de kalmaz.

 

            Günümüz de hep harcama teşvik ediliyor. TV dizilerinde herkes kolayca patron oluyor, bugün ne giysem gibi programlar ve gerek kız gerek erkekler orada gördüklerinin etkisinde kalarak gerçek hayatın böyle olacağını düşünüyorlar.

 

            Eksiden MAGAZİN MUHABİRİ VEYA MAGAZİN GAZETECİSİ diye bir şey yoktu. Bu tür gazeteciliği yaptıranlar bana göre bu memlekete en büyük kötülüğü yapıyorlar. Gazete ve televizyonlar da  KİM KİMİNLE BERABER, KİM KİMİN SEVGİLİSİ, KİM NE GİYDİ, KİM ESKİSİNİ NEREDE SATIYOR, KİM KİMDEN AYRILDI ŞİMDİ KİMİNLE BERABER, sürekli o meyhanenin önünden kim geçti, nereye eğlenmeye gittiler, kim kimi evine attı?  PARLAK GÖSTERİLEN HAYAT.... VE BUNA ÖZENEN GENÇLİĞİMİZ. Instagram’da seviyesizlik var, görgüsüzlük var. Twitter’da ise son derece düşük kalite ile görgüsüzlük hat safhada.

 

            Aynı müsriflik DENİZDE DE VARDI. Adam yelkenlisinin dümen dolabının sapasağlam tertemiz kılıfını çöpe atıyor. Yenisini yaptırıyor. Veyahut karısı '' ARTIK BU MİNDER KILIFLARINDAN BIKTIM. MODASI GEÇTİ, YENİSİNİ YAPTIRALIM.'' Diyor. ''YETER ARTIK BU YEMEK TAKIMINDAN DA BIKTIM'' deyip marinadaki çöp konteynerlerine porselen yemek takımlarını atanını gördüm.

 

            Çöplere poğaça, börek, kurabiye atanlarını saymıyorum bile.

 

            YÜCE ALLAH '' YİYİNİZ, İÇİNİZ, İSRAF ETMEYİNİZ.'' DEMİŞTİR. Bunu kaç kişi dikkate alıyor.

 

            Toplumu uyutan diğer sistem de FUTBOL. İş adamları tarafından onlara ödenen binlerce lira kavgası da seyircilere düşüyor. Birbirlerini dövüyorlar. Öldürüyorlar. Kulüp başkanları ve futbolcular çıkıp hiçbir açıklamada bulunmuyorlar.

 

            Hiç futbolcu der mi ' YAHU KAVGA ETMEYİN, BEN ALDIĞIM PARAYA BAKARIM. YARIN ÖBÜR GÜN PARAYI KİM BASTIRIRSA ONUN KULUBÜNE GİDERİM' hiç der mi?

 

            Futbol sahaları YOKSULLARIN YOK PARALARI İLE VAR ETTİKLERİ ZENGİNLERLE DOLUDUR. Bu da işin başka bir yönü. Futbolcular ve bazılarının eşleri modayı yakından takip ederler. Gazete ve TV'de boy gösterirler. TOPLUMA KÖTÜ ÖRNEK OLURLAR. Farkında olmadan yabancıların 5. Kol faaliyetine destek verirler. Sadece futbolcu ve eşleri değil, bazı kişilerin gazetelerde boy boy fotoğrafları çıkıyor. 50TL’lik bluejean’i 800TL, çantası 2500TL, gömleği 1500TL ve bir süre sonra at çöpe... Buna benzer her hafta çıkan haberler... BUNLAR GENÇLERE ÇOK KÖTÜ ÖRNEK OLUYOR.

 

              Japonlar 2.Dünya Savaşı’ndan sonra sıkıntılı dönemlerinde önce ekonomik milliyetçiliklerini ön plana çıkartarak EĞİTİM, ÜRETİM ve TASARRUFU yaparak dünya ekonomisinde büyük söz sahibi oldular.

 

            Moda; bireylere, ailelere ve devlete en büyük zarar veren bir sistemdir.

 

            Sonunda kara cuma ufak ufak empoze edilmeye başlandı.

 

Faydalanılan kaynak: Milli Güvenlik Bilgileri / Kurmay Albay Burhanettin BİGALI

 

Yazarın Diğer Yazıları

Denizci Toplum Olabildik mi? ( 3.Bölüm )

Yurdumuzda 2236 kişiye 1 özel tekne düşmektedir.

22.11.2019 09:48:47

Uyuşturucuya Sürüklenen Gençler

Kötülükler karada... Denizde alkol alıp tekne kullanan gidip başka tekneye çarpan kaç kişiye rastladınız? Denizde teknesinde aşırı alkol veya uyuşturucu alan zaten denize çıkamaz. Temiz havada da kolay kolay kafayı bulamaz.

25.12.2018 14:40:22

Ne Zaman Anılmaya Başladı?

3 Kasım 1914'te 18 gemiden oluşan İngiliz-Fransız karma donanması Çanakkale'de Seddülbahir ve Kumkale'deki sahil tabyalarını top ateşine tutar. Yaklaşık 20 dakika süren top atışları sonucu Seddülbahir tabyasının cephaneliği isabet alır. 81 vatan evladı vatan savunması esnasında şehit olur. Bu vatan evlatları Çanakkale Savaşı'nın ilk şehitleridir.

1.6.2018 16:37:05

Şehitlerin İsmi Verilse Daha İyi Olur

Kurulduğundan bugüne Cumhuriyet Donanması'nda savaş gemilerine çoğunlukla yerleşim yerlerinin ve kuşların (şehir, bölge, ilçe) adları veriliyor.

5.4.2018 22:21:36

TÜRKİYE İŞ BANKASI YAYININA GÖRE ‘’NUSRAT’’ MAYIN GEMİSİ’NİN KOMUTANI ALMAN YARBAY GEEHL

Bu yazımı okumadan önce bilginizi tazelemek açısından 01.03.2018 tarihli köşe yazım (Osman BAHADIR'a Genelkurmay Başkanlığı veya Deniz Kuvvetleri Komutanlığı'nın cevap vermesi gerekiyor) ile 14.03.2018 tarihli köşe yazıma bakınız (Osman BAHADIR'ın yanıtı).

18.3.2018 11:53:40

Ve Osman Bahadır'dan Yanıt Geldi

01 mart 2018 tarihli '' Osman BAHADIR'a Genelkurmay Başkanlığı veya Deniz Kuvvetleri Komutanlığı'nın Cevap Vermesi Gerekiyor '' başlıklı yazıma 13/03 /2018 günü yazar Osman BAHADIR'dan yanıt geldi.

14.3.2018 21:10:15

Osman Bahadır'a Genelkurmay Cevap Verecek Mi?

Neta Ajans tarafından çıkartılan Deniz Endüstri Denizcilik Dergisi'nin ocak - şubat 2017 ayını kapsayan sayısında 55. sayfada Osman Bahadır tarafından kaleme alınan '' ÇANAKKALE SAVAŞI'NDA DENİZ ÜSTÜNDE NELER OLDU? '' başlıklı yazıda Nusrat Mayın Gemisi'nin komutanının '' Alman Yarbay Geehl olduğunu yazmış.''

9.3.2018 19:40:11

Kurtuluş Savaşı'nın deniz bölümü lise tarih kitaplarında niçin yok?

Tanıdığım lise tarih öğretmenine sordum. ''Kurtuluş savaşının deniz bölümünü anlatıyor musunuz?''

21.1.2018 00:19:38 1

Mustafa Ertuğrul'un anıları için bu bilgiler Genelkurmay Başkanlığı'nda bile yok demişlerdi

MUSTAFA ERTUĞRUL'UN ANILARI İÇİN BU BİLGİLER GENELKURMAY BAŞKANLIĞI'NDA BİLE YOK DEMİŞLERDİ / VİRGÜLÜNE DOKUNMADAN

12.12.2017 23:22:36

CHP'li İstanbul Kadıköy Belediyesi'nin parkları ev köpeklerinin helası

Kadıköy, İstanbul'un denize kıyısı olan ilçelerinden biri. Geçmişte birkaç tane şehir hatları gemisine de Kadıköy ismi verildi.

24.11.2017 17:15:29

CHP'li Bozcaada Belediyesi ve Atatürk Caddesi

Türkiye'nin kuzey Ege'deki 2. Adası. Aynı zamanda Çanakkale'nin ilçesi. Şu anda çalışan araba vapurları ile Geyikli İskelesi'nden yarım saatte Bozcaada'ya ulaşıyorsunuz.

14.11.2017 00:51:45

Bayrağımızı taşıyan sandaldan yük gemisine...

Bayrağımızı taşıyan sandaldan yük gemisine... Onlar aynı zamanda Türkiye Cumhuriyeti'nin donanmasıdır.

16.10.2017 15:25:36 1

Kunt Model Müzesi'nin Türk Deniz Tarihine katkıları

Kunt Model Müzesi adından anlaşıldığı gibi Yüksek Mimar Emre KUNT tarafından kurulmuştur.

20.9.2017 11:33:08 1

Deri'nin Sanata Dönüşümü

Yaklaşık 22 yıl'dan beri deri üzerine çizimlerim devam ediyor. Haritacılık ve resime merakımdan dolayı, ''DERİCİNİN TUVALİ DERİ OLMALIDIR'' ilkesini slogan olarak benimseyip...

17.8.2017 09:01:15

Dondurmacı Halil / Kıbrıs Barış Harekatı'nın 43. Yıldönümü Münasebetiyle

Yoksulluktan gelen fakat çok çalışkan ve dürüst bir insan, tahsili kendi ifadesiyle ilkokul 1'den terk olan içki, sigara, kumar bilmeyen Halil KÜREK Mersin'de uzun yıllar kendi yaptığı dondurmayı, limonatayı ve cezeryeyi seyyar olarak satmak suretiyle geçimini sağlar.

18.7.2017 11:08:18

Kapıya Bırakıp Kaçıyorlarmış

2016 yazının sonuna doğru İzmir de bulunduğum esnada, o anda Bozcaada da bulunan arkadaşımız Ömür ATİLLA dan, bir Türk kosterinin sabaha karşı Bozcaada mendireğine çarptığı haberi geldi ve kendisi kurtarma faaliyetlerini gazetemiz adına izlediğini rapor etti.

4.7.2017 10:26:57

Sempozyumcu Sezar'a cevabım

SEMPOZYUMCU Sezar'a CEVABIM. MUSTAFA İHSAN DENİZAŞAN OLAYINDA PERDE ARKASI.

16.6.2017 23:48:25

F. Selim RAMAZANOĞLU'nun iki ciltten oluşan ilk kitabı ''KANLICA Boğaziçi'nde bir köy'' yakında kitapçılarda

F. Selim RAMAZANOĞLU'nun iki ciltten oluşan ilk kitabı ''KANLICA Boğaziçi'nde bir köy'' yakında kitapçılarda yerini alacak.

16.6.2017 12:18:23

VIAPORT'u Zirveye Taşıyan Marina Müdürü; Mehmet Tunç

Viaport'u zirveye taşıyan marina müdürü ; Mehmet Tunç uzun yıllar Türk Deniz Kuvvetleri’nde görev yapmış olup Alb.Rütbesi ile Deniz Kuvvetlerinden ayrılmıştır.

15.5.2017 11:00:47

TÜRKİYE CUMHURİYETİ'NİN HANIMEFENDİLERİ/ANNELERİ

YABANCILARDAN ÇOK DAHA GÜZEL VE BAŞARILIDIR.

11.5.2017 11:59:40

CHP'Lİ İST.KADIKÖY İLÇE BELEDİYESİ KUŞLARI HİÇ SEVMEZ.

CHP'li İST. KADIKÖY İLÇE BELEDİYESİ KUŞLARI HİÇ SEVMEZ.

12.4.2017 10:15:45

Henüz yorum yazılmamış!

Yorum Yaz

500 adet karakter kaldı

Yarıştığınız teknenize uygun vücut ağırlığı

27 Ağustos 2001

Yarıştığınız teknenize uygun vücut ağırlığına sahip olmanız, yarışmanın önemli bir özrünü ortadan kaldıracaktır.

TYF Türkiye Şampiyonası Optimist ve Laser sınıflarında dereceye girenler belli oldu

08 Nisan 2017

Türkiye Yelken Federasyonu'nun (TYF) 2017 faaliyet programında yer alan TYF Türkiye Şampiyonası'nda Optimist, Laser 4.7 ve Laser Radial sınıflarının şampiyonları Çeşme'de belli oldu.

ÜYE GİRİŞİ

BANNER

Marinturk Amatör Denizci Belgeni Al

Yazarlar

Facebook

BANNER

Dalgacı - Günlük Yatılı Turlar ve Özel Organizasyonlar

BANNER

Tutku Sailing Yacht / 0533 164 99 60

BANNER

Limbo Denizcilik - Tekne İnşa ve Tamir Malzemeleri / 0532 296 77 75

BANNER

Atölye Kürün – Ressam, Heykeltraş, Ürün Satışları ve Özel Tasarımlar

BANNER

Dövmeliyim

BANNER

Deniz Eskisi | Deniz Antikacısı | DenizEskisi.com

BANNER

Özel İSTANBUL TIP MERKEZİ - 1998'den Bugüne Sağlıkla

BANNER

Yelken Eğitimi Atilla Gökova Sailing

BANNER

Eskiler ve Antikalar

BANNER

plastmore.com Plastmore - Meant for more

BANNER

Babür Hüseyin Özbek'in Güvertede kitabı çıktı. Tüm seçkin kitapçılarda...

BANNER

StatCounter