Yazar Hakkında

03 Temmuz 2019, 15:40

Yabanacı Güçlerin 5. Kol Faaliyeti - Moda

Beşinci kol nedir?

 

             Beşinci kol, barış zamanından itibaren çeşitli şekilde yurt için sokulmuş düşman ajanları ile yerli halkın içinden satın alınmış hainler ve yurt içindeki düşmanların hepsine birden verilen isimdir.

 

            Başka bir deyişle; beşinci kol silahlı kuvvetler dışında taarruz eden bir gizli ordudur.

 

            Beşinci kolun casusluk, sabotaj, propagandasından bahsetmeyeceğim. Barış zamanındaki faaliyetlerinden bahsedeceğim.

 

            Beşinci kolun hedefi faaliyet gösterdiği memleketin savaş gücünü yıkmaktır. Bunun için milletin ananelerini, askerliğe bağlılık derecelerini, vatan sevgisini, milli birliğini, aile bağlantılarını, maddi ve manevi durumları ile ahlak ve karakterlerini, doğum - ölüm nispetlerini, ırk, din ve dil, mezhep ayrılıkları ile ordusunun maddi ve manevi değerini milletin DEVLETİNE ve rejime bağlılık derecelerini o memleketin sanayi ve ekonomik ve ziraat durumunu fabrikalarının ve maden ocaklarının nerelere de olduklarını, günlük verimlerini, işçi ve iş veren ilişkileri ile buna benzer bütün hususları inceleyerek o memleketin ‘’ TOPYEKÜN HARP GÜCÜNÜ’’ BARIŞTAN İTİBAREN YIPRATMAYA GAYRET EDER.

 

            Beşinci kol ülkeye barıştan girer ve yerleşir, teşkilatlanır ve çalışmaya başlar. Gizli maksatla hazırlanmış film, kitap, dergi, broşür, ilanlar, reklamlar, internet üzerinden benzeri yayınlar PİYASAYA USTALIKLA SUNULUR. Fısıltı gazetesi çalıştırılır.

 

            MODA; ÖZELLİKLE MODA KADINLAR ARASINDA AŞIRI DÜŞKÜNLÜK YARATILARAK İSRAF VE LÜKS TEŞVİK EDİLİR. BÖYLECE PARA BULUNAMAYINCA TOPLUMDA SUİSTİMAL BAŞLAR. KREDİ KARTI BORÇLARI ARTAR. GENÇLİK YAVAŞ YAVAŞ BOZULUR. MİLLİ KARAKTERİNİ KAYBEDER. MİLLET İÇKİ VE KUMARA ALIŞTIRILIR. KUMAR İNSANLARI İŞİNDEN EDER. AŞIRI İÇKİ DÜŞKÜNLÜĞÜ İSE HEM VÜCUDA ZARAR VERİR HEM DE İNSAN İRADESİNİ BOZAR. Bünyesi bu şekilde zayıflayan bir toplumda beşinci kol faaliyetleri git gide artar. Toplumumuzun büyük bir bölümü İKK ( İstihbarata Karşı Koyma ) bilmediği için her özelini internet ortamında paylaşır. İçimizdeki düşman SARHOŞTAN SIR VE HABER TOPLAR. KUMARBAZI TUZAĞA DÜŞÜRÜR. KÖTÜ KADINLARI BULAŞTIRICI OLARAK KULLANIR. ZÜPPEYİ ZARARLI FİKİRLERİ YAYMAK İÇİN KULLANIR. MERTLİK VE KAHRAMANLIK YERİNE ZEVKE VE EĞLENCEYE ÇALIŞKANLIK YERİNE: GÜNÜMÜZDE ADAM BOŞVER NASIL OLSA ÜÇ - BEŞ BİR YERDEN GELİR DİYEREK, TEMBELLİĞİ GÖSTERİR.

 

              Bir kişi karar verecek, ben bunları giyiyorum diyecek.  Binlercesi onu giyecek. İnsan imkanları dahilinde kendine yakışanı ve temiz olanı giymesi gerekir. Eskiden yırtık giymek ayıptı. Garibanlar yama yaptırırdı fakat yırtık giymezdi.

 

            Sonuç olarak beşinci kol ahlaki düşük bir gençlik, ruhsuz bir kadınlık ve karaktersiz erkekleri ile bozuk bir toplum yaratmaya çalışır. Böyle bir toplumun savaşacak insan gücü de kalmaz.

 

            Günümüz de hep harcama teşvik ediliyor. TV dizilerinde herkes kolayca patron oluyor, bugün ne giysem gibi programlar ve gerek kız gerek erkekler orada gördüklerinin etkisinde kalarak gerçek hayatın böyle olacağını düşünüyorlar.

 

            Eksiden MAGAZİN MUHABİRİ VEYA MAGAZİN GAZETECİSİ diye bir şey yoktu. Bu tür gazeteciliği yaptıranlar bana göre bu memlekete en büyük kötülüğü yapıyorlar. Gazete ve televizyonlar da  KİM KİMİNLE BERABER, KİM KİMİN SEVGİLİSİ, KİM NE GİYDİ, KİM ESKİSİNİ NEREDE SATIYOR, KİM KİMDEN AYRILDI ŞİMDİ KİMİNLE BERABER, sürekli o meyhanenin önünden kim geçti, nereye eğlenmeye gittiler, kim kimi evine attı?  PARLAK GÖSTERİLEN HAYAT.... VE BUNA ÖZENEN GENÇLİĞİMİZ. Instagram’da seviyesizlik var, görgüsüzlük var. Twitter’da ise son derece düşük kalite ile görgüsüzlük hat safhada.

 

            Aynı müsriflik DENİZDE DE VARDI. Adam yelkenlisinin dümen dolabının sapasağlam tertemiz kılıfını çöpe atıyor. Yenisini yaptırıyor. Veyahut karısı '' ARTIK BU MİNDER KILIFLARINDAN BIKTIM. MODASI GEÇTİ, YENİSİNİ YAPTIRALIM.'' Diyor. ''YETER ARTIK BU YEMEK TAKIMINDAN DA BIKTIM'' deyip marinadaki çöp konteynerlerine porselen yemek takımlarını atanını gördüm.

 

            Çöplere poğaça, börek, kurabiye atanlarını saymıyorum bile.

 

            YÜCE ALLAH '' YİYİNİZ, İÇİNİZ, İSRAF ETMEYİNİZ.'' DEMİŞTİR. Bunu kaç kişi dikkate alıyor.

 

            Toplumu uyutan diğer sistem de FUTBOL. İş adamları tarafından onlara ödenen binlerce lira kavgası da seyircilere düşüyor. Birbirlerini dövüyorlar. Öldürüyorlar. Kulüp başkanları ve futbolcular çıkıp hiçbir açıklamada bulunmuyorlar.

 

            Hiç futbolcu der mi ' YAHU KAVGA ETMEYİN, BEN ALDIĞIM PARAYA BAKARIM. YARIN ÖBÜR GÜN PARAYI KİM BASTIRIRSA ONUN KULUBÜNE GİDERİM' hiç der mi?

 

            Futbol sahaları YOKSULLARIN YOK PARALARI İLE VAR ETTİKLERİ ZENGİNLERLE DOLUDUR. Bu da işin başka bir yönü. Futbolcular ve bazılarının eşleri modayı yakından takip ederler. Gazete ve TV'de boy gösterirler. TOPLUMA KÖTÜ ÖRNEK OLURLAR. Farkında olmadan yabancıların 5. Kol faaliyetine destek verirler. Sadece futbolcu ve eşleri değil, bazı kişilerin gazetelerde boy boy fotoğrafları çıkıyor. 50TL’lik bluejean’i 800TL, çantası 2500TL, gömleği 1500TL ve bir süre sonra at çöpe... Buna benzer her hafta çıkan haberler... BUNLAR GENÇLERE ÇOK KÖTÜ ÖRNEK OLUYOR.

 

              Japonlar 2.Dünya Savaşı’ndan sonra sıkıntılı dönemlerinde önce ekonomik milliyetçiliklerini ön plana çıkartarak EĞİTİM, ÜRETİM ve TASARRUFU yaparak dünya ekonomisinde büyük söz sahibi oldular.

 

            Moda; bireylere, ailelere ve devlete en büyük zarar veren bir sistemdir.

 

            Sonunda kara cuma ufak ufak empoze edilmeye başlandı.

 

Faydalanılan kaynak: Milli Güvenlik Bilgileri / Kurmay Albay Burhanettin BİGALI

 

Yazarın Diğer Yazıları

BİR TUHAFLIK VAR!!!

16.9.2020 18:52:11 1

Uzaklardaki Temsilcimiz

28.8.2020 13:07:43

İlginç Değil mi?

9.8.2020 17:06:17

 

Henüz yorum yazılmamış!

Yorum Yaz

500 adet karakter kaldı

ÜYE GİRİŞİ

BANNER

Marinturk CNR Yacht Festival Heyecanı 13-18 Ekim'de Marinturk'te!

Yazarlar

Facebook

BANNER

Süper Wood Marin

BANNER

TurkSail - Türkiye'nin en kapsamlı yelken haberleri.

BANNER

Profesyonel Gemi Modelciliği

BANNER

Deniz Eskisi | Deniz Antikacısı | DenizEskisi.com

BANNER

Eskiler ve Antikalar

BANNER

plastmore.com Plastmore - Meant for more

BANNER

Babür Hüseyin Özbek'in Güvertede kitabı çıktı. Tüm seçkin kitapçılarda...

BANNER

StatCounter