Yazar Hakkında

11 Temmuz 2019, 15:03

Şansı Orient Express VI'nın Birinciliğine Yetmedi

Deniz Kuvvetleri Kupası’nın Bozcaada-Çeşme rotasında gerçekleşen ve havadan yana oldukça “sıkıntılı” geçen ikinci etabında Orient Express VI’nın şansından bir önceki yazımızda söz etmiştik.

Ama bu şansı birinciliği için yeterli olmadı ve düzeltilmiş zamanda “ilk finiş” ile yetinip IRC0 birinciliğini Shak Shuka 3-Ceramic Pro'ya kaptırdı.



TEB Özel Bankacılık desteğinde TAYK tarafından düzenlenen Deniz Kuvvetleri Kupası’nın 49’uncu yıl mücadelesi Bozcaada-Sığacık yerine, yapılan rota kısaltması ile Çeşme açıklarında tamamlandı.

Son teknenin 32 saat 48 dakikada bitirdiği ve ilk finişi Orient Express VI’nın yaptığı yaklaşık 100 deniz mili mesafeli yarışta Ceramic Pro-Shak Shuka 3, BodtüM-Keyif, CPM-Palamut, Columbia Alize-Keyfim 3.5, Puff ve Muta gruplarında birincilik elde etti.

İstanbul-Bozcaada ve Bozcaada Çeşme rotalı iki etaptan oluşan Deniz Kuvvetleri Kupası’nda genel sıralamada ise IRC0’da birinciliği Ceramic Pro-Shak Shuka 3, IRC1’de BodtüM-Keyif, IRC2’de CPM-Palamut, IRC3’te Columbia Alize-Keyfim 3.5, IRC4’te Puff kazandı. Gezi sınıfının galibi ise Muta oldu.

Yarıştan dikkat çeken ayrıntıları ve retinamıza takılan ilginç olayları daha sonra başka bir yazıda paylaşacağız.
 

TEB ÖZEL BANKACILIK-TAYK/49. YIL DENİZ KUVVETLERİ KUPASI

      2. ETAP SONUÇLARI
      8-9 Temmuz / Bozcaada-Sığacık

IRC0
Kayıtlı tekne sayısı: 14
Start saati: 8 Temmuz, 12.15
1. Ceramic Pro-Shak Shuka 3 (Hasan Utku Çetiner) 08.33.00
2. Matrak II (Orhan Özdaş) 08.37.41
3. ContiCap-7 Bela (7 Bela Ortaklar / Gürsel Öztürk) 08.39.11
RET: Nomat Turx (Ali Kerem Alptemoçin)

IRC1
Kayıtlı tekne sayısı: 3
Start saati: 8 Temmuz, 12.15
1. BodtüM-Keyif (Ercüment Gümrük) 13.09.08
2. MSI Sailing Team-Anything Goes (Barbaros Sarp / Ahmet Köroğlu) 14.43.24
RET: Mersin Yelken Akademisi (Akberk Petrol / Oytun Çalışlar)

IRC2
Kayıtlı tekne sayısı: 10
Start saati: 8 Temmuz, 12.15
1. CPM-Palamut (Recep Palamut / Targan Hazarhun) 11.43.32
2. Kaş Marina-Cheese V (Levent Peynirci) 13.00.59
3. Tüpraş-Alize 1010 (Sinan Sümer) 13.02.09
RET: DHO Avara (DHO / Kadir Ataseven), Akkim-Bond (Serhat Domaniç)

IRC3
Kayıtlı tekne sayısı: 5
Start saati: 8 Temmuz, 12.15
1. Columbia Alize-Keyfim 3.5 (Selim Yazıcı / Evren Koncagül) 12.58.58
2. Exit (Emre Derman) 16.22.39
3. Permolit-Electron (Cenk Tekkaya / Bartu Özsoy) 17.34.29

IRC4
Kayıtlı tekne sayısı: 4
Start saati: 8 Temmuz, 12.15
1. Puff (Sancan Çokacar) 18.45.05
2. 40 Plus Lal-IBS (40 Plus Sailing / Özcan Özverim) 19.31.12
3. Hepgür Wind Speed-Ada Pupa Adrenalin (Hayri Murat Gökçen) 21.03.22
RET: Meltem (Metin Acar / Rukiye Kılıç)

GEZİ
Kayıtlı tekne sayısı: 8
Start saati: 8 Temmuz, 12.15
1. Muta (Şafak Bedir) 20.37.15
2. İSKO Sailing Team-Tuana 1 (Fatih Konukoğlu / Emre Özgen) 18.41.49
3. Baran Ambalaj-Happy Lemon (Lemon Sailing School / Tolga Kuş) 18.35.12
RET: Ekinoks (Muharrem Mantar), Zeynep (Süleyman Er / Kaan Arda), Dishy Fishy (Volkan Doğan / Engin Taşova)    


      GENEL SONUÇLAR
      a) İstanbul-Bozcaada
      b) Bozcaada-Çeşme

IRC0
1. Ceramic Pro-Shak Shuka 3 (Hasan Utku Çetiner) 6.0 - 1.5 (7.5)
2. Orient Express VI (Bülent Atabay / Arif Gürdenli) 1.5 - 6.0 (7.5)
3. Matrak II (Orhan Özdaş) 9.0 - 3.0 (12.0)

IRC1
1. BodtüM-Keyif (Ercüment Gümrük) 3.0 - 1.5 (4.5)
2. MSI Sailing Team-Anything Goes (Barbaros Sarp / Ahmet Köroğlu) 1.5 - 3.0 (4.5)
3. Mersin Yelken Akademisi (Akberk Petrol / Oytun Çalışlar) 4.5 - 6.0 (10.5)

IRC2
1. CPM-Palamut (Recep Palamut / Targan Hazarhun) 3.0 - 1.5 (4.5)
2. Kaş Marina-Cheese V (Levent Peynirci) 1.5 - 3.0 (4.5)
3. Tüpraş-Alize (Sinan Sümer) 7.5 - 4.5 (12.0)

IRC3
1. Columbia Alize-Keyfim 3.5 (Selim Yazıcı / Evren Koncagül)  3.0 - 1.5 (4.5)
2. Exit (Emre Derman) 1.5 - 3.0 (4.5)
3. Permolit-Electron (Cenk Tekkaya / Bartu Özsoy) 4.5 - 4.5 (9.0)

IRC4
1. Puff (Sancan Çokacar) 1.5 - 1.5 (3.0)
2. 40 Plus Lal-IBS (40 Plus Sailing / Özcan Özverim) 4.5 - 3.0 (7.5)
3. Hepgür Wind Speed-Ada Pupa Adrenalin (Hayri Murat Gökçen) 3.0 - 4.5 (7.5)

GEZİ
1. Muta (Şafak Bedir) 4.5 - 1.5 (6.0)
2. Fun Lemon (Lemon Sailing School / Onur Tok) 1.5 - 6.0 (7.5)
3. Baran Ambalaj-Happy Lemon (Lemon Sailing School / Tolga Kuş) 3.0 - 4.5 (7.5)


Alıntı: TurkSail   

 

Yazarın Diğer Yazıları

Dragut Sailing Cup, Nisan Ayında Başlıyor

D-Marin Turgutreis ve Turgutreis Yelken Kulübü iş birliği ile hayata geçirilen Dragut Sailing Cup yarışları, 4 Nisan- 7 Haziran tarihlerinde gerçekleştirilecek. Bodrum'da geleneksel hale gelen ve ilgi gören yarışlar bu yıl dört ayaktan oluşacak.

17.2.2020 20:28:00

 

Henüz yorum yazılmamış!

Yorum Yaz

500 adet karakter kaldı

ÜYE GİRİŞİ

BANNER

Marinturk Amatör Denizci Belgeni Al

Yazarlar

Facebook

BANNER

Dalgacı - Günlük Yatılı Turlar ve Özel Organizasyonlar

BANNER

Tutku Sailing Yacht / 0533 164 99 60

BANNER

Limbo Denizcilik - Tekne İnşa ve Tamir Malzemeleri / 0532 296 77 75

BANNER

Deniz Eskisi | Deniz Antikacısı | DenizEskisi.com

BANNER

Yelken Eğitimi Atilla Gökova Sailing

BANNER

Eskiler ve Antikalar

BANNER

plastmore.com Plastmore - Meant for more

BANNER

Babür Hüseyin Özbek'in Güvertede kitabı çıktı. Tüm seçkin kitapçılarda...

BANNER

StatCounter