Yazar Hakkında

29 Ağustos 2019, 17:28

Burgazada Kupası’nda 27. Yıl

TAYK’ın 27 yıllık bir klasiği olan Burgazada Deniz Kulübü Kupası Yat Yarışı 31 Ağustos Cumartesi günü yaklaşık 12 deniz mili mesafeli geleneksel rotasında gerçekleşecek.

Burgazada-Heybeliada kanalından verilecek startın ardından filo, Büyükada’yı döndükten sonra geri gelerek başladıkları noktada rotalarını tamamlayacak.


TEB Özel-TAYK 2019 Trofesi’nde sona yaklaşılıyor. Sezonun son üç yarışından biri olan Burgazada Deniz Kulübü Kupası Yat Yarışı 31 Ağustos’ta yapılacak. 14-15 Eylül’de iki etaplı Karadeniz Kupası’nın ardından 5 Ekim’de Moda Deniz Kulübü Kupası ile Trofe mücadelesi tamamlanmış olacak.

Burgazada Deniz Kulübü Kupası için kayıtlar 28 Ağustos Çarşamba günü saat 17.00’a kadar kabul edilecek. Start sıralaması ise kayıtlar kapandıktan sonra ilan edilecek.

Start, 31 Ağustos Cumartesi günü 5 dakika uyarısıyla saat 12.00’da Burgazada-Heybeliada kanalından verilecek.

 

IRC0-1 ve 2’ler startın ardından yaklaşık 12 deniz mili mesafeli rotalarında Heybeliada’yı, Balıkçı Adası’nı, Büyükada’yı iskelede, Sedef Adası’nı sancakta, Büyükada Şığlık Çakarı’nı iskelede bırakacak. Kanal geçişinin ardından Heybeliada sancakta görülecek ve yarışın başladığı Burgazada-Heybeliada kanalında finişler alınacak.

IRC3-4, IRC Spor ve Gezi sınıfları Balıkçı Adası’nın “hariç” tutulacağı 10 deniz millik rotada yarışacak.

Saat 14.00’dan sonra uyarı işareti verilmeyecek yarışa tanınan süre saat 18.00’da sona erecek. Ardından ödül töreni Burgazada Deniz Kulübü’nde düzenlenecek.Alıntı: TurkSail

 

Yazarın Diğer Yazıları

Düşyeri'nden Çocuklara Özel Sanal Kitap Mağazası

Çocukların gelişimine büyük katkı sağlayan içerikleriyle öne çıkan Düşyeri, şimdi de tüm yayınlarına kolayca ulaşılabilmesi için sanal mağaza dönemini başlatıyor. Ebeveynler, eğitim ve çocukların gelişimine doğrudan katkıda bulunan Düşyeri Kitap ve Düşyeri Dijital Video Kitap içeriklerine dusyerim.com adresinden kolayca ulaşabilecekler.

22.4.2020 17:08:55

 

Henüz yorum yazılmamış!

Yorum Yaz

500 adet karakter kaldı

Katil Yosun'u Tanıyalım

08 Ocak 2018

Adını latince "Yatay Gelişen Gövde" anlamına gelen sözcükten alan Caulerpa cinsi deniz yosunlarının dünyada 70'den fazla türü bulunmaktadır.

Volvo Okyanus Yarışı'nda tekneler en uzun etaba yelken açtı

23 Mart 2015

Yelken sporunun en prestijli yarışlarından Volvo Okyanus Yarışı'nın 5. etabına Yeni Zelanda'nın Auckland limanından start verildi

ÜYE GİRİŞİ

BANNER

Marinturk Amatör Denizci Belgeni Al

Yazarlar

Facebook

BANNER

Profesyonel Gemi Modelciliği

BANNER

Limbo Denizcilik - Tekne İnşa ve Tamir Malzemeleri / 0532 296 77 75

BANNER

Deniz Eskisi | Deniz Antikacısı | DenizEskisi.com

BANNER

Eskiler ve Antikalar

BANNER

plastmore.com Plastmore - Meant for more

BANNER

Babür Hüseyin Özbek'in Güvertede kitabı çıktı. Tüm seçkin kitapçılarda...

BANNER

StatCounter