Yazar Hakkında

23 Eylül 2019, 20:44

TYF Federasyon Kupası İlk Hafta Yarışları Tamamlandı

Bodrum Belediyesi desteğiyle ve Yalıkavak Yelken Kulübü ev sahipliğinde düzenlenen TYF Federasyon Kupası’nın ilk haftasında heyecan sona erdi.

Optimist ve Laser sınıflarında 582 sporcunun katılımı ile 14-21 Eylül tarihlerinde gerçekleşen yarışlar sonrasında dereceye girenlere ödülleri Yalıkavak Marina’da yapılan törenle dağıtıldı.


Türkiye Yelken Federasyonu’nun 2019 yılı Faaliyet Programı’nda yer alan "TYF Federasyon Kupası"nda ilk hafta yarışları, Optimist, Laser 4.7, Radial ve Standard sınıflarında yapılan yarışlarla tamamlandı.



14 Eylül’de başlayan ve 21 Eylül’de Yalıkavak Marina’da yapılan ödül töreni ile sona eren yarışlara Optimist sınıfında 201, Optimist Junior’da 218, Laser 4.7’de 105, Laser Radial’de 39, Laser Standard’ta 19 olmak üzere 582 sporcu katıldı.


“BU YARIŞLAR BAŞARININ HAZIRLIĞI”

 

Türkiye Yelken Federasyonu Başkan Vekili Ceyhun Üstüner, ödül ve kapanış töreninde yaptığı konuşmada, bu yıl hem gençlik hem de olimpik sınıflarda birçok başarı elde ettiklerine vurgu yaparak şunları söyledi:

“Bu yarışlar, bu başarıların hazırlığı. 2020 milli takım seçmesinin ilk ayağı olan Federasyon Kupası’nda her türlü havada yarıştık. Güzel ve mücadelesi yüksek yarışlar oldu.

Kupada yarışan sporcularımızı, yetiştiren antrenörlerimizi ve kulüplerimizi kutluyorum. Bizlere destek olan Bodrum Belediyesi’ne, Yalıkavak Marina’ya, Yalıkavak Yelken Kulübü’ne ve hakemlerimize teşekkür ediyorum.”





TYF Federasyon Kupası’nda 23-28 Eylül tarihlerinde yine Yalıkavak’ta yapılacak ikinci hafta yarışlarında 420-470, Techno 293 ve RS:X sınıfları mücadele edecek.


TYF FEDERASYON KUPASI SONUÇLARI
1. Hafta (Optimist ve Laser Yarışları)
16-21 Eylül 2019 / Bodrum-Yalıkavak



      OPTİMİST GENEL
      Kayıtlı sporcu sayısı: 205
      Yapılan yarış sayısı: Altın Grup (10), Gümüş Grup (9), Bronz Grup (8)
1. Mustafa Öztuncel (Teos YYK) 21.0 net
2. Alp Namdar (ARM Urla YGSK) 25.0 net
3. Yiğit Özbaşoğlu (İstanbul YK) 27.0 net
4. Bulut Çanakcı (İstanbul YK) 43.0 net
5. Onat Tan Öğütçü (Arkas Çeşme YGSK) 54.0 net

OPTİMİST KIZLAR
1. Firdevs Yeğin (İskenderun YİSSK) 57.0 net
2. Karya Başaraner (ARM Urla YGSK) 123.0 net
3. İlayda Şen (Tekirdağ YİK) 153.0 net
   
      OPTİMİST JUNIOR GENEL
      Kayıtlı sporcu sayısı: 218
      Yapılan yarış sayısı: Altın Grup (8), Gümüş Grup (6), Bronz Grup (6)
1. Kutsal Güneş Kurnaz (Tekirdağ YİK) 13.0 net
2. Mert Doğan (Foça YİK) 15.0 net
3. Tayfun Türk (B.B Bodrumspor Yelken Şubesi) 18.0 net

OPTİMİST JUNIOR KIZLAR
1. Irmak Süvari (GS Yelken Şubesi) 31.0 net
2. Yağmur Karabulut (Gökova YK) 57.0 net
3. Ece Çaldağ (İstanbul YK) 82.0 net

      LASER 4.7 GENEL
      Kayıtlı sporcu sayısı: 105
      Yapılan yarış sayısı: Altın Grup (9), Gümüş Grup (7)
1. Umut Eyriparmak (Turgutreis YK) 10.0 net
2. Zülal Alev Erkan (Tekirdağ YİK) 14.0 net
3. Arda Ayyıldızbayraktar (Tekirdağ YİK) 29.0 net

LASER 4.7 KIZ
1. Zülal Alev Erkan (Tekirdağ YİK) 14.0 net
2. İrem Sütlü (İskenderun YİSSK) 81.0 net
3. Melek Pehlivanoğlu (Tekirdağ YİK) 90.0 net

LASER 4.7 JUNIOR
1. Ali Berk Birer (İstanbul YK) 30.0 net
2. Yaşar Alp Akın (Arkas Çeşme YGSK) 40.0 net
3. Efe Güder (İstanbul YK) 45.0 net



      LASER RADIAL GENEL
      Kayıtlı sporcu sayısı: 39
      Yapılan yarış sayısı: 9
1. Ecem Güzel (GS Yelken Şubesi) 11.0 net
2. Nazlı Çağla Dönertaş (FB Doğuş Yelken) 14.0 net
3. Derin Baytur (Karşıyaka SK Yelken Şubesi) 36.0 net



LASER RADIAL KADIN
1. Ecem Güzel (GS Yelken Şubesi) 11.0 net
2. Nazlı Çağla Dönertaş (FB Doğuş Yelken) 14.0 net
3. Ece Asya İkizler (GS Yelken Şubesi) 42.0 net

LASER RADIAL GENÇ
1. Derin Baytur (Karşıyaka SK Yelken Şubesi) 36.0 net
2. Uygar Kızılkaya (Karşıyaka SK Yelken Şubesi) 39.0 net
3. Batu Özonur (Ferdi) 40.0 net

      LASER STANDART
      Kayıtlı sporcu sayısı: 19
      Yapılan yarış sayısı: 11
1. Alp Rodopman (FB Doğuş Yelken) 14.0 net
2. Berkay Abay (FB Doğuş Yelken) 17.0 net
3. Yiğit Yalçın Çitak (FB Doğuş Yelken) 26.0 net



LASER STANDART GENÇ
1. Yiğit Yalçın Çitak (FB Doğuş Yelken) 26.0 net
2. Efe Ağan (B.B Bodrumspor Yelken Şubesi) 61.0 net
3. Doruk Demircan (Arkas Çeşme YGSK) 67.0 net


Alıntı: TurkSail

 

 

Henüz yorum yazılmamış!

Yorum Yaz

500 adet karakter kaldı

19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'mız Kutlu Olsun

19 Mayıs 2019

Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Kurtuluş Mücadelesini başlatmak için Bandırma Vapuru'yla 19 Mayıs 1919'da Samsun'a ayak basışının 100'üncü yıl dönümünü kutlamanın sevincini yaşıyoruz. Nice 100 yıllara...

ÜYE GİRİŞİ

BANNER

Marinturk Amatör Denizci Belgeni Al

Yazarlar

Facebook

BANNER

Dalgacı - Günlük Yatılı Turlar ve Özel Organizasyonlar

BANNER

Tutku Sailing Yacht / 0533 164 99 60

BANNER

Limbo Denizcilik - Tekne İnşa ve Tamir Malzemeleri / 0532 296 77 75

BANNER

Deniz Eskisi | Deniz Antikacısı | DenizEskisi.com

BANNER

Yelken Eğitimi Atilla Gökova Sailing

BANNER

Eskiler ve Antikalar

BANNER

plastmore.com Plastmore - Meant for more

BANNER

Babür Hüseyin Özbek'in Güvertede kitabı çıktı. Tüm seçkin kitapçılarda...

BANNER

StatCounter