Yazar Hakkında

18 Aralık 2019, 20:48

Genç ve Suntay 2020 Tokyo'da görev yapacak

Dünya Yelken Federasyonu (WS), 2020 Tokyo Olimpiyatları'nda görevlendirdiği hakemleri açıkladı. Olimpiyatlarda 31 ülkeden 60 hakem görevlendirildi.

Tokyo 2020’de Türkiye'den aynı zamanda Eurosaf Asbaşkanlığı’nı da yürüten Pınar Coşkuner Genç, 470 sınıfının başhakemi olacak. Haluk Suntay ise Teknik Komite'de görev alacak.

Dünya Yelken Federasyonu (World Sailing), Bermuda’da gerçekleştirdiği toplantıda 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları’nda görev yapacak hakemleri açıkladı.

Türkiye’den Pınar Coşkuner Genç, 470 sınıfında başhakemlik yapacak. Böylece ilk kez bir Türk yelken hakemi üst üste iki Olimpiyat'ta görev almış olacak. Coşkuner, 2012 Londra Paralimpik Oyunları’nda ise Sonar sınıfında IRO (International Race Officer) görevini üstlenmişti.

Bu arada Eurosaf Asbaşkanlığı’nı da yürüten Pınar Coşkuner Genç’in dedesinin yolunda yürüdüğünü söylemek de mümkün.

Dede Hüsamettin Güreli, 1936 Berlin Olimpiyat Oyunları’nda yönetici, TMOK Başkanlığı’nı yaptığı 1960 Roma Olimpiyat Oyunları’nda da Beden Terbiyesi Genel Müdürü olarak yer almıştı.


HALUK SUNTAY TEKNİK KOMİTE’DE

Yelkende Türkiye’yi Laser Radial’de Ecem Güzel, Finn’de Alican Kaynar, 470’te Deniz Çınar-Ateş Çınar, Rüzgar Sörfü’nde Dilara Uralp’in temsil etmesi kesinleşen 2020 Tokyo Olimpiyatları’nda Haluk Suntay da 470 sınıfında Teknik Komite’de görev yapacak.

Haluk Suntay’ın babası Selahattin Suntay, uzun yıllar İl Yelken Temsilciliği görevini yürütmüştü.

Öte yandan Bermuda’daki World Sailing Genel Kurulu’nda Paris 2024’te Finn ve RS:X sınıflarının yer almayacağı kesinleşti.

Olimpiyat dışı kalan RS:X’in yerini Ifoil (kadın-erkek) aldı. Paris 2024’te ayrıca karma ekiplerle gerçekleşecek mücadelelerde de artış var. Kite, yat offshore ve 470 karma ekiplerle yarışacak sınıflar arasında.

49, 49er FX, Nacra, Laser ve Laser Radial konumlarını koruyor.


Alıntı: TurkSail

 

Yazarın Diğer Yazıları

Galataport İstanbul, Avrupa'nın LEED Platin Sertifikalı En Büyük İkinci Projesi Oldu

Açıldığı günden bu yana pek çok ilke imza atan Galataport İstanbul, kullanılan ileri inşaat teknolojileri, çevreye saygılı uygulamaları ve herkes için erişilebilir bir saha yaratması ile Amerikan Yeşil Binalar Konseyi (USGBC) tarafından geliştirilen LEED Sertifikası'nı Platin seviyesinden almaya değer görülerek Avrupa'daki LEED Platin sertifikalı en büyük ikinci proje, Türkiye'nin de LEED Platin sertifikalı en büyük projesi oldu.

30.12.2021 14:28:34

 

Henüz yorum yazılmamış!

Yorum Yaz

500 adet karakter kaldı

Yeni Yıl mesajları

30 Aralık 2010

Bembeyaz yağan kar, ne yaşanmışsa yaşansın örter geçmişin hatalarını... Yeni bir gelecek sunar bize ve yeni bir başlangıç... Yeni yılınız kutlu olsun...

İlk Yeşil Gemisini 2025'te Suya İndirecek

09 Eylül 2021

Danimarkalı denizcilik ve lojistik devi DFDS, ilk yeşil gemisini (Green Ship), en geç 2025 yılına kadar piyasaya süreceğini açıkladı.

Yelkenli Gemide Eğitim Derneği - YEGED

18 Ekim 2019

Üç tarafı denizlerle çevrili ve güzel bir iç denize sahip Türkiye'nin Denizcilik adına her biri kendi alanındaki en iyi profesyonellerden seçilen bir ekip, 15.10.2019 tarihinde İstanbul / Haliç Koç Müzesi'nde toplandı

StatCounter