Yazar Hakkında

28 Ocak 2020, 00:21

Kartal Dragos Sahilinde 8 tekne Yandı, 1 Kişi Ağır Yaralı

 

 

Kartal Dragos sahilindeki bir barınakta bağlı bulunan teknelerden birinde sabah saatlerinde çıkan yangın, kısa süre içinde büyüdü ve diğer teknelere sıçradı. Alevlere müdahale etmek isteyen bir kişinin ağır şekilde yaralandığı olayda 8 tekne kullanılamaz hale geldi. İtfaiyenin yoğun çabası ile kısa sürede söndürülen yangının teknedeki mutfak tüpünün patlaması sonucu çıktığı belirlendi.

Kartal sahili, Orhantepe Mevkii’nde bulunan barınaktaki teknelerden birinde sabah saat 07.30’da yangın çıktı. Meydana gelen patlama sonucu kısa sürede büyüyen yangında alevler diğer teknelere de sıçradı.Maltepe, Kartal ve Pendik’ten gelen itfaiye ekipleri yangına müdahale ederken, olay yerine ulaşan sağlık ekipleri de ağır yaralı durumdaki bir kişiyi hastaneye kaldırdı.

İtfaiye ekiplerinin köpük ve su kullanarak bir saat içinde kontrol altına aldığı yangında büyük zarar gören 8 tekneden 6’sının battığı öğrenildi.
Alevlerin kontrol altına alınarak söndürülmesinden sonra yapılan ilk incelemede yangının bir teknedeki mutfak tüpünün parlaması sonucu çıktığı, tüpün patlaması ile büyüyerek barınakta bağlı olan diğer teknelere sıçradığı anlaşıldı.

Yangın çıkan teknede kalan Muhammed Emin A. (41) adlı kişinin alevlere müdahale etmek isterken ağır yaralandığı ve vücudunda yüzde 60 oranında yanık olduğu belirtildi.

Hastanede tedavisi süren Muhammed Emin A.’nın henüz hayati tehlikeyi atlatamadığı ifade edildi.


Alıntı: TurkSail

 

Yazarın Diğer Yazıları

Sabancı Üniversitesi Sakıp Sabancı Müzesi 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nın coşkusunu ''Sesli Çocuk'' kitaplarıyla kutluyor.

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin kuruluşunun 100. yılında 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı için SSM'in ''Sesli Çocuk Kitapları'' Sabancı Vakfı'nın katkılarıyla Yekta Kopan tarafından yeniden seslendirildi.

20.4.2020 20:19:27

MigrosTv, 23 NİSAN Coşkusunu Evlere Getiriyor!

Migros'un dijital medyada fark yaratan iletişim kanalı MigrosTV, 10 bine yakın video ve blog içeriği ile izleyicilerinin hayatlarına değer katmaya ve evde geçen zamanı güzelleştirmeye devam ediyor. Bu yıl 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı evlerinde kutlayacak çocukları da unutmayan MigrosTV, çocukları keyifli vakit geçirebilmeleri için canlı tiyatro performansından canlı konserlere kadar birçok farklı gösteri ile buluşturacak.

18.4.2020 17:48:00

 

Henüz yorum yazılmamış!

Yorum Yaz

500 adet karakter kaldı

ÜYE GİRİŞİ

BANNER

Marinturk Amatör Denizci Belgeni Al

BANNER

Babalar Günü Hediyen Şimdiden Hazır!

Yazarlar

Facebook

BANNER

Limbo Denizcilik - Tekne İnşa ve Tamir Malzemeleri / 0532 296 77 75

BANNER

Deniz Eskisi | Deniz Antikacısı | DenizEskisi.com

BANNER

Eskiler ve Antikalar

BANNER

plastmore.com Plastmore - Meant for more

BANNER

Babür Hüseyin Özbek'in Güvertede kitabı çıktı. Tüm seçkin kitapçılarda...

BANNER

StatCounter