Yazar Hakkında

21 Şubat 2020, 21:32

GS Yelken Şubesi ilk 'Mix Offshore' ekibini kurdu

 

“2024 Olimpiyatları Stratejik Planı” kapsamında çalışmalarını şekillendiren Galatasaray Spor Kulübü Yelken Şubesi, yelkende Olimpiyat Oyunları’na dahil edilen “Mix Offshore” kategorisinde yarışacak ilk ekibini kurdu. GS Yelken Şubesi, hatırlanacağı gibi yeni yılın ilk haftasında “Uçurtma Sörfü” sınıfında yarışacak Derin Atakan’ı bünyesine kattığını duyurmuştu.

GS Yelken Şubesi, bir yandan günü takip ederken, bir yandan da ileriye dönük adımlar atarak hızla geleceğe yönelik planlarını hayata geçiriyor.

2024 Paris Olimpiyat Oyunları’nda yarışacak yeni sınıflara hazırlık sürecinde oluşturduğu ‘2024 Olimpiyatları Stratejik Planı’ kapsamında ilk adımını Ocak ayının ilk haftasında atmış ve “Uçurtma Sörfü” (Kite Surf) sınıfında yarışacak Derin Atakan’ı bünyesine katarak çalışmalarına başlamıştı.

TÜRKİYE’NİN İLK MIX OFFSHORE EKİBİ

Galatasaray Spor Kulübü Yelken Şubesi Menajeri İsmail Uzunlar, bir gelişmeyi daha paylaştı. 

2024 Olimpiyatları’nda yarışacak bir diğer yeni format olan “Mix Offshore Keelboat” (Karma ekipli iki kişilik açıkdeniz yat yarışı) sınıfı için Milli yelkencilerimizden Onur Tok ve Müge Tok’u bünyesine katarak bu sınıftaki ilk resmi ekibi kurduklarını duyurdu.

Yelken branşında dünyada yaşanan büyük değişime uyum sağlamanın ve bir an önce harekete geçmenin kaçınılmaz olduğunu belirten Uzunlar, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Ekibimiz 2024 Olimpiyatlarına uzanan süreçte bu yarış formatında düzenlenen uluslararası yarışlara katılacak ve alacakları özel eğitimlerle Olimpiyat kotası için mücadele edecek ekipler arasında ön sıralarda yer bulmaya çalışacak.”


Alıntı: TurkSail

 

Yazarın Diğer Yazıları

32. Samsung Boğaziçi Kıtalararası Yüzme Yarışı başvuruları için son üç gün!

Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi'nin dünya çapından binlerce yüzücüyü İstanbul'da buluşturduğu organizasyonu Samsung Boğaziçi Kıtalararası Yüzme Yarışı için başvurular 15 Mart'ta sona eriyor.

13.3.2020 19:25:54

Deniz Ambulansı ‘Yaşam’ Bodrum Kruvaziyer Limanı’nın da Desteğiyle Göreve Çıkacak

Dünyanın en büyük kruvaziyer liman işletmecisi Global Ports Holding bünyesinde yer alan Bodrum Kruvaziyer Limanı, Bodrum Deniz Kurtarma Derneği bünyesinde bulunan Yaşam ambulansına teknik bakım sponsoru oldu. Bodrum Kruvaziyer Limanı Müdürü Haluk Hızlan, ''Bodrum Kruvaziyer Limanı olarak insanı ve insan sağlığını çok önemsiyoruz. Denize indiğinden beri çok sayıda hayat kurtaran Yaşam ambulansı Bodrum ve çevresi için sağlık güvencesi haline geldi '' dedi.

4.2.2020 21:11:40

 

Henüz yorum yazılmamış!

Yorum Yaz

500 adet karakter kaldı

Panga Balığı Tarifi

31 Ocak 2015

Panga Balığı, Vietnam ve çevresinde tatlı su balığı olarak yetiştiriliyor.

Turkcell Platinum Bosphorus Cup 2015 sonuçlandı.

02 Haziran 2015

Bu yıl 67 teknenin katıldığı Turkcell Platinum Bosphorus Cup 2015,, Caddebostan ve Boğaziçi parkurlarında koşulan 5 yarışlık seri sonucunda tamamladı.

ÜYE GİRİŞİ

BANNER

Marinturk Amatör Denizci Belgeni Al

Yazarlar

Facebook

BANNER

Dalgacı - Günlük Yatılı Turlar ve Özel Organizasyonlar

BANNER

Tutku Sailing Yacht / 0533 164 99 60

BANNER

Limbo Denizcilik - Tekne İnşa ve Tamir Malzemeleri / 0532 296 77 75

BANNER

Deniz Eskisi | Deniz Antikacısı | DenizEskisi.com

BANNER

Yelken Eğitimi Atilla Gökova Sailing

BANNER

Eskiler ve Antikalar

BANNER

plastmore.com Plastmore - Meant for more

BANNER

Babür Hüseyin Özbek'in Güvertede kitabı çıktı. Tüm seçkin kitapçılarda...

BANNER

StatCounter