Yazar Hakkında

01 Mart 2020, 15:53

Yeni Kitabım '' Güvertede ''

 

 

    Denizi ve denizciliği seven dostlar merhaba,

    Düşüncem; “Deniz sadece gemi ve su yığını değildir, dili ve felsefesi ile bir yaşam biçimidir.” Ancak bu konuda yazdığınız bir kitabı bile yayınlatmak oldukça zordur. İsterseniz bir deneyin! Bunu, bu ikinci kitabımda da yaşadım.

 

   “Güvertede” nin çıkmasında bana yardımcı olan; “ Yolu açık, pruvası neta olsun, tabii okur ve okuturuz deyip destek veren ‘Deniz Kültürü’ aşıkları sağ olsunlar.”

 

     Sizler bu kitabın sayfaları arasında kendinizden bir şeyler bulacak, açık denizlerde - okyanuslarda ufkunuzda beliren heyecanı ruhunuzda da hissedeceksiniz.

 

 

    “Güvertede” adı ile Post Kitap’tan çıkan ve Post Yayın Dağıtım’dan sizlere ulaşan kitabımı sunuyorum.

 

      Gönlünüz okyanuslar gibi engin ve derin olsun.

 

      Sevgi ve sağlıkla kalın. Saygılarımla.  

 

Yazarın Diğer Yazıları

Lumbuzdan Gelen Işık Hayattır

Açık denizde, okyanusta lumbuzdan gelen ışık, temiz hava, çırpıntılı denizde uçuşan beyaz köpüklü dalgalar; çelik yığınları içinde yaşayanlar için hayattır. Yaşama bağlanmaktır. Ana güverte altındakilerle üst güvertelerdeki, köprüüstündeki lumbuzların yaptığı görev farklıdır. Lumbuzsuz kamarada yatanlar, ofiste çalışanlar için ışık demeti saatlerce, günlerce süren uzun seyirlerde, Ekvator Hattından Güney veya Kuzeye doğru yükseldikçe Atlantik'te farklı Hint Okyanusu'nda farklı değerler taşır. Lumbuz açıksa üşütür, manikayı süpürerek gelen tuzlu su ıslatır. Hareket halinde olduğunuz her mevkii de akıntı, rüzgar, nem ve barometre farklı değerlerle karışımıza çıkar.

31.1.2019 20:24:08

Hekimbaşı Salih Efendi Yalısı

Azak Denizi girişi Kerç Boğazı'nda Rus limanı Port Kavkaz?dan 62 623 ton arpa yükleyerek kalkan Malta bandıralı M/V VİTASPİRİT dökme yük (Bulk Carrier) gemisi Suudi Arabistan'ın Cidde limanına intikal seyrine geçtiğinde her şey normaldi. Veya öyle görünüyordu.

10.8.2018 16:56:19

 

Henüz yorum yazılmamış!

Yorum Yaz

500 adet karakter kaldı

Fenerbahçe'den yelken şubesine dev danışman

30 Ekim 2016

Dünyaca ünlü yelken antrenörü David Howlett, Rodopman AŞ'nin davetlisi olarak Fenerbahçe Yelken Şubesi ile workshop'lar yapmak üzere İstanbul'a geldi.

ÜYE GİRİŞİ

BANNER

Marinturk Amatör Denizci Belgeni Al

BANNER

Babalar Günü Hediyen Şimdiden Hazır!

Yazarlar

Facebook

BANNER

Limbo Denizcilik - Tekne İnşa ve Tamir Malzemeleri / 0532 296 77 75

BANNER

Deniz Eskisi | Deniz Antikacısı | DenizEskisi.com

BANNER

Eskiler ve Antikalar

BANNER

plastmore.com Plastmore - Meant for more

BANNER

Babür Hüseyin Özbek'in Güvertede kitabı çıktı. Tüm seçkin kitapçılarda...

BANNER

StatCounter