Yazar Hakkında

01 Mart 2020, 15:53

Yeni Kitabım '' Güvertede ''

 

 

    Denizi ve denizciliği seven dostlar merhaba,

    Düşüncem; “Deniz sadece gemi ve su yığını değildir, dili ve felsefesi ile bir yaşam biçimidir.” Ancak bu konuda yazdığınız bir kitabı bile yayınlatmak oldukça zordur. İsterseniz bir deneyin! Bunu, bu ikinci kitabımda da yaşadım.

 

   “Güvertede” nin çıkmasında bana yardımcı olan; “ Yolu açık, pruvası neta olsun, tabii okur ve okuturuz deyip destek veren ‘Deniz Kültürü’ aşıkları sağ olsunlar.”

 

     Sizler bu kitabın sayfaları arasında kendinizden bir şeyler bulacak, açık denizlerde - okyanuslarda ufkunuzda beliren heyecanı ruhunuzda da hissedeceksiniz.

 

 

    “Güvertede” adı ile Post Kitap’tan çıkan ve Post Yayın Dağıtım’dan sizlere ulaşan kitabımı sunuyorum.

 

      Gönlünüz okyanuslar gibi engin ve derin olsun.

 

      Sevgi ve sağlıkla kalın. Saygılarımla.  

 

Yazarın Diğer Yazıları

Lumbuzdan Gelen Işık Hayattır

Açık denizde, okyanusta lumbuzdan gelen ışık, temiz hava, çırpıntılı denizde uçuşan beyaz köpüklü dalgalar; çelik yığınları içinde yaşayanlar için hayattır. Yaşama bağlanmaktır. Ana güverte altındakilerle üst güvertelerdeki, köprüüstündeki lumbuzların yaptığı görev farklıdır. Lumbuzsuz kamarada yatanlar, ofiste çalışanlar için ışık demeti saatlerce, günlerce süren uzun seyirlerde, Ekvator Hattından Güney veya Kuzeye doğru yükseldikçe Atlantik'te farklı Hint Okyanusu'nda farklı değerler taşır. Lumbuz açıksa üşütür, manikayı süpürerek gelen tuzlu su ıslatır. Hareket halinde olduğunuz her mevkii de akıntı, rüzgar, nem ve barometre farklı değerlerle karışımıza çıkar.

31.1.2019 20:24:08

 

Henüz yorum yazılmamış!

Yorum Yaz

500 adet karakter kaldı

Marinturk - Göcek Village Port

08 Haziran 2018

Muğla'nın Fethiye ilçesine bağlı, Göcek beldesi Büngüş Koyu'nda bulunan marina ve çekek alanı; belde merkezine 5 dakika, Uluslararası Dalaman Havaalanına 20 dakika mesafede bulunuyor.

Rakamlarla Boat Show 2012

05 Ekim 2012

31. Uluslararası İstanbul Boat Show toplam 150.000 m2 alanda 80.000'in üzerinde ziyaretçi, 300'den fazla firma ve 650'yi aşkın dünyaca ünlü marka ile büyük bir şova hazırlanıyor.

ÜYE GİRİŞİ

Yazarlar

Facebook

BANNER

Süper Wood Marin

BANNER

Profesyonel Gemi Modelciliği

BANNER

Deniz Eskisi | Deniz Antikacısı | DenizEskisi.com

BANNER

Eskiler ve Antikalar

BANNER

plastmore.com Plastmore - Meant for more

BANNER

StatCounter