Yazar Hakkında

09 Haziran 2020, 19:29

İŞİN İÇİNDE CHP VARSA

 

Konumuz Bozcaada.

 

Bir süre önce koronadan dolayı CHP’li Bozcaada Belediyesi aldığı kararlarla deyim yerindeyse Bozcaada’ya kimseyi sokmadı. Vapur seferleri haftada 1 güne düşmüştü. Şimdi durum değişmeye başladı. Ellerinden gelse yazın da Bozcaada’ya kimseyi sokmayacaklar.

 

Yaz geldi. Gestaş, seferleri arttırdı. Acele CHP’li belediye diğer parti temsilcileri ile birlikte birtakım kararlar alarak Çanakkale Valisi’ne götürdü. Ak Parti’nin tayin ettiği Çanakkale Valisi’nin böyle bir talebi kabul edeceğini zannetmiyorum. Çünkü anayasaya göre CHP’li Bozcaada Belediyesi seyahat özgürlüğünü kısıtlamaya çalışıyor. Aşağıda CHP’li Bozcaada Belediyesi’nin Çanakkale Valiliği’ne verdiği dilekçenin alt bölümündeki taleplerinin fotoğrafını görebilirsiniz.

 

 

CHP’li Bozcaada Belediyesi’ne önerim;

 

Geçmişte CHP iktidardayken Ankara’ya gelen GARİBAN, KÖYLÜ VATANDAŞLARI RENCİDE EDEREK ÖNCE HAMAMA SOKUP YIKATTIKLARINI SONRA ANKARA’NIN MERKEZİNE ALDIKLARINI ESKİLER HEP ANLATIRDI.

 

CHP’li Bozcaada Belediyesi yetkilileri bence siz Geyikli araba vapuru iskelesine gelip Bozcaada’ya geçmek için bilet alanları önce Geyikli Plajı’nda zoraki denize sokun, bir kese yapın. Ondan sonra vapura binmelerine müsaade edin.

 

Çanakkale’nin civarı illerinden yazın günübirlik otobüs ve özel arabalarıyla Bozcaada’ya gelenlerin çok olduğunu tespit ettim. İnsanlar vapurda geçiş için bekliyor, dönüş için bekliyor. Sonuçta bir ? iki saat denize giriyor, karnını  doyuruyor, üzerindeki deniz tuzu ile dönüşe geçiyor.

 

İnsan bu kararı alırken UTANIR. NE DEMEK BOZCAADA’YA GÜNÜBİRLİK KİMSE GELEMEZ. BABANIZIN MALI MI ORASI?

 

Siz bu kafayla hiçbir zaman İKTİDAR OLAMAZSINIZ. Ancak emanet oylarla sahil kesimlerinin oylarını alırsınız.

 

Kepazeliğe bak! Evini kiraya verene bile noterden tasdikli kontrat istiyorlar. Sen maliye misin? GÜCÜN YETİYORSA sen önce oraya gelen insanları soyan balık restoranlarına bir ayar ver.

 

Yıllar önce rastladığım bir olayı anlatayım;

 

Dört kişilik bir ailenin reisi elinde kağıt, kalem büfeciye kaşarlı tost ne kadar deyip hesap yapıyor. Ve karısına dönüp bilgi veriyor. İki küçük kızı hüzünlü bir şekilde babalarına bakıyor. Bir anormallik var. Özür dileyerek ‘’ Kardeş, hayırdır ‘’ dedim. Adam bana ‘’ Bozcaada’yı çok merak ediyorduk. Üç günlüğüne bir pansiyona gelebildik. Dün akşam da balık restoranında balık, kalamar yedik. Eşim ve ben bir şişe birayı paylaştık. Çocuklarım iki kola içti. Hesabı istedik. 1300 TL geldi. Şaşırdık. Kibarca itiraz ettik. Kabalaştılar. Eşim ve çocuklarım masada rehin kaldı. Ben karakola gittim. Tesadüf akşam olmasına rağmen karakolda Kaymakam Bey’de vardı. Kaymakamlığın müdahalesiyle hesap 950 TL’ye indi. Cebimizde çok az para kaldığı için adam başı bir kaşarlı tost yiyerek kalan 1.5 günümüzü bu şekilde geçirip BİR DAHA ADIMIMIZI ATMAMAK ÜZERE BOZCAADA’DAN AYRILACAĞIZ. ‘’

 

Sonuçta adaya günübirlikçiler belki ömürlerinde ilk ve son defa gelecekler. NE DEMEK GELMEYİN YA...

 

Merak ediyorum. Bozcaada yat limanına gelen YELKENLİ ve MOTORYAT sahiplerine ne gibi bir uygulama yapacaklar? Bağlanmaya müsaade edecekler mi, etmeyecekler mi? 

 

Eskiden de billboard'lara BOZCAADA BİZİM DİYE POSTERLER ASIYORLARDI.

 

Bilmiyorsanız hatırlatayım. BOZCAADA, TÜRKİYE CUMHURİYETİ’NİN VE TÜRK MİLLETİNİN MALIDIR. BABANIZIN MALI DEĞİL.

 

Gölge Başçarkçı

Yaşım 71, Daha işim bitmedi.

08/06/2020

 

Alıntı: DENİZ TİCARET GAZETESİ

 

 

Henüz yorum yazılmamış!

Yorum Yaz

500 adet karakter kaldı

Nisan Ayı Yarış Takvimi

02 Nisan 2018

Nisan Ayı Yarış Takvimi

zargana balığı

21 Mart 2001

Belonidae familyasından olan zarganaların bilim adı Belone belone'dir. Akdeniz, Ege, Marmara ve Karadeniz'de görülen zarganalar dünya üzerindeki bütün ılıman ve sıcak denizlerde yaşarlar.

ÜYE GİRİŞİ

BANNER

Marinturk Amatör Denizci Belgeni Al

Yazarlar

Facebook

BANNER

Profesyonel Gemi Modelciliği

BANNER

Limbo Denizcilik - Tekne İnşa ve Tamir Malzemeleri / 0532 296 77 75

BANNER

Deniz Eskisi | Deniz Antikacısı | DenizEskisi.com

BANNER

Eskiler ve Antikalar

BANNER

plastmore.com Plastmore - Meant for more

BANNER

Babür Hüseyin Özbek'in Güvertede kitabı çıktı. Tüm seçkin kitapçılarda...

BANNER

StatCounter