Yazar Hakkında

16 Haziran 2020, 18:40

Türkiye'nin İlk Virtual Regatta Offshore Yarışı

 

 

Burgan Leasing, Türkiye Açıkdeniz Yarış Kulübü (TAYK)’ın organize ettiği ve Türkiye’nin ilk online yelken yarışı olan Bosphorus Aegean Race’in sponsorları arasında yerini aldı. Virtual Regatta Offshore platformunda düzenlenecek yarışa 30 binin üzerinde yarışmacının katılması bekleniyor. 17 Haziran’da İstanbul Çengelköy’den başlayıp D Marin/Didim bitiş hattında son bulacak yarış 3 gün boyunca devam edecek. Bu yıl ülkemizde ilki gerçekleştirilecek Bosphorus Aegean Race’ın ilerleyen yıllarda geleneksel hale getirilmesi planlanıyor.

 

Yelken sporunun destekçisi Burgan Leasing, Türkiye Açıkdeniz Yarış Kulübü (TAYK)’ın, Türkiye’de bir ilki gerçekleştirerek sanal ortamda düzenleyeceği Bosphorus Aegean Race’a sponsor oldu. Bu yıl pandemi nedeniyle henüz gerçekleştirilemeyen 50’nci Güney Yarışı rotasının, çevrimiçi yelken yarış simülatörü olan Virtual Regatta’ya taşındığı organizasyon uluslararası bir yarış olma özelliği taşıyor.

 

Dünyada 500 bin üzerinde kullanıcısı olan Virtual Regatta Offshore platformunda gerçekleşecek Bosphorus Aegean Race, 17 Haziran Çarşamba günü saat 17:00’de İstanbul Çengelköy’de başlayacak; 19 Haziran Cuma günü Kos Adası iskelede bırakıldıktan sonra D-Marin Didim’de son bulacak.

 

Akpınar: “Deniz ve yelken bizim için her zaman bir tutku olmuştur”

 

Sponsorluk destekleriyle ilgili açıklamalarda bulunan Burgan Leasing Genel Müdürü Cüneyt Akpınar, “Burgan Leasing olarak sporun ve sporcunun her zaman yanında oluyoruz.  Bu zamana kadar yelken sporlarıyla ilgili birçok yarış, festival ve etkinliğe sponsor olduk. Bundan sonra da hız kesmeden, bu sporun yaygınlaşması için desteğimiz devam edecek. Deniz ve yelken bizim için her zaman bir tutku olmuştur. Tekne hayalleri kurarak bizimle aynı tutkuyu paylaşanlar için birbirinden özel tekne leasing çözümleri sunmaktan ve bu çözümlerimizle insanların hayallerini gerçekleştirmekten son derece mutluyuz” dedi.

 

 

Heyecan duyduğumuz bir sponsorluk oldu

 

Akpınar, “TAYK ile uzun yıllara dayanan bir iş birliğimiz bulunuyor. Bu iş birliği ile sporcularımıza daha kolay ulaşarak, onların tutkuları olan denizden ve teknelerden kopmamasına katkı sağlıyoruz. Bundan sonra da sporcularımıza elimizden gelen tüm desteği vermeye devam edeceğiz. Bosphorus Aegean Race, Türkiye’nin ilk online tekne yarışı olduğu için bu zamana kadar destek verdiğimiz sponsorluklardan çok farklı oldu. Yelken takımına sahip bir kurum olarak bizim de son derece inandığımız, hepimizi heyecanlandıran bir etkinlik oldu.  Koronavirüs salgını nedeniyle yelken eğitimlerimizi online platforma taşıdığımız bu günlerde, Burgan Sailing Team olarak çalışanlarımız ile bu yarışta yer almayı ve o heyecanı yarışmacılarla birlikte yaşamayı arzuluyoruz” diye konuştu.

 

Yarışmacı ve izleyici olarak katılımın ücretsiz olduğu Virtual Regatta Offshore uygulamasını Google Store ve App Store’dan ücretsiz indirerek, 3 gün boyunca sürecek yarışın heyecanını yaşayabilirsiniz.

 

Yazarın Diğer Yazıları

Düşyeri'nden Çocuklara Özel Sanal Kitap Mağazası

Çocukların gelişimine büyük katkı sağlayan içerikleriyle öne çıkan Düşyeri, şimdi de tüm yayınlarına kolayca ulaşılabilmesi için sanal mağaza dönemini başlatıyor. Ebeveynler, eğitim ve çocukların gelişimine doğrudan katkıda bulunan Düşyeri Kitap ve Düşyeri Dijital Video Kitap içeriklerine dusyerim.com adresinden kolayca ulaşabilecekler.

22.4.2020 17:08:55

ÇOCUKLAR İÇİN ''NUTUK''

''100. Yılda 18 bin Köy Okuluna 100 bin NUTUK Kitabı Armağan Edilecek''

20.4.2020 20:48:12

 

Henüz yorum yazılmamış!

Yorum Yaz

500 adet karakter kaldı

Laser 4.7 Avrupa Şampiyonası Milli Takım Kadrosu Belli Oldu.

09 Şubat 2018

TYF 2018 faaliyet programında yer alan Laser 4.7 Avrupa Şampiyonası

Büyük Yarış başladı..

14 Temmuz 2012

Yat yarışlarında DenizBank-Türkiye Açık Deniz Yarış Kulübü (TAYK) Trofesi'nin en önemli mücadelesi olan ''Büyük Yarış'', Deniz Kuvvetleri Kupası Yarışı ile start aldı.

ÜYE GİRİŞİ

BANNER

Marinturk Amatör Denizci Belgeni Al

Yazarlar

Facebook

BANNER

Profesyonel Gemi Modelciliği

BANNER

Limbo Denizcilik - Tekne İnşa ve Tamir Malzemeleri / 0532 296 77 75

BANNER

Deniz Eskisi | Deniz Antikacısı | DenizEskisi.com

BANNER

Eskiler ve Antikalar

BANNER

plastmore.com Plastmore - Meant for more

BANNER

Babür Hüseyin Özbek'in Güvertede kitabı çıktı. Tüm seçkin kitapçılarda...

BANNER

StatCounter