Yazar Hakkında

21 Temmuz 2020, 23:53

Dakar Yaz Gençlik Olimpiyat Oyunları 2026'ya Ertelendi

 

Senegal Devlet Başkanı Macky Sall'ın önerisi üzerine Dakar Yaz Gençlik Olimpiyat Oyunları'nın 2026'ya ertelenmesi IOC Başkanı Thomas Bach tarafından kabul edildi ve karar IOC Yönetim Kurulu tarafından onaylandı.Karar ile ilgili olarak IOC Başkanı Thomas Bach, “Bu dostane anlaşma Senegal ve IOC arasındaki karşılıklı güveni gösteriyor. Olimpik Hareketin büyük bir dostu ve destekçisi olan Başkan Macky Sall'a bu olağanüstü güven veren ve nitelikli ilişkisi için içten teşekkürlerimi sunuyorum. Tüm bu nedenlerden dolayı, Senegal, tüm Afrika kıtası ve dünyanın tüm genç sporcuları için birlikte üst seviyede bir Dakar 2026 Gençlik Olimpiyat Oyunları düzenleyeceğimize eminim” dedi.

 

Senegal Devlet Başkanı Macky Sall ise, “IOC'ye 2026'ya ertelenen Gençlik Olimpiyat Oyunları’nın organizasyonu için tam destek verdiğimi tekrarlamak istiyorum. Bu fırsat ile Yönetim Kuruluna olan güvenimi tekrar belirtmek istiyorum ve Afrika'daki ilk Olimpik etkinlik olacak olan Dakar 2026'yı başarılı ve hafızalarda yer edecek bir etkinlik haline getirmek için bizimle omuz omuza çalışan ekiplerinin katkılarını memnuniyetle karşılıyorum” diye konuştu.

 

Alıntı: Türkiye Yelken Federasyonu

 

Yazarın Diğer Yazıları

Antalya'da Görüldü! Dünyanın En Zehirli Balığı...

Hint Okyanusu'nda yaşayan ve en zehirli balık türlerinden biri olan aslan balığı Antalya falezlerinde görüntülendi.

14.7.2020 16:41:33

Çeşme Açıklarında Görüldü

İzmir'in Çeşme ilçesi ile Yunanistan'a ait Sakız Adası arasındaki bölgede görülen 16 metre uzunluğunda, yaklaşık 40 ton ağırlığındaki dev balina bilim insanlarını şaşırttı. Dev balinanın denizin 1000 metre altında yaşadığı öğrenilirken, Yunanistan Deniz Koruma Enstitüsü 12 Adalar Bölgesi (Güney Ege) Müdürü Thodoris Tsimpidis, "Bunlar denizlerimizin devleri" dedi.

8.7.2020 17:28:23

Balıklar Oltaya Değil Objektiflere Takıldı

Balığın en güzel halini fotoğraflayanlar ödüle kavuştu

24.6.2020 17:44:21

 

Henüz yorum yazılmamış!

Yorum Yaz

500 adet karakter kaldı

Papuç Burnu

05 Aralık 2010

36,58',34E koordinatlarında bulunan Papuç Burnu Bodrum'a 6 deniz mili uzaklıktadır. Şekli papuça benzediği için buray Papuç burnu adı verilmiştir. Burnun doğu kıyıları kayalıktır.

''Duygu yüklü vapurdur kıymayın Maltepe'ye''

17 Ocak 2018

57 yıl boyunca İstanbulluları taşıyan Maltepe vapuru ''Korumaya Değer Kültür Varlığı'' ilan edilmesine rağmen kaderine terk edildi. Geminin mühendisi Aykut Altay, ''Her hafta yanına gidiyorum, kıymayın Maltepe'ye'' dedi

ÜYE GİRİŞİ

Yazarlar

Facebook

BANNER

Profesyonel Gemi Modelciliği

BANNER

Limbo Denizcilik - Tekne İnşa ve Tamir Malzemeleri / 0532 296 77 75

BANNER

Deniz Eskisi | Deniz Antikacısı | DenizEskisi.com

BANNER

Eskiler ve Antikalar

BANNER

plastmore.com Plastmore - Meant for more

BANNER

Babür Hüseyin Özbek'in Güvertede kitabı çıktı. Tüm seçkin kitapçılarda...

BANNER

StatCounter