Yazar Hakkında

27 Kasım 2020, 17:47

ÖMER FARUK ERTEM'İN İLK KİTABI

 

Gazetemiz köşe yazarlarından arkadaşımız Ömer Faruk ERTEM’in yukarıda kitabın kapak fotoğraflarını gördüğünüz ilk kitabı  yayınevlerinin raflarında yerini almıştır. Kitabın ön sözü Türkiye'nin en büyük sivil toplum kuruluşu olan AVRASYA 1 Vakfı kurucusu ve başkanı Şaban GÜLBAHAR tarafından yazılmıştır. Ömer Faruk ERTEM’in kitabına aşağıdaki yayınevlerinden ulaşabilirsiniz.

 

https://www.kirmizikedi.com/kitap/urun/5af2baefd32542c38a7c69369a9f1f41

https://www.bkmkitap.com/denizasiri-kiskirtmalar-ihanetler-ve-tarihi-gercekler

https://www.babil.com/denizasiri-kiskirtmalar-ihanetler-ve-tarihi-gercekler-kitabi-omer-faruk-ertem

https://www.kitapyurdu.com/kitap/denizasiri-kiskirtmalar-ihanetler-ve-tarihi-gercekler/563746.html

 
 

Ömer Faruk ERTEM'in Özgeçmişi:

Ömer Faruk Ertem1968 yılında İstanbul’da doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini İstanbulda tamamladı.  1988 yılında İstanbul Üniversitesi Radyo-TV Programcılığı Bölümünü, 1996 yılında Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesini bitirdi. Üniversite eğitiminin ilk yılında Beşiktaş Ekspres Gazetesi’nde önce planlama ve dağıtım sorumlusu, sonrasında ise muhabir olarak  ilk iş deneyimini kazandı. 1994 yılında görsel medyaya adım atarak, Polo TV bünyesinde Video Editörlüğü, Kurgu Yönetmenliği, Yönetmen Yardımcılığı görevlerinde bulundu. 1995-1996 yıllarında Batı Yakasının Hikâyesi isimli haftalık haber programının sunuculuğunu yaptı. 1997 yılında T.C. Kültür Bakanlığı ve T.C. Başbakanlık Tanıtma Fonu’nun desteği ile gerçekleştirilen veTürkiye, Suriye, Ürdün, Lübnan, İsrail ve Suudi Arabistan’da  çekimleri yapılan, uluslararası nitelikte 13 bölüm olarak hazırlanan ve çeşitli ulusal ve uluslararası televizyon kanallarında yayınlanan Hicaz Demiryolu Belgeseli‘nin Proje Genel Koordinatörlüğünü yaptı. 2002-2004 yıllarında Emanname Seyahat ve Kültür Dergisi’nin yayınlanmasında Dergi Editörü olarak katkıda bulundu. 2005-2008 yılları arasında Doku Film Prodüksiyon bünyesinde hazırlanan, Türkiye, Ukrayna, Bulgaristan, Sırbistan, Yunanistan, Bosna-Hersek, Suriye ve İsrail’de çekimleri gerçekleştirilen Mimar Sinan Belgeseli’nde Genel Koordinatör olarak görev aldı. 2019 yılından itibaren Deniz Ticaret Gazetesi‘nde köşe yazarlığı yapmaktadır. Uzun yıllardır yazdığı şiirleri yine aynı gazetede yayınlanmaktadır.
 
 
B. Hulusi GÜRBÜZ
26/11/2020

 

 

Henüz yorum yazılmamış!

Yorum Yaz

500 adet karakter kaldı

Gökova İskelesi

19 Aralık 2010

37 02'9N, 28 19'4E koordinatlarında bulunan Gölova İskelesi Akyaka kasabası, körfezin bitim noktasında, Gökova ırmağının hemen dibinde yer alır. Yüksek yamaçların çevirdiği yerleşimin hemen açığında veya kuzeydoğu köşesindeki küçük barınakta demirleme yapılır.

Yat Sigortası Poliçe Bilgileri

25 Ocak 2001

Yatınızın gövdesi, makineleri, servis botları ve yatınız ile birlikte alınıp satılması mutad olan donanım ve ekipmanı sigortanız açısından yat kapsamı girer.

4. Marintürk Kupası Yarışları Sonuçlandı

28 Mayıs 2013

Türkiye?de bir marinanın kendi adıyla düzenlediği ilk yarış olan PYK-MARINTURK KUPASI?nın dördüncüsü deniz ve yelken tutkunlarının yoğun katılımıyla 18-19 Mayıs 2013 tarihlerinde Marinturk İstanbul City Port marinada gerçekleştirildi.

ÜYE GİRİŞİ

Yazarlar

Facebook

BANNER

Süper Wood Marin

BANNER

Profesyonel Gemi Modelciliği

BANNER

Deniz Eskisi | Deniz Antikacısı | DenizEskisi.com

BANNER

Eskiler ve Antikalar

BANNER

plastmore.com Plastmore - Meant for more

BANNER

StatCounter