Yazar Hakkında

08 Aralık 2020, 11:48 34 Yorum

Çocuklar İçin - 11 ( Hazırlayan: Özge Durmuş )

 

Deniz Bal

DİKKATİNİZİ ÇEKERİZ. 7 YAŞINDAKİ DENİZ BAL'IN  ANNESİ İLE GÖRÜŞTÜĞÜMDE BU DENİZALTI GEMİSİNİ GERÇEK BİR DENİZALTI GEMİSİ GÖRMEDEN HAYAL GÜCÜ İLE ÇİZDİĞİNİ İFADE ETTİ. / B. Hulusi GÜRBÜZ / Genel Yayın Yönetmeni

Deniz Bal'ı başarılı çalışmasından dolayı kutluyoruz. / Yelkenci.org Yönetim Kurulu

İzinsiz Kopya Edilemez © Copyright

 

Derin Özbek ( 7 yaşında )

Derin Özbek'i başarılı çalışmasından dolayı kutluyoruz. / Yelkenci.org Yönetim Kurulu

İzinsiz Kopya Edilemez © Copyright

 

Doruk Gürsoy

Doruk Gürsoy'u başarılı çalışmasından dolayı kutluyoruz. / Yelkenci.org Yönetim Kurulu

İzinsiz Kopya Edilemez © Copyright

 

KÖŞENİN AMACI

Bu köşede çocuklarınız ve torunlarınız tarafından çizilmiş resim, şiir, hikaye,el işlerini ve kendi çektikleri fotoğraflar  ozge.durmus@yahoo.com adresine  ''ÇOCUKLAR İÇİN'' başlığı altında gönderildiği  takdirde yayınlanacaktır.

 

 

 1. Sule Yazar
  Sule Yazar
  23 Aralık 2020, 13:53
  Deniz ve tum cocuklarimizin bilim isiginda basaridan basariya koşmasını dilerim..
 2. Necla Taşar
  Necla Taşar
  18 Aralık 2020, 13:00
  Sevgili Deniz; bu çocuk yaşında ne istediğini bilmen geleceğe dair kendine böyle güzel bir hedef koyman çok güzel, azmin ve çalışmanla gerçekleştireceğine inanıyorum. Yolun açık başarılarla dolu olsun tüm hayal ettiklerine ulaşmanı dilerim.
 3. Atilla Alptekin
  Atilla Alptekin
  14 Aralık 2020, 12:05
  Tüm çocuklarım hayallerinin gerçekleşmesini dilerim. Deniz Balı alkışlıyorum
 4. Buse Bilbey
  Buse Bilbey
  11 Aralık 2020, 21:47
  Geleceğimiz sevgili çocuklarımızın, hayallerinin ilerde gerçekleşip başarılara dönüşmesi dileğiyle.
 5. A.Güven
  A.Güven
  11 Aralık 2020, 21:00
  Deniz Bal inşallah hayaline ulaşır.Bahtı açık olsun..
 6. İlkay Oygak
  İlkay Oygak
  11 Aralık 2020, 18:55
  Gurur duydum.Evlatlarımızın bu yaşta denize ve denizciliğe merak salmaları denizciliğimizin geleceğiyle ilgili duyduğumuz endişelerimize bir nefes gibi geliyor.Bahtın ve yolun açık,pruvan her daim neta olsun.
 7. Asım İlker MESE
  Asım İlker MESE
  11 Aralık 2020, 15:11
  Sevgili Deniz,Umarım ismin gibi hep denizle iç içe olursun.Resımlerın bir harika.Denizde kal,denızcı kal.Hulusı bey \\'e bu güzel paylaşımları için çok teşekkur ederiz.
 8. Hasan Halil Negış
  Hasan Halil Negış
  11 Aralık 2020, 14:22
  Daha çok küçük ama yaşına göre güzel bir hayal gücüne sahip, Umarım yanında hep doğru insanlar olur . Deniz hayatta sana başarılar dilerim.
 9. Nihal şehsuvaroğlu
  Nihal şehsuvaroğlu
  10 Aralık 2020, 10:56
  Sevgili Deniz hayal gücün çok geniş , önüne engel çıkmasına müsaade etme , devam et . Geleceğin parlak olsun.
 10. Cihat Yaycı
  Cihat Yaycı
  10 Aralık 2020, 10:44
  Sevgili Deniz, senin gelecekte Türk Milletine çok faydalı bir fert olacağından eminim. İsmin gibi şimdiden aklının da denizlerle dolu olduğunu duymak ise bambaşka bir mutluluk benim için. Denizlerimizin korunmasında büyük etkinlik gösterecek bir Deniz olacağını umut ediyorum. Yanaklarından öpüyorum. Cihat Yaycı
 11. Bilge Ersan
  Bilge Ersan
  10 Aralık 2020, 01:56
  Sevgili Deniz hayalinle böyle güzellikler çıkardığın kadar, hayat da hayal edemeyeceğin kadar güzellikler sunsun sana . Başarıların daim olsun inşallah . Askeri personel olarak amirim olman dileğimle ????
 12. Burak Bas
  Burak Bas
  09 Aralık 2020, 22:03
  Sevgili Deniz başarılarının devamını dilerim kardeşim. Hedeflerine su gibi kolay ilerlemeni Allah\'tan dua ederim. Diğer kardeşlerimizi de tebrik ediyorum.
 13. B. Hulusi gürbüz
  B. Hulusi gürbüz
  09 Aralık 2020, 17:17
  Değerli okuyucularımız yorumlarınız için çok teşekkür ederiz. Bir detayı sizlerle paylaşmak istiyorum. İçinizdeki TSK. Dz. K. K mensuplarının dikkatini çekmiş belliki yorumlarında büyük dilek ve temenniler var. Denizaltı gemisinin yelkeniin üstündeki periskobu DENİZ BAL kamuflaj yapmış. Bordası ve yelkeni ile nükleer denizaltı gemisi tipinde Deniz Bal ın diğer resimlerini önümüzdeki zaman içinde yayınlayacağız. Kendisini huzurlarınızda Kutlarım. B. Hulusi Gürbüz / Genel yayın yönetmeni
 14. Ayhan YILDIZEL
  Ayhan YILDIZEL
  09 Aralık 2020, 16:53
  Bu sayfayı yaratanları kutluyorum, öyle bir dünyadayız ki pek çok yetenek uygun filizlenme ortamını bulamadığı için zaman içinde kaybolup gidiyor, ama bir şekilde kendilerine yol bulabilenler büyük bir ırmak gibi çağlayarak denizlere yani hedeflerine ulaşıyor, insanlık alemine katma değer yaratıyorlar. Deniz\'in ve tüm diğer çocuklarımızın katma değer yaratan bireyler olması dileğiyle.
 15. Seyhan Bilman
  Seyhan Bilman
  09 Aralık 2020, 16:38
  Sevgili Deniz Bal bravo, umarım gelecekte iyi bir denizaltı subayı olursun, ben de senin yaşındayken çok istemiştim, denizaltılara ilgimi hiç kaybetmedim sen de kaybetme.
 16. Coskun Önis
  Coskun Önis
  09 Aralık 2020, 16:11
  Sevgili Deniz senin Ailen senin adini dogdugunda Deniz koymus Ben bunun bir tesadüf olduguna inanmiyorum Cizmis oldugun o güzel resim senin ruhundaki Deniz Askini ve sevgisinin bir ispati oldugunun tespitidir Bende senin ilerde cok basarili bir Deniz Subayi olacagina ve ülkemizi büyük bir gururla temsil edecegini tüm kalbimden inaniyorum.Bu dileginin ilerde gerceklesmesi dilegiyle kocaman sevgiler
 17. Özlem Ege Oruç
  Özlem Ege Oruç
  09 Aralık 2020, 12:18
  Sevgili Deniz, adına daha da anlam katacağın, çizdiğin resimlerle yeşeren hayallerinin peşinden gitmen ve başarılı bir deniz subayı olman dileğiyle....
 18. Cem Özkan
  Cem Özkan
  09 Aralık 2020, 11:19
  Çocukların hayal güçleri geleceğe yön vereceklerdir. Her biri yarının üretenleri, geliştirenleri olacaklar. Doruk, Deniz ve Derin\'i tebrik ediyorum. Özellikle Deniz\'in resminde kendimi gördüm. Ben de çocukluğumda resim derslerinin bir çoğunda denizin ortasında bir gemi çizerdim. Yolları, bahtları açık olması dileklerimle...
 19. BÜLENT YANAŞIK
  BÜLENT YANAŞIK
  09 Aralık 2020, 10:36
  Sevgili Deniz BAL Büyük Türk Amirali Turgut Reis, doğduğu topraklar olan Bodrum yarımadasında, senin kadar küçükken, deniz kenarına inip koca koca deniz kaptanlarına "ben de sizin gibi denizci olacağım, ben de kaptan olacağım" dediğinde kaptanlar onun gözlerindeki ışıltıyı görüp sevindiler. Senin hayal gücün ile çizdiklerin eminim ki gerçek olacak ve sen çok değerli bir Türk Amirali olacaksın. Hayal ettiğin modern gemilerin sadece bir tanesine değil bir çoğuna kumanda edeceksin, kutluyorum seni
 20. Fatih ÖZTÜRK
  Fatih ÖZTÜRK
  09 Aralık 2020, 10:05
  Mükemmel resimler. Çocuklar nasıl bir dünya istediklerini çizerek anlatırlar. Hepsi mutluluk ve huzur veren resimler. Tebrikler çocuklar..
 21. Ömür ATİLA
  Ömür ATİLA
  09 Aralık 2020, 00:37
  Büyük başarılar ônce bir hayal ile başlar. Umut ve ümitler hayalleri gün olur gerçeğe dönüştürür. Ailesine , milletine , bayrağına ôvünç kaynağı olacak başarılı bir subay olması temennisi ile denizler için nice hayallere diyorum.
 22. Jale Topcu
  Jale Topcu
  08 Aralık 2020, 21:56
  Tüm yavrularımızın hayal gucunude emeklerinide hayranlikla izledim.. hepside hayallerinin pesinden gitsinler insallah. Ozellikle deniz bal eminimki ilerleyen zamanlarda o guzel denizci kiyafetleri icerisinde hayallerini yasarken gorucez seni . Rabbim hepinizin gonlune gore versin insallah bal evlatlar.
 23. Osman Bayazit Genç
  Osman Bayazit Genç
  08 Aralık 2020, 21:27
  Görmeden bunu çizebildiyse kim bilir Koç Müzesi ve Deniz Müzesini gezse neler çizecek. Tüm hayallerinin gerçek olması dileklerimle Denizi tebrik ediyorum.
 24. Oktay Özkan
  Oktay Özkan
  08 Aralık 2020, 21:25
  Tüm çocuklarımızın Deniz ,Derin,Doruk; hayallerinin peşinden giderek şimdi resimlerini çizdikleri dünyada birer başarı hikayeleri yazmalarını temenni ediyorum. İsimleriyle müsemma Denizler Fatihi Deniz, Derin kazılar yapan Arkeolog- Palenteolog, Uzayın Doruk'larına ulaşan Astronot- Uzay mühendisi olursunuz inşallah! Özge Durmuş Hanım'ı da ,Yelkenci.org yönetimini de tebrik ederim.
 25. Osman Tüzün
  Osman Tüzün
  08 Aralık 2020, 20:58
  Deniz onun adında ve ruhunda . Allah ayırmasın. Selamet versin.
 26. Fatih Özgünsür
  Fatih Özgünsür
  08 Aralık 2020, 20:02
  Güzel ülkemizin güzel çocukları, üllkemizin geleceği, var oluşumuzun nedeni....hepsi birbirinden yetenekli güzel çocuklarımuz. Deniz Bal inşallah deniz gibi olur,bir gemide kaptan olur.Başarılar, sağlıklar.
 27. Ömer Faruk Ertem
  Ömer Faruk Ertem
  08 Aralık 2020, 17:07
  \'\'Sevgili Deniz Bal evladımız, hayal gücü ile çizdiği denizaltı resmini, içinde yaşattığı deniz sevgisi ile ortaya çıkarmış. Belki de ilerde bir geminin kaptanı ya da komutanı olacak. Bu sevgi ve arzusunu hiç kaybetmesin. Doruk Gürsoy, Derin Özbek ve diğer evlatlarımızın kağıda yansıttıkları renk ve umut dolu hayallerinin devamı dileği ile hepsine kucak dolusu sevgiler. "
 28. Hasan ilhan topcular
  Hasan ilhan topcular
  08 Aralık 2020, 16:23
  Küçüklerin hayal gücünü hiç bir bilimsel açıklaması yoktur Ama bu gün kullana geldiğimiz pek çok alet bir çocuk hayalinden kaynaklanmıştır Elimizdeki telefonlar bunun en güzel kanıtı Bu küçüğü teşvik edelim ama zorlamayalım Eğer denizci olmak istiyorsa kendi karar vermelidir benim çocuklluk hayalim at arabası sürmekti
 29. Hidayet Saraç
  Hidayet Saraç
  08 Aralık 2020, 15:28
  Çocuklar için....... Deniz Bal\' a iletilmesi ricası ile... Sevgili Deniz, Yaptığın resmi nereden esinlenerek kâğıda çizdin bilmiyorum ama ismini okuyup " Deniz" olduğunu öğrenince hiç şaşırmadım. Anlaşılan o ki annecin ve babacın sendeki deniz ve denizcilik ilgisini ve sevgisini sanki hissederek ismini seçmişler. Ben de biricik kızıma Deniz adını koymuştum. İleriki yıllarda o da lisanslı bir yüzücü ve bröveli bir balıkadam oldu.. İlk fırsatta "Deniz Müzesi"ne gitmelisin sevgili Deniz.
 30. Süreyya Özkan
  Süreyya Özkan
  08 Aralık 2020, 14:49
  Her şey hayalle başlar.. Hayal edilemeyen hiç bir şey gerçekleştirilemez. Genç ressamlarımızı kutluyorum.. Dilerim insanı ve sanatsal yönleri hep canlı kalır, Teknolojinin esiri değil efendisi olmaları dileği ile... Deniz Bal, Derin Özbek ve Doruk Gürsoy kardeşlerimizi kutluyorum...
 31. Engin Gürdeniz
  Engin Gürdeniz
  08 Aralık 2020, 14:30
  Çocukların gemileri en güçlü gemilerdir .En sert rüzgarları melteme çevirir,en ağır havaları yarar geçer, en büyük dalgaları ise köpük yaparlar.Ne deniz tutar onları ne de özlem çekerler.Denizi sevmektir tüm mukkadesleri.Bırakın çocuklar gemi çizsinler altından ve üstünden deniz geçen.Kimbilir belki bir gün o çocuklar denizci olur Mavi Vatanın halaskarları olurlar tıpkı Cumhuriyetin muhafızları oldukları gibi.
 32. Ali Yavuz Yeniçeri
  Ali Yavuz Yeniçeri
  08 Aralık 2020, 14:25
  Bilgisayar çağına doğan çocukların çoğu bilgisayar başında zaman öldürürken, bazılarının ellerini kullanarak resim ve maket yapmaları bizi memnun ediyor. Hayal gücünün doğal yetenekle buluşması için yazmak, çizmek, maket yapmak, bir müzik aleti çalmak gerekir. Deniz Bal\'ın görmediği bir denizaltıyı çizmesi etkileyici. Demek ki denizi çok seviyor. Umarım büyüyene kadar bu ilgisi ve yeteneğindeki devam eder ve bir denizci olur.
 33. Enes Yigit
  Enes Yigit
  08 Aralık 2020, 13:47
  Tüm eserler çok güzel olmuş büyük bir alkış! Deniz Bal\'ın deniz altı gemisine de bayıldım. Balıkları da unutmamış.
 34. Kıvanç Kutlu
  Kıvanç Kutlu
  08 Aralık 2020, 13:43
  Hayalleri gerçek olsun, başarıları daim olsun. Belki de ileride deniz ile iç içe olup hayallerini gerçekleştirecek. Belki o çizdiği denizaltı içinde bir deniz subayı olarak... Sağlıkla kalın.

Yorum Yaz

500 adet karakter kaldı

Ülkemizde bir ilk...

20 Mart 2013

Yeni bir firma olmasınına rağmen marinacılık ve deniz inşaatları sektöründe yeni atılımlarla kendini gösteren Marina Teknik LTD. ŞTİ.

tirsi balığı

05 Aralık 2010

Bu yüzden üremeye hazır erkekler dişilerden küçüktür.

TAYK Kış Kupası-I Lodos engeline takıldı

27 Kasım 2010

DenizBank-TAYK Trofesi Kış Kupası yarışlarının ilki sert hava yüzünden iptal edildi

ÜYE GİRİŞİ

Yazarlar

Facebook

BANNER

Aytaç Gıda

BANNER

Süper Wood Marin

BANNER

Şok Market - Her Hafta Sürpriz Fırsatlar

BANNER

Şok Market - Her Hafta Sürpriz Fırsatlar

BANNER

Profesyonel Gemi Modelciliği

BANNER

Deniz Eskisi | Deniz Antikacısı | DenizEskisi.com

BANNER

Denizaşırı Kışkırtmalar İhanetler ve Tarihi Gerçekler

BANNER

Eskiler ve Antikalar

BANNER

plastmore.com Plastmore - Meant for more

BANNER

Anadolu Feneri - Ali Soysal

BANNER

StatCounter