Yazar Hakkında

29 Aralık 2020, 17:40

Noctoria ve Kalp Arasındaki Bağlantı

Noctoria (Gece idrara çıkma) ve kalp problemi ilişkilidir.

Aşağıdaki bilgileri okumak için iki dakikanızı ayırmaya değer.

Amerikalı bir doktor bize Noktüri, kalp problemi ve beyin enfarktüsünün ilişkili olduğunu söylüyor. Orta yaşlı ve yaşlı insanların en sık görülen semptomu noktüri'dir (gece idrara çıkma). Yaşlılar gece idrarından dolayı yatmadan önce su içmekten korkarlar. Yatmadan önce su içmemek, gece yarısı su içmeden işemek için kalkmanın orta yaşlı ve yaşlı kişilerde sabah erken beyin enfarktüsünün önemli bir nedeni olduğunu bilmiyorlar. Aslında noktüri, mesane disfonksiyonu sorunu değildir. Noktüri, yaşlılarda kalp fonksiyonunun yaşlanmasında başarısızlık ve sağ kalp atriyumunun alt vücuttan kan emememesinden kaynaklanır. Gün boyunca hepimiz ayakta dururuz, Kan akar. Kalp iyi değilse, kalbin kan hacmi yetersizse, vücudun alt kısmındaki basınç artacak, bu nedenle orta yaşlı ve yaşlı kişilerde gün içerisinde vücut ödemi daha düşük olacaktır. Gece yattıklarında alt vücut üzerindeki baskı azalır ve dokularda çok su birikir Su kana geri döner. Çok fazla su varsa, böbrekler suyu ayırmak ve mesaneye boşaltmak için çok çalışarak noktüriye neden olur. Bu nedenle, yattıktan sonra ilk kez kalkmak ve tuvalete gitmek genellikle yaklaşık üç veya dört saat sürer. Bundan sonra kandaki su artmaya devam ediyor. Yani 3 saat sonra tekrar tuvalete gitmeleri gerekecek. Bu neden serebral enfarktüs ve miyokard enfarktüsünün önemli bir nedenidir? Çünkü iki veya üç idrara çıktıktan sonra kandaki su büyük ölçüde azalır. Vücut ayrıca nefes alarak su kaybetmeye devam eder. Daha sonra kan kalınlaşmaya ve yapışkan hale gelmeye başlar ve uyku sırasında vücudun metabolizmasının düşük olması nedeniyle kalp atış hızı yavaşlar. Yoğun kan ve yavaş kan akışı ile kan damarının darlığı kolaylıkla tıkanır ... Bu nedenle orta yaşlı ve yaşlı insanlar neredeyse her zaman sabah 5 veya 6'da miyokard enfarktüsü veya beyin enfarktüsü geçirir. Bu durum uyurken ölüme yol açacaktır.

Herkese söylenecek ilk şey, noktüri mesanede bir arıza değil, yaşlanan bir kalp problemidir.

Herkese söylenecek ikinci şey, yatmadan önce biraz ılık su içmeniz ve gece yarısı işemek için uyandıktan sonra biraz ılık su içmeniz gerektiğidir.

Noktüriden korkmayın, çünkü su içmemek hayatınızı alabilir.

Üçüncü şey, kalbin işlevini güçlendirmek için normal zamanlarda daha fazla egzersiz yapmanız gerektiğidir. İnsan vücudu bir makine değildir. Bir makine sık kullanıldığında yıpranacaktır, ancak insan vücudu tam tersi olacaktır. Sık kullanıldığında daha güçlü hale gelecektir. Sağlıksız yiyecekler, özellikle yüksek nişasta ve kızarmış yiyecekler yemeyin.

 

Sayın Fuat Akdoğan göndermiştir.

 

Yazarın Diğer Yazıları

Atatürk Hakkında

30.4.2021 13:53:40

Adalet

15.4.2021 13:58:46

Hanımefendiler Ona Hep Hayran

12.4.2021 17:04:34

 

Henüz yorum yazılmamış!

Yorum Yaz

500 adet karakter kaldı

Marinturk Göcek Marinaları

05 Şubat 2021

Muğla'nın Fethiye ilçesine bağlı Göcek Beldesi Büngüş Koyu'nda ve Poruklu Koyu'nda...

ÜYE GİRİŞİ

Yazarlar

Facebook

BANNER

Aytaç Gıda

BANNER

Süper Wood Marin

BANNER

Şok Market - Her Hafta Sürpriz Fırsatlar

BANNER

Şok Market - Her Hafta Sürpriz Fırsatlar

BANNER

Profesyonel Gemi Modelciliği

BANNER

Deniz Eskisi | Deniz Antikacısı | DenizEskisi.com

BANNER

Denizaşırı Kışkırtmalar İhanetler ve Tarihi Gerçekler

BANNER

Eskiler ve Antikalar

BANNER

plastmore.com Plastmore - Meant for more

BANNER

Anadolu Feneri - Ali Soysal

BANNER

StatCounter