Yazar Hakkında

24 Ocak 2021, 20:52

Dalyan'da ne yapılır

Türkiye’nin en sevilen tatil merkezlerinden biri olan Muğla ilinin Ortaca ilçesinde bulunan bir mahalle olan Dalyan cennetin yeryüzündeki yansıması denilebilecek kadar güzel bir tatil beldesi ve aynı zamanda nesli tükenme tehdidi altında olan caretta caretta kaplumbağalarının ülkemizdeki birkaç yumurtlama alanından biri olan İztuzu plajına da ev sahipliği yapıyor. İztuzu plajı bile tek başına bu güzel Ege kasabasına gitmek için yeterli bir sebep ancak Dalyan’da ne yapılır sorusunun tek yanıtı tabi ki sadece İztuzu plajına gidilir değil zira beldede daha birçok güzellik sizi bekliyor.

 Dalyan’da ne yapılır

Caretta carettaları ziyaret edin

 

İztuzu plajı yalnızca ülkemizin değil dünyanın sayılı plajlarından biri ve dünyanın dört bir yanından binlerce insan her yıl 4,5 kilometre uzunluğundaki muhteşem plajı görmek için Dalyan’a akın ediyor. Dünyada tatlı su ile tuzlu suyun birleştiği nadir plajlardan da biri olan İztuzu aynı zamanda caretta caretta kaplumbağalarının Akdeniz’deki yumurtlama alanları arasında yer alıyor. Yani Dalyan’da gitmeniz gereken ilk yer kesinlikle İztuzu Plajı.

 

Tekne gezisine katılın

 

Dalyan’da yapılabilecek en keyifli aktivitelerden biri de tekne gezilerine katılmak ve Dalyan’ın koylarını gezmek. Beldede yer alan birçok doğa harikası koyu bu turlara katılarak görme şansı yakalayabilirsiniz.

 

Köyceğiz Gölü’ne gidin

 

Dalyan’a kadar gelmişken çok yakındaki Köyceğiz Gölü’nü görmeden dönmek tabi ki olmaz. 52 kilometrekarelik muhteşem bir göl olan Köyceğiz Gölü’nün etrafı da çok güzel ve burada hem göl kenarı gezileri yapabilir hem de piknik alanlarında göl kenarı pikniği yapabilirsiniz.

 

Kaunos Antik Kenti’ni gezin

 

Dalyan yakınlarındaki Kaunos Antik Kenti bölgedeki en önemli tarihi mekânlardan biri ve bu nedenle Dalyan’a gittiğinizde bu antik çağdan günümüze dek ulaşmış olan kalıntıları mutlaka görmenizi tavsiye ediyoruz.

 

 Okuyucularımızdan gelenler

 

 

 

Henüz yorum yazılmamış!

Yorum Yaz

500 adet karakter kaldı

Köpekbalıkları, Marmara'ya akın etti

25 Kasım 2010

Marmara Denizi’nde son zamanlarda köpekbalığı sayısında dikkat çeken bir artış gözlenmeye başlandı.

Temmuz Ayı Yarış Takvimi

01 Temmuz 2018

TYF Temmuz Faaliyet Programı (Yat - Dragon - Tırhandil - SB - Katamaran)

Büyük Yarış başladı..

14 Temmuz 2012

Yat yarışlarında DenizBank-Türkiye Açık Deniz Yarış Kulübü (TAYK) Trofesi'nin en önemli mücadelesi olan ''Büyük Yarış'', Deniz Kuvvetleri Kupası Yarışı ile start aldı.

ÜYE GİRİŞİ

Yazarlar

Facebook

BANNER

Aytaç Gıda

BANNER

Süper Wood Marin

BANNER

Şok Market - Her Hafta Sürpriz Fırsatlar

BANNER

Şok Market - Her Hafta Sürpriz Fırsatlar

BANNER

Profesyonel Gemi Modelciliği

BANNER

Deniz Eskisi | Deniz Antikacısı | DenizEskisi.com

BANNER

Denizaşırı Kışkırtmalar İhanetler ve Tarihi Gerçekler

BANNER

Eskiler ve Antikalar

BANNER

plastmore.com Plastmore - Meant for more

BANNER

Anadolu Feneri - Ali Soysal

BANNER

StatCounter