Yazar Hakkında

01 Şubat 2021, 18:36

MARS – URANÜS KAVUŞUMU

MARS - URANÜS KAVUŞUMU

 

Bu sefer sizlere çok farklı bir konudan bahsedeceğim. Malum korona çıktığından beri tüm dünyada eğitim sistemi, sağlık sistemi, ekonomik sistem, yaşam alışkanlıkları herşey değişmeye başladı. Bu değişime bende ayak uydurayım dedim. Pek ilgilenmesemde internette gezinirken sık sık gözüme takılıyordu. Bende sürekli es geçiyordum. Televizyonda da sürekli konuşuluyor yıllardır. Baktım her yerde karşıma çıkıyor bende bir göz atayım dedim.  

Konu: Astroloji

Çevremdeki  herkes astrolog olmuş meğer.  Hangi gezegen hangi gezegenle kavuşmuş, hangisi birbirine dik açı yapmış, ne zaman dolunay varmış, ne zaman yeni ay varmış, herkes biliyor.

Bu aralar Mars - Uranüs kavuşumu varmış. Bu kavuşum pek hoş karşılanan bir kavuşum değilmiş. Şöyle ki; öfke patlamaları, yangınlar, kazalar, depremler olabilirmiş. Yok yok yani sizin anlayacağınız.

Peki bu kavuşum bizim gazeteye nasıl bir etki yapar diye bir derleme yaptım. Şöyle eski yazıları, evrakları, fotoğrafları karıştırdım. Önceden kaleme alınan makaleleri gezegenlere göre inceledim. Veee mars-uranüs kavuşumundan ortaya bakın ne çıktı?

 

FIRTINAYI BEKLİYOR

https://www.denizticaretgazetesi.org/yazarlar/golge-kaptan/firtinayi-bekliyor/1179

 

Mars ve Uranüs gezegenlerinin kavuşması fırtınayı bekleyenler için son derece ciddi bir etki yaratacak. Eğer limanda iseniz fırtınadan çok yara almadan kurtulursunuz. Fakaaaat denizin ortasındaysanız o zaman işiniz zor işte. Doğayla başa çıkmak zor. Hele fırtına hurricane olursa... Siz siz olun limandan ayrılmayın. Zamanında girdiğiniz limandan çıkmamanız gerekirdi. Fırtınanın ne zaman geleceği belli olmaz. Ama tahminimce fuar dönemi gelebilir.

 

PAPAZIN RESMİ GEÇİDİ

https://www.denizticaretgazetesi.org/yazarlar/golge-kaptan/papazin-resmi-gecidi/1221

 

Papaz elini çabuk tuttu, resmi geçidini yaptı Bozcaada’da. Malum kişiler de papaz tarafından kutsandı galiba. Kutsandıklarına göre korkmalarına gerek yok. Göksel enerjiler devreye girmeden yaptılar yapacaklarını. Şu anda elini taşın altına koymayan, menfaatlerini düşünen herkes birgün bu kavuşumdan nasibini alacak diyor gökyüzü. Er ya da geç.

 

G*T LALELERİ

https://www.denizticaretgazetesi.org/yazarlar/golge-kaptan/gt-laleleri-1-bolum/738

 

Lalelerin kendi dillerine bu kadar yabancı olmaları, Türkiye’de çalışıp facebook’larında İngilizce görev tanımı yapmaları ama çalışırken Türkçe konuşmaları... Kendileri bile bu karmaşaya anlam veremiyordur herhalde. ‘’Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu’’ derim bu duruma. Facebook’da ingilizce yazınca daha kıdemli oluyorsun galiba. Türkçe yazmaya eliniz mi varmıyor? Atatürk olmasaydı Türkçe’de konuşamıyor olacaktınız ya, sizin o da umurunuzda değildir. Astroloji ile ilgilenen kişiler Atatürk’ün doğum haritasını incelesinler. Çok özel bir harita.

Laleler; istediğiniz konumda olun, istediğiniz mesleği yapın özünüz sözünüz bir olsun. Türk müsünüz, İngiliz mi? Astrolojiye göre Türkiye ve İngiltere haritası farklı inceleniyorda. Siz hangi kimliktenseniz ona göre haritanıza baktırmanız gerekir. Aman bir yanlışlık olmasın!!!!

 

NE DENİLİRSE HAK EDİYORLAR

https://www.denizticaretgazetesi.org/yazarlar/golge-kaptan/ne-denilirse-hak-ediyorlar/459

 

Bu konuyu yedi cihan duydu. Bilmeyenler için kısaca yazayım.

Çok değerli deniz araştırmacı yazarlarımızdan B. Hulusi GÜRBÜZ’ün Mustafa İhsan DENİZAŞAN ile ilgili çok emek vererek hazırladığı bir kitap vardı. Kitabın bütün geliri de Mustafa İhsan DENİZAŞAN’ın kızına verilecekti. Fakat Mustafa İhsan DENİZAŞAN’ın kızı kitabı kendi bastırmaya kalktı. Ama bilmediği bir şey vardı. Kitabın içine konulan tuzak!

Sonuçta kitap basılamadı. B. Hulusi GÜRBÜZ’e çok ayıp ettiler. Kendi babalarını tekrar gömdüler. Sanırım onlar yıllardır gezegenlerin açı ve sert etkilerinden nasiplerini almışlar.

Ne diyelim; iyi niyetle ve yıllarca çalışılmış o kadar emeğe yazık oldu. Dervişin fikri ne ise zikri de oymuş!!!

 

Değerli okuyucularımız, size elimden geldiği kadar gazetemizde yer alan makaleleri astrolojik olarak ele almaya çalıştım. Daha çooook konu var ama herkesin haritasına ayrı ayrı bakmak gerekiyor. Zaman ilerledikçe gezegenlerin açılarına göre yorumlamaya devam edebiliriz. Daha bunun dolunayı var, kanlı ay tutulması var... Dikkatli davranmakta fayda var.

Ne demiş atalarımız:

‘’Keser döner sap döner, bir gün olur hesap döner.’’

 

Gölge Başçarkçı

İhtiyar

23/01/2021

 

Alıntı: DENİZ TİCARET GAZETESİ

 

 

Henüz yorum yazılmamış!

Yorum Yaz

500 adet karakter kaldı

The Bodrum Cup Bu Yıl İstanbul'dan Başlayacak

11 Ekim 2018

30 yıldan bu yana Bodrum sularında yapılan The Bodrum Cup'ta bu yıl bir ilk yaşanacak. Gulet ve tırhandiller İstanbul Boğazı'ndaki gösterisinden sonra Ege'ye açılacak. Four Seasons Hotel sponsorluğunda 13-22 Ekim tarihleri arasında gerçekleşecek The Bodrum Cup İstanbul Challenge'in ardından geleneksel etkinlik 23-27 Ekim'de American Hospital desteğinde Güney Ege'de yapılacak.

ICA "Deniz Kirliliği Tespit Projesi"

15 Haziran 2021

ICA ''Deniz Kirliliği Tespit Projesi'' ile İstanbul Boğazı'nı gemi kaynaklı kirlilikten koruyacak

Şampiyon Tekirdağ Yelken İhtisas Kulübü

04 Ekim 2021

TYF 2021 Faaliyet Programında yer alan TYF 2021 Optimist Türkiye Takım Yarışı Şampiyonası, B.B. Bodrumspor Yelken Şubesi ev sahipliğinde gerçekleşti.

ÜYE GİRİŞİ

Yazarlar

Facebook

BANNER

Aytaç Gıda

BANNER

Şok Market - Her Hafta Sürpriz Fırsatlar

BANNER

Şok Market - Her Hafta Sürpriz Fırsatlar

BANNER

Profesyonel Gemi Modelciliği

BANNER

Deniz Eskisi | Deniz Antikacısı | DenizEskisi.com

BANNER

Denizaşırı Kışkırtmalar İhanetler ve Tarihi Gerçekler

BANNER

Eskiler ve Antikalar

BANNER

plastmore.com Plastmore - Meant for more

BANNER

Anadolu Feneri - Ali Soysal

BANNER

StatCounter