Yazar Hakkında

16 Şubat 2021, 12:53

Sen Mi Karar Vereceksin?

Bundan bir süre önce eski dostumuz Levent KARATAŞ ile Yelkenci.org’un halkla ilişkiler müdürü arkadaşımız Bihter DURUKAN facebook’tan arkadaş olmuşlar. Bihter kendisine gelen paylaşımları bize anlatırken Bihter’e  ‘’Levent KARATAŞ’a bir mesaj at, benden bahset ve telefonunu iste.’’ dedim. Bir süre sonra Bihter, Levent’in telefonunu getirdi. Kendisini aradım. Biraz eski günleri yad ettik. Sonra Yelkenci.org’ta yazı yazmasını teklif ettim ve yemek tarifleri yazmaya başladı. Daha sonra da Boğaziçi Deniz Kültürü Çevre ve Spor Platformu’nun kurucusu ve başkanı olduğunu söyledi ve peşinden sinema afişi gibi platformun zoom toplantılarının duyuruları gelmeye başladı. Yelkenci.org’da yayınladık. Deniz Ticaret Gazetesi’nde de sinema afişi gibi duyurularını Yelkenci.org’dan alıntı yaparak yayınladık.

 

Bir süre sonra Levent KARATAŞ’ın eski Levent olmadığını anladım. Çünkü üstümüzde hükümranlık kurmaya çalışıyordu. Hatta imtiyaz sahibi Yamaç ERÖZBEK’in Deniz Ticaret Gazetesi’nde köşe yazarları yazı işleri müdürü olan aynı zamanda imtiyaz sahibi Ömer BUMEDİAN’ın olduğu  1999’da kurulan Türkiye’nin ilk deniz portalı olan Yelkenci.org’da Genel Yayın Yönetmen Yardımcısı olarak görev yapan arkadaşımız Özge DURMUŞ’a saygısızca davranmaya başlamıştı. Bunlardan bir tanesinde Özge’ye hesap sormuş, ''Zoom toplantıma niye katılmadın?’’ diye.

 

Mecbur muyuz zoom uygulamasını internetten indirip izlemeye? Bizim vaktimiz o kadar bol değil. Neyi izleyip izlemeyeceğimize biz karar veririz.

 

Kim takar senin platformunu? Zoom dediğin nedir ya? Zoom deyince benim anladığım fotoğraf makinesiyle veya kamerayla zoom yapmaktır. Bana göre Boğaziçi platformunun tüzel kişiliği bile yok. Dernek değil, vakıf değil. Hikaye... ONUN İÇİN AKLIMA PETROL PLATFORMLARI GELİYOR.

 

Levent KARATAŞ üstümüze hükümranlık kurmaya çalıştığı dönemde, emekli tümamiral Ramazan Cem GÜRDENİZ’in sinema afişi gibi platformdaki konuşma tarihlerini, saatini gönderdi. Ramazan Cem GÜRDENİZ ile 2016 yılı Mayıs ayında yollarımız ayrılmıştı. Yollarımızın ayrılma nedenini merak edenler için Gölge Kaptan’a verilen röportajı aşağıdaki link’ten okuyabilirsiniz.

https://www.denizticaretgazetesi.org/yazarlar/golge-kaptan/ne-denilirse-hak-ediyorlar/459

 

Bende imtiyaz sahibi Yamaç ERÖZBEK’e ait olan Deniz Ticaret Gazetesi’nde ve imtiyaz sahibi Ömer BUMEDİAN’a ait Yelkenci.org platformunda özetle her iki yayın organında da yardımcım olan Özge DURMUŞ’a gelen afişi yayınlamamasını söyledim. Yayınlanmadığını gören Levent KARATAŞ daha da kaba davranmaya başladı. Bizde kendisine kapıyı gösterdik. Google’dan da yazılarına ulaşılamayacak şekilde sildik. Yelkenci.org halkla ilişkiler müdürü Bihter DURUKAN’da 2000 kişiye yakın olan arkadaşlarının içinden Levent KARATAŞ’ı çıkarttı.

 

Herkesin bilmesi gereken bir şey var. DENİZ TİCARET GAZETESİ 37 YILDIR BASIN HAYATINDADIR. DENİZCİLİK KONUSUNDA DA ÇOK CİDDİ SÖZ SAHİBİDİR. Her gün yenilenen manşet ve sürmanşetlere ilave olarak 47 adet köşe yazısı bulunmaktadır. Bu denizcilikle alakalı yayın yapan yayın organlarının içinde ciddi bir rekordur ve üstelik bu köşe yazılarının ortalama olarak her gün 6-7 tanesi değişmektedir.

 

Burası gazetedir, öyle platformlara falan benzemez.

 

DERVİŞ YUNUS’UN DEDİĞİ GİBİ ‘’ BİLMEYENLER BİLSİN BİZİ, BİLENLERE SELAM OLSUN’’

 

B. Hulusi GÜRBÜZ

 

Yazarın Diğer Yazıları

Karadeniz Isınıyor

20.4.2021 17:07:15

Gemileri İzlemek

5.4.2021 16:51:10

TCG Dumlupınar II

3.4.2021 13:09:39

 

Henüz yorum yazılmamış!

Yorum Yaz

500 adet karakter kaldı

MARINTURK – İSTANBUL PENDİK MARİNA

18 Mart 2018

Asya ile Avrupa arasında, tarihin ve uygarlığın dönüm noktalarının yaşandığı, insanlık mirasının yüzyıllar boyu kuşaktan kuşağa taşınmasında ev sahipliği yapan, dünyanın gözbebeği İstanbul'un renkli sahili Pendik'te kurulu olan marina, Büyükada'ya sadece 6 deniz mili mesafede.

Kuşadası 4. Zafer Kupası Yat Yarışları tamamlandı

14 Eylül 2016

Kuşadası Belediyesi'nin katkılarıyla, Türkiye Yelken Federasyonu, Setur Marina ve KAYK işbirliğiyle düzenlenen ''4. Kuşadası Zafer Yarışı Setur Marina Kupası'' yarışları sona erdi.

ÜYE GİRİŞİ

Yazarlar

Facebook

BANNER

Aytaç Gıda

BANNER

Süper Wood Marin

BANNER

Şok Market - Her Hafta Sürpriz Fırsatlar

BANNER

Şok Market - Her Hafta Sürpriz Fırsatlar

BANNER

Profesyonel Gemi Modelciliği

BANNER

Deniz Eskisi | Deniz Antikacısı | DenizEskisi.com

BANNER

Denizaşırı Kışkırtmalar İhanetler ve Tarihi Gerçekler

BANNER

Eskiler ve Antikalar

BANNER

plastmore.com Plastmore - Meant for more

BANNER

Anadolu Feneri - Ali Soysal

BANNER

StatCounter