Yazar Hakkında

20 Şubat 2021, 23:33

Kuşadası'nda ne yapılır

Aydın’ın tartışmasız olarak en hareketli tatil merkezlerinden biri olan Kuşadası Aydın şehir merkezinden yaklaşık olarak 59 kilometre uzaklıkta yer alıyor ve araçla ulaşım 50 dakika kadar sürüyor. Aydın’ın ülkemizin en önemli tatil merkezleri arasında adını yazdırmasında en büyük rol tabi ki Kuşadası’nda. Her zaman hareketli, eğlenceli olan ilçe aynı zamanda doğal güzellikleri ve ev sahipliği yaptığı tarihi mekânlar ile de tatil cenneti olarak anılmayı hak ediyor. Kuşadası’nda ne yapılır sorusununsa çok fazla yanıtı var zira bu turistik belde yapılacak bir sürü şeyle ve görülecek birçok yerle dolu.

 kuşadasında ne yapılır

Kuşadası plajlarında mest olacaksınız

 

Yaz tatili denilince akla gelen ilk destinasyonlardan biri olan Kuşadası’nı bu denli çekici kılan en önemli unsur tabi ki plajları. İlçede birçok muhteşem plaj bulunuyor. Kuşadası tatilinizi deniz, güneş ve kum üçlüsüyle taçlandıracak olan bu plajlardan akla gelenler arasında Kadınlar Plajı, Sevgi Plajı ve Kuştur Plajı sayılabilir. Ancak Kuşadası plajları elbette bunlarla sınırlı değil yani Kuşadası tatiliniz boyunca daha birçok plaj keşfetme şansı yakalayacaksınız.

 

Kervansarayı gezin

 

Öküz Mehmet Paşa tarafından 17. Yüzyılda inşa ettirildiği bilinen Kervansaray Kuşadası’nın en fazla turist çeken noktalarından biri. İlgi çekici mimarisi ile yapıldığı dönemdeki görkemini hala taşıyan Kervansaray Kuşadası'nda görülmesi gereken yerlerin ilk sırasında yer alıyor.

 

Kuşadası Milli Parkı’nda yeşile doyacaksınız

 

Kuşadası Milli Parkı Kuşadası merkezinden yaklaşık olarak 25 kilometre uzaklıkta bulunuyor ve emin olun ki burada geçireceğiniz süre içinde yeşile, doğaya doyacaksınız. Hayvan ve bitki çeşitliliği konusunda Türkiye’nin en zengin noktalarından biri olan Kuşadası Milli Parkı ilçenin kesinlikle es geçmemeniz gereken noktalarından biri.

 

Kuşadası gecelerinin tadını çıkartın

 

Kuşadası gecelerini yaşamak için her yıl benlerce insan bu güzel tatil beldesine akın ediyor. Eğer Kuşadası’ndan gecelerine akmadan ayrılırsanız çok şey kaçıracağınızdan en ufak bir şüpheniz olmasın.


 

 

Henüz yorum yazılmamış!

Yorum Yaz

500 adet karakter kaldı

Balıkçının 2.4 Milyon Pound Değerindeki Keşfi

02 Aralık 2020

Tayland'da balıkçı dünyanın en büyüğü olabilecek ambergris diğer adıyla balina kusmuğu buldu. Değeri yaklaşık 2.4 milyon pound olan söz konusu balina kusmuğunu, bu kadar özel yapan ayrıntı ise parfüm sektörünün vazgeçilmezi olmasından geliyor.

ÜYE GİRİŞİ

Yazarlar

Facebook

BANNER

Aytaç Gıda

BANNER

Süper Wood Marin

BANNER

Şok Market - Her Hafta Sürpriz Fırsatlar

BANNER

Şok Market - Her Hafta Sürpriz Fırsatlar

BANNER

Profesyonel Gemi Modelciliği

BANNER

Deniz Eskisi | Deniz Antikacısı | DenizEskisi.com

BANNER

Denizaşırı Kışkırtmalar İhanetler ve Tarihi Gerçekler

BANNER

Eskiler ve Antikalar

BANNER

plastmore.com Plastmore - Meant for more

BANNER

Anadolu Feneri - Ali Soysal

BANNER

StatCounter