Yazar Hakkında

20 Şubat 2021, 23:38

Tekirova'da ne yapılır

Türkiye’nin tatil konusundaki başkenti olarak tanımlayabileceğimiz Antalya’nın en sevilen tatil merkezlerinden biri Tekirova. Antalya şehir merkezinden yaklaşık 60 kilometre uzaklıkta bulunan bir mahalle olan Tekirova’ya merkezden ulaşmak 1 saat sürüyor. Tekirova doğal ve tarihi güzelliklerin büyük bir uyumla birleştiği muhteşem bir tatil destinasyonu ve bu nedenle her yıl hem yerli hem de yabancı turistler tarafından bahar aylarından başlayarak ziyaret ediliyor. Bir tatil merkezinden beklenebileceği gibi Tekirova’da ne yapılır sorusunun çok fazla yanıtı var.

 tekirova da ne yapılır

Phaselis Antik Kenti’ni gezin

 

Tekirova ülkemizin en önemli antik kentlerinden birine ev sahipliği yapıyor; Phaselis. Antik kent muhteşem güzellikteki Phaselis koyunun kıyısında kurulu ve burada yapacağınız gezi sırasında antik tiyatro, hamamlar, agora ve daha birçok yapıyı görebilirsiniz. Roma Dönemi’nden kalan bu yapılar bölgedeki yaşayış hakkında fikir sahibi olmanızı sağlayacak ayrıca kentin, manzaranın ve koyun güzelliği kelimenin tam manasıyla aklınızı başınızdan alacak.

 

Olympos’u ve Yanartaş’ı görün

 

Tekirova sadece Phaselis’e değil Antalya’nın en ünlü yerlerinden biri olan Olympos Antik Kenti’ne de ev sahipliği yapıyor. Olympos gezisi sırasında doğayla tarihin kucaklaşmasına şahit olacaksınız. Ayrıca buradaki gezinizde özellikle ünlü Yanartaş’ı görmenizi tavsiye ediyoruz. Ateşi hiç sönmeyen Yanartaş çok ilginizi çekecek.

 

Tekirova plajlarında tatilin tadını çıkartın

 

Tekirova’nın en güzel yanı tabi ki plajları ve denizi. Beldede çok sayıda plaj bulunuyor; Phaselis plajı, Olympos plajı ve Çıralı plajı beldenin ön plana çıkan plajları. Tekirova plajlarını ülkemizdeki diğer plajlardan ayıran en önemli özellik tarihle doğanın iç içe geçtiği yerler olması.

 

Tekirova’da ne yenir?

 

Tekirova’da Akdeniz mutfağının izleri hissediliyor. Beldede zeytinyağlıların ve sebze yemeklerinin en leziz halleri sizi bekliyor. Ayrıca Akdeniz’e özgü taze balıkları da mutlaka denemenizi öneriyoruz, emin olun ki bu balıkların tadı damağınızda kalacak.

 

 

 

Henüz yorum yazılmamış!

Yorum Yaz

500 adet karakter kaldı

AB Armatörlere ''Uyanıklık Yapmayın'' dedi

13 Nisan 2012

Avrupa Komisyonu, gemileri söküme göndermeden önce AB bayrağından başka bir bayrağa geçirerek, varolan uygulamaları atlatan gemi sahiplerine yönelik yeni kurallar getirdi.

ÜYE GİRİŞİ

Yazarlar

Facebook

BANNER

Aytaç Gıda

BANNER

Süper Wood Marin

BANNER

Şok Market - Her Hafta Sürpriz Fırsatlar

BANNER

Şok Market - Her Hafta Sürpriz Fırsatlar

BANNER

Profesyonel Gemi Modelciliği

BANNER

Deniz Eskisi | Deniz Antikacısı | DenizEskisi.com

BANNER

Denizaşırı Kışkırtmalar İhanetler ve Tarihi Gerçekler

BANNER

Eskiler ve Antikalar

BANNER

plastmore.com Plastmore - Meant for more

BANNER

Anadolu Feneri - Ali Soysal

BANNER

StatCounter