Yazar Hakkında

23 Mart 2021, 13:13

Hayatın Sırları

ZİNDE BİR HAYATIN SIRLARI!

 

Uzun Ömür sahibi olmak için, 70 ila 79 yaş arasındaki 10 yıl çok önemlidir!

 

İsrailli akademisyenler:

70-79 yaşları tehlikeli bir dönemdir.  Bu dönemde çeşitli organlar hızla azalır.  Çeşitli geriatrik hastalıkların sık görülen bir dönemidir ve sıklıkla hiperlipemi, arteriyoskleroz, hipertansiyon ve diyabete yatkındır.

 

80 yaşına girdikten sonra, bu hastalıklar azalacak ve zihinsel ve fiziksel sağlık 60-69 yaşına geri dönebilir.

 

Böylece, 70 ila 79 yaş arası “tehlikeli yaş grubu” olarak adlandırılır.  İnsanlar yaşlandıkça birçok insan sağlıklı bir yaşam sürmek ister.  “Sağlık Zenginliktir” in farkındalar.

 

70 ila 79 yaşlarındaki 10 yıllık sağlık hizmetleri çok önemlidir.

 

İşte bazı basit adımlar

“Her gün * on tane * yapmak”

 

Bu, hayatınızın "tehlikeli yaş grubu" aşamasında daha sorunsuz gezinmenize yardımcı olacaktır.

 

1.  Bir bardak su

 

Su "en iyi ve en ucuz sağlık içeceğidir".

Her gün aşağıdaki üç kez / vesileyle bir bardak su içmelisiniz:

 

İlk kupa:

Yataktan kalktıktan sonra aç karnına bir bardak su içebilirsiniz.

 

Görünmez terleme ve idrara çıkma yüzünden.  Kalktıktan sonra susamasak bile, vücut sıvıları su eksikliği nedeniyle hala kalın olacaktır.  Bu nedenle, yataktan kalktıktan sonra, mümkün olan en kısa sürede yavaşça su eklemelisiniz.

 

İkinci kupa:

Egzersiz sonrası bir bardak su

 

Doğru egzersiz miktarı, uzun ömürlülüğün temel taşlarından biridir.  Bununla birlikte, egzersizden sonra, su ikmaline özel dikkat gösterilmelidir, yaşlıların su içmesi önerilir.

 

Üçüncü kupa:

yatmadan önce bir bardak su kan viskozitesini etkili bir şekilde azaltabilir ve hatta yaşlanma görünümünü yavaşlatabilir.  Anjina, miyokard enfarktüsü ve diğer hastalıklara karşı yardımcı olur.

 

2.  Bir kase yulaf lapası

 

Eğer hasta hissediyorsanız, bir kase yulaf lapası için!  Qing Hanedanlığı'ndaki ünlü bir tıp bilimcisi olan Wang Shixiong, kitabında püresi "dünyanın ilk tamamlayıcısı" olarak adlandırdı.

 

China Daily Online, Harvard Üniversitesi tarafından 100.000 kişi üzerinde yürütülen 14 yıllık bir çalışma yayınladı.  Günde yaklaşık 28 gram tam tahıllı tahıl lapası içeren bir kasenin% 5 ölüm oranını ve% 9 oranında azaltabileceği bulunmuştur.  kardiyovasküler hastalık riskini azaltır.

 

Her gönüllü 1984 yılında çalışmaya katıldığında iyi fiziksel durumdaydı, ancak 2010 geri bildirim anketinde 26.000'den fazla gönüllü vefat etti.

 

Yulaf lapası, kahverengi pirinç, mısır ve karabuğday gibi düzenli olarak tahıl tüketen gönüllülerin özellikle kalp hastalığı olmak üzere tüm hastalıklardan kaçındığı görülmüştür.

 

3.  Bir bardak süt

 

Süt "beyaz kan" olarak bilinir ve insan vücuduna aittir.  Besin değeri çok fazla kalsiyum, yağ ve protein ile bilinir.

 

Tavsiye edilen günlük süt ve süt ürünleri alımı 300 gramdır.  Sıradan bir 200 ml şişe süt için, günde bir veya iki 200 ml'lik şişe veya paket süt içmek yeterlidir.

 

4. Bir yumurta

 

Yumurtaların insan tüketimi için en uygun besin olduğu söylenebilir.  Vücudun yumurta proteinini emme oranı% 98 kadar yüksek olabilir.

 

5.  Bir elma

 

Modern araştırmalar, elmaların kolesterolü düşürme, kilo verme, kanseri önleme, yaşlanmayı önleme, hafızayı geliştirme ve cildi pürüzsüz ve yumuşak hale getirme etkilerine sahip olduğuna inanıyor.

 

Farklı renkteki elmaların sağlık yararları farklıdır:

 

Kırmızı elmalar kan lipitlerini düşürme ve kan damarlarını yumuşatma etkisine sahiptir.

 

Yeşil elma karaciğeri besleyici ve detoksifiye edici etkiye sahiptir ve depresyonla savaşabilir, bu nedenle gençlerin yemek için daha uygundur.

 

Sarı elmalar görmeyi koruma üzerinde iyi bir etkiye sahiptir.

 

6.  Soğan

 

Soğan çok yüksek bir besin değerine sahiptir ve kan şekerini düşürmeye yardımcı olmak, kolesterolü düşürmek, kanseri önlemek, kardiyovasküler ve serebrovasküler hastalıkları korumak ve ayrıca anti-bakteriyel, soğuk algınlığını önlemek ve kalsiyum ve kemikleri takviye etmek gibi birçok işlevi vardır.  Haftada en az üç veya dört kez soğan yiyin.

 

7.  Bir parça balık

 

Çinli Beslenme Uzmanları, “dört ayak” yemenin “iki bacak” yemekten daha kötü, “iki bacak” yemenin “bacaksız” yemekten daha kötü olduğu konusunda uyardılar.

 

"Bacaksız" esas olarak balık ve çeşitli sebzeleri ifade eder.  Balıklarda bulunan protein kolayca sindirilir ve emilir.  Yağdaki doymamış yağ asitleri, özellikle çoklu doymamış yağ asitleri miktarı vücut için nispeten iyidir.

 

8.  Nazik yürüyüş

 

Bunun büyülü bir yaşlanma karşıtı etkisi vardır.  Yetişkinler 12 haftadan daha uzun süre düzenli olarak yürüdüklerinde (yaklaşık 1 kilometre veya daha az), doğru duruş ve bel çevresinin etkisini elde ederler ve vücut güçlenir ve kolayca yorulmaz.

 

Buna ek olarak, yürüme egzersizi baş ağrısını, sırt ağrısını, omuz ağrısını vb. Tedavi etmek için de yararlıdır ve uykuyu artırabilir.

 

Uzmanlar, günde 30 dakikalık bir yürüyüşün “yetişkin hastalığı” tehlikesinden kurtulabileceğine inanıyorlar.  Günde 10.000 adım atan kişilerin kardiyovasküler ve serebrovasküler hastalık geliştirme şansı daha düşük olacaktır.

 

9.  Bir hobi

 

İster hobi ister çiçek yetiştirmek, kuş yetiştirmek, pul toplamak, balık tutmak ya da resim yapmak, şarkı söylemek, satranç oynamak ve seyahat etmek yaşlıların toplum ve doğa ile geniş temaslarını sürdürmelerine yardımcı olabilir.  Bu, yaşlıların ilgi ufkunu genişletmektedir.  Hayatı sevecek ve sevecekler.

 

10.  İyi ruh hali

 

Yaşlı insanlar iyi duygular sağlamalı, çünkü bunlar sağlıkları için son derece önemlidir.  Yaşlıları etkileyen yaygın kronik hastalıklar, yaşlıların olumsuz duyguları ile yakından ilişkilidir:

 

Koroner kalp hastalığı olan birçok hastada, ani ölümle sonuçlanan olumsuz duyguların uyarılması nedeniyle anjina ve miyokard enfarktüsü vardır;

 

"Kötü" öfke, yüksek tansiyona neden olur.  Uzun süreli ve ciddi vakalarda bu, felç, kalp yetmezliği, ani ölüm vb.

 

Öfke, kaygı ve keder gibi olumsuz duygular, kan şekeri seviyelerinin yükselmesine neden olarak vücutta metabolik bozukluklara neden olabilir.

 

Bu, iyi bir ruh haline sahip olmanın ne kadar önemli olduğunu gösterir!

 

Fiziksel yaşlanma doğal bir olgudur ve kendinizi tamamen hayata adamak ve günün en iyisini yaşamak için en mantıklı seçimdir!

 

Yelkenci /Turizmci arkadaşımız Sn. Fuat AKDOĞAN göndermiştir.

 

Yazarın Diğer Yazıları

Atatürk Hakkında

30.4.2021 13:53:40

Adalet

15.4.2021 13:58:46

Hanımefendiler Ona Hep Hayran

12.4.2021 17:04:34

 

Henüz yorum yazılmamış!

Yorum Yaz

500 adet karakter kaldı

Cumhuriyetimizin 96.Yılı İçin, Cumhuriyetin Sanatçıları, Ankara'da "Cumhuriyet" Sergisi'nde Eserleriyle Bir Araya Geliyor

28 Ekim 2019

Kurulduğu günden bugüne kadar çeşitli sanat projeleri düzenleyen, sanatı ve sanatçıyı destekleyen kuruluşlardan biri olan Portakal Çiçeği Uluslararası Plastik Sanatlar Kolonisi, artık gelenekleşen "Cumhuriyet" sergisini Ankara'lı sanatseverlerin beğenisine sunuyor.

Kakavya (Yunanistan)

02 Mart 2010

Malzemeler 1 kg balık (karışık) 4 adet patates (orta büyüklükte) 4 adet kuru soğan (orta büyüklükte) 4 diş sarımsak 1 çay bardağı zeytinyağı 1 çay bardağı garnitür su tuz karabiber

ÜYE GİRİŞİ

Yazarlar

Facebook

BANNER

Aytaç Gıda

BANNER

Süper Wood Marin

BANNER

Şok Market - Her Hafta Sürpriz Fırsatlar

BANNER

Şok Market - Her Hafta Sürpriz Fırsatlar

BANNER

Profesyonel Gemi Modelciliği

BANNER

Deniz Eskisi | Deniz Antikacısı | DenizEskisi.com

BANNER

Denizaşırı Kışkırtmalar İhanetler ve Tarihi Gerçekler

BANNER

Eskiler ve Antikalar

BANNER

plastmore.com Plastmore - Meant for more

BANNER

Anadolu Feneri - Ali Soysal

BANNER

StatCounter