Yazar Hakkında

05 Nisan 2021, 16:36

Denizaltıcılar Derneğinden Duyuru

DENİZALTICILAR BİRLİĞİ DERNEĞİ DUYURU:   

Türk milletinin hürriyet ve istiklal mücadelesinin eşsiz eseri Başkomutanlık Meydan Muharebesi zaferinden ismini alan DUMLUPINAR denizaltısının; 4 Nisan 1953 gecesi Çanakkale Boğazı Nara Burnu açıklarında yaşadığı müessif kazada, son nefeslerini VATAN SAĞOLSUN diyerek haykıran denizaltıcılar; Türk milletinin kalbinde ve belleğinde  68 yıldır vatanseverliğin timsali olarak yaşamaktadır. DUMLUPINAR Denizaltısı ile birlikte  81 denizaltıcının kaybı, 24 Haziran 1941 tarihinde REFAH Şilebindeki 126 denizaltıcının kaybı ve 14 Temmuz 1942  tarihinde  ATILAY denizaltısının 39 denizaltıcı ile birlikte batması, Türk milletini ve denizaltıcıları derinden üzmüştür. Türk denizaltıcılarının 12 yıl içinde ardarda yaşadığı acılar silsilesinin ardından;  cesaret, fedakarlık ve sadakatle vatanına, görevine ve birbirine bağlı denizaltıcılık ruhunun pekiştirilerek kuşaktan kuşağa aktarılması ile Türk denizaltıcılığının bugünkü güçlü ve saygın seviyesine ulaşabildiğini unutmamalıyız. Türk milletinin ve denizcilerin kalbinde ebediyen yaşayacak olan tüm şehitlerimizi; saygı, rahmet ve minnet duygularıyla anıyor, aziz hatıraları önünde saygıyla eğiliyoruz. Vatanımızın mavi derinliklerinde sonsuzluk karakoluna çıkmış aziz şehitlerimizin ruhları şad, mekanları cennet olsun.

 

Sn. (E.) Dz. Asb. Kd. Başçavuş Şeref GÜNERLER göndermiştir.

 

Yazarın Diğer Yazıları

İDO Geleceğin Kaptanlarıyla Seyahat Etti 

İDO, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı öncesinde çocuklara özel üretilen kaptan şapkalarını tüm biletli hatlardaki İDO gemilerinde çocuklara armağan ederek bayram sevinci yaşattı. Çocuklar Yenikapı, Yalova, Pendik, Bursa terminallerinden hareket eden İDO gemilerinde kaptan şapkalarıyla seyahat etti.

23.4.2021 11:30:16

Galata Denizcilik Müzesi

25.3.2021 15:46:03

Tamamen Gerçek

24.3.2021 16:09:04

 

Henüz yorum yazılmamış!

Yorum Yaz

500 adet karakter kaldı

Yelken gezisi faciayla bitiyordu

24 Ocak 2015

İznik Gölü'nde yelkenle açılan 3 kişi, dalgaların etkisi ile boğulma tehlikesi geçirdi. Şahıslardan biri vatandaşlar tarafından kurtarılırken, 2'si kendi imkanlarıyla gölden çıktı.

Türkiye Yelken Federasyonu 2021 Türkiye Şampiyonası Erteleme Duyurusu

03 Şubat 2021

2021 Türkiye Şampiyonası'nın ilerideki Bir Tarihe ertelenmesine Karar Verilmiştir.

ÜYE GİRİŞİ

Yazarlar

Facebook

BANNER

Aytaç Gıda

BANNER

Süper Wood Marin

BANNER

Şok Market - Her Hafta Sürpriz Fırsatlar

BANNER

Şok Market - Her Hafta Sürpriz Fırsatlar

BANNER

Profesyonel Gemi Modelciliği

BANNER

Deniz Eskisi | Deniz Antikacısı | DenizEskisi.com

BANNER

Denizaşırı Kışkırtmalar İhanetler ve Tarihi Gerçekler

BANNER

Eskiler ve Antikalar

BANNER

plastmore.com Plastmore - Meant for more

BANNER

Anadolu Feneri - Ali Soysal

BANNER

StatCounter