Yazar Hakkında

29 Haziran 2021, 15:45

İçinde 20 Ceset Olan Bir Tekne Bulundu

Britanya'nın denizaşırı topraklarında, Turks ve Caicos Adaları sularında bir teknede 20 kişinin cesedi bulundu.

Karayipler'de, Britanya Denizaşırı Toprakları olan Turks ve Caicos Adaları’nın yakınlarında içinde 20 cesedin bulunduğu tekneyle ilgili soruşturmalar devam ediyor. Dedektifler, olayda cinayet şüphesi görmese de teknenin nereden geldiği ve kurbanların kimliği henüz belirlenmiş değil.

 

Turks ve Caicos Adaları’na bağlı Grand Turk adasının yakınlarında geçen perşembe sabah balıkçılar tarafından fark edilen ve üzerine 20 cesedin bulunduğu tekneyle ilgili sorular hala cevaplanmadı.

 

İki takımadadan oluşan Turks ve Caicos Adaları yetkililer, Grand Turk adasının yaklaşık 2.5 kilometre uzaklığında, üzerinde 2’si çocuk 20 kişinin cesedinin bulunduğu tekneyle ilgili soruşturma başlattı.

 

Yetkililer, dedektiflerin cinayetten şüphelenmediklerini, ancak hala teknede tam olarak ne olduğunu anlamaya çalıştıklarını ifade ederken, ölenlerinin kimlikleri ve nereden geldikleri de soruşturulduğu belirtildi.

 

Polis memuru Takara Bain, konuya ilişkin yaptığı açıklamada, detektiflerin cinayet ihtimalini dışladıklarını, diğer ihtimalleri değerlendirdiklerini belirtti ancak daha fazla detay vermedi.

 

Polis Komiseri Trevor Botting ise, teknenin Karayipler dışından geldiğini ve hedef destinasyonunun Turks ve Caicos Adaları’nın olmadığını düşünüldüğünü ifade etti.

 

Bottin, yaptığı açıklamada, kurbanlarının kimliklerinin ve ölüm nedenlerinin tespit çalışmalarının sürdüğünü, çalışmanın tamamlanması zaman alacağını belirterek, şu ifadelere yer verdi: “Kimliklerini tespit etmek ve aileleriyle iletişime geçmek için elimizden geleni yapacağız.”

 

Balıkçılar tarafından geçen perşembe sabahı fark edilen tekne, Kraliyet Turks ve Caicos Adaları Polisi'nin deniz departmanı tarafından kıyıya çekilmişti.

 

Turks ve Caicos adaları, genellikle ülkelerindeki siyasi istikrarsızlık, çete şiddeti, yoksulluk ve ekonomik sıkıntıdan kaçmak isteyen Haitililerin ulaşmak istediği ve insan kaçakçılarının da aktarma noktası olarak kullandığı bir yer.

 

Alıntı: DENİZ TİCARET GAZETESİ

 

 

Henüz yorum yazılmamış!

Yorum Yaz

500 adet karakter kaldı

Mustafa Kemal Atatürk Çeşitli Etkinlikler ile Anıldı.

10 Kasım 2021

Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu

Halatlar

05 Mayıs 2003

İster motor olsun, ister yelkenli, denizde gezen yatlarda en çok kullanılan mazemelerin başında halat gelir.

ÜYE GİRİŞİ

Yazarlar

Facebook

BANNER

Aytaç Gıda

BANNER

Şok Market - Her Hafta Sürpriz Fırsatlar

BANNER

Şok Market - Her Hafta Sürpriz Fırsatlar

BANNER

Profesyonel Gemi Modelciliği

BANNER

Deniz Eskisi | Deniz Antikacısı | DenizEskisi.com

BANNER

Denizaşırı Kışkırtmalar İhanetler ve Tarihi Gerçekler

BANNER

Eskiler ve Antikalar

BANNER

plastmore.com Plastmore - Meant for more

BANNER

Anadolu Feneri - Ali Soysal

BANNER

StatCounter