Yazar Hakkında

06 Ekim 2021, 15:22

TSSF, 'Kampta Psikolojik Şiddet Görüyorum' Diyen Fatma Uruk'u Disiplin Kuruluna Sevk Etti

Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu (TSSF), milli takım kampında psikolojik şiddete ve ayrımcılığa maruz kaldığını söyleyen serbest dalışçı Fatma Uruk'u disiplin kuruluna sevk etti.

TSSF konuyla ilgili yaptığı yazılı açıklamada disiplin kuruluna sevk kararının gerekçesi olarak, sporcunun “asılsız iddialarını” ve “uyumsuz davranışlarını” gösterdi.

 

Fatma Uruk dün Twitter hesabından, “Milli takım kampımda, psikolojik şiddet ve federasyon tarafından ayrımcılığa maruz kalmaktayım. Bu olayları daha önce yaşadığım için kampa gelmeme talebimi daha önce kendilerine iletmiştim fakat kabul edilmedi. Şimdi de buradan ayrılmama izin verilmiyor” demişti.

 

TSSF’nin açıklamasında ise, “30 Eylül-1 Ekim tarihlerindeki 4. Kaş Başka Serbest Dalış Outdoor Dünya Kupası’nda milli ruhumuzu zedeleyen, anlam veremediğimiz bazı fevri ve olumsuz davranışlarda bulunan milli sporcumuz Fatma Uruk’un, iddialar sonrasında federasyonumuzun iletişim kurma taleplerini yanıtsız bıraktığını vurgulamak isteriz” denildi.

 

Uruk ise dünkü paylaşımlarında, “Tweetimden sonra saat 22:21'de herhangi bir toplantı olmamasına rağmen odama otel görevlisi yollanıp TSSF Başkanı tarafından görüşülmek için çağrıldığım söylendi. Uyumak üzere olduğumu ilettim. Odamın üst katındaki balkonunda duyduğum görüşmeleri birebir aktarıyorum. Başkan, diğer sporculardan bazıları ile birlikte hakkımda konuşuyor. Ellerinde olan aleyhimde kullanacakları materyaller toplanıyor. "Önünde bira olan bir fotoğrafı var basına ve kulubüne gönderin" diyip, federasyon başkanı sporcularla birlikte kahkaha attı” demişti.

 

Alıntı: DENİZ TİCARET GAZETESİ

 

 

Henüz yorum yazılmamış!

Yorum Yaz

500 adet karakter kaldı

Bayk Güz Trofesi Start Aldı

24 Ekim 2018

Bayk Güz Trofesi'nde ilk ayak tamamlandı.

tirsi balığı

05 Aralık 2010

Bu yüzden üremeye hazır erkekler dişilerden küçüktür.

ÜYE GİRİŞİ

Yazarlar

Facebook

BANNER

Aytaç Gıda

BANNER

Şok Market - Her Hafta Sürpriz Fırsatlar

BANNER

Şok Market - Her Hafta Sürpriz Fırsatlar

BANNER

Profesyonel Gemi Modelciliği

BANNER

Deniz Eskisi | Deniz Antikacısı | DenizEskisi.com

BANNER

Denizaşırı Kışkırtmalar İhanetler ve Tarihi Gerçekler

BANNER

Eskiler ve Antikalar

BANNER

plastmore.com Plastmore - Meant for more

BANNER

Anadolu Feneri - Ali Soysal

BANNER

StatCounter