Yazar Hakkında

15 Ekim 2021, 14:13

Çin'deki Tianjin Xingang Tersanesi Kapatıldı

Çin'deki Tianjin Xingang Tersanesi, Ekim ayı sonunda tüm operasyonlarını durduracağını açıkladı.

Şanghay Uluslararası Denizcilik Bilgi Araştırma Merkezi, tersanenin ağır borç yükü nedeniyle tarihinde ikinci kez kapatıldığını bildirdi. Son yıllarda tersane operasyonlarından elde edilen yetersiz karların operasyonları durdurma kararına yol açtığı aktarıldı. Tersane, çalışanlarla olan iş sözleşmelerini feshettiğini, ay sonuna kadar tüm faaliyetlerini ve üretimini durduracağını açıkladı.

 

1940'tan beri faaliyette olan tersane, daha önce başarısız şirket reformu sonucunda 2000 yılında iflas başvurusunda bulunmuştu ancak ertesi yıl operasyonların yeniden yapılandırılması tamamlandı.

 

Tianjin Tersanesi en son Haziran 2021'de dünyanın en büyük sivil hastane gemisi olan 'Global Mercy' nin inşasını tamamladı.

 

Tianjin Xinjiang'ın gemi inşa işinin Çin'deki en büyük gemi inşa şirketi Dalian Shipbuilding Industry tarafından devralınması ve gemi onarım işinin Shanhaiguan Shipbuilding'e devredilmesi bekleniyor.

 

Alıntı: DENİZ TİCARET GAZETESİ

 

Yazarın Diğer Yazıları

La Palma'da Lavlar Denize Ulaştı, Sokağa Çıkmak Yasaklandı

İspanya'nın La Palma adasında 19 Eylül'den bu yana aktif olan Cumbre Vieja Yanardağı'nın püskürttüğü lavlar denize ulaştı. Zehirli gaz salınımı riskiyle karşı karşıya kalınması nedeniyle sokağa çıkma kısıtlaması getirildi.

25.11.2021 15:54:29

Türk Loydu Projesine Tübitak Desteği

TÜBİTAK Teknoloji ve Yenilik Destek Programları Başkanlığı (TEYDEB); Türk Loydu tarafından yürütülecek ve Mesh Mühendislik & Yazılım A.Ş. ile birlikte geliştirilecek 2.5 Milyon TL bütçeli ''Sonlu Elemanlar Yöntemi ile 3 Boyutlu Gemi Yapısal Analiz Sistemi Projesi''ne hibe desteği verme kararı aldı.

9.11.2021 15:37:16

 

Henüz yorum yazılmamış!

Yorum Yaz

500 adet karakter kaldı

ÜYE GİRİŞİ

Yazarlar

Facebook

BANNER

Aytaç Gıda

BANNER

Şok Market - Her Hafta Sürpriz Fırsatlar

BANNER

Şok Market - Her Hafta Sürpriz Fırsatlar

BANNER

Profesyonel Gemi Modelciliği

BANNER

Deniz Eskisi | Deniz Antikacısı | DenizEskisi.com

BANNER

Denizaşırı Kışkırtmalar İhanetler ve Tarihi Gerçekler

BANNER

Eskiler ve Antikalar

BANNER

plastmore.com Plastmore - Meant for more

BANNER

Anadolu Feneri - Ali Soysal

BANNER

StatCounter