20.4 C
İstanbul
Pazar, Haziran 23, 2024
spot_img

Matrix

Matrix

1999 yılında gösterime giren film, birçok Oskar ödülüne layık bulunmuştur. Öyle ki aradan onca zaman geçmesine rağmen birçok konuda insanların tekrar tekrar izlemekte sakınca bulmadığı filmler arasında yer alıyor.

Filmin bütçesi, bakıldığında 100 milyon dolar civarındayken elde edilen hasılat da 500 milyon dolar düzeylerinde seyrediyor. Aynı şekilde film, belirttiğimiz gibi Oskar da 4 ayrı dalda ödüle sahip olmuştur. Keanu Reevess gibi ünlü karakteri oyuncularının oluşturduğu kadro, epeyce beğenilmiştir. Sonuç olarak maliyetli ve aksiyon dolu bir film olan The Matrix, televizyonlarda ya da sinemalarda hala seyredilmektedir. Filmin bilim kurgu olması da izleyicileri ayrıca filme çeken Detaylar arasında. Nitekim filmin İMDB puanı da 8.7 olarak karşımıza çıkıyor.

Matrix Filminin Konusu Nedir?

Bilimkurgu tadında izleyicilerin karşısına çıkan Matrix filmi, her yönüyle maceranın ve aksiyon bol olduğu bir yapıttır.

Filmin baş karakteri Thomas Anderson, saygın bir yazılım şirketinde görev almaktadır ve de aynı zamanda esrarengiz olan Matrix’i de araştırmaktadır. Thomas giderek beyninde birçok kurguların oluştuğunu sezer ve garip bir şekilde Trinity ve Morpheus ile tanışır. Bundan sonra da yaşadığı bu gizemlerin beyninin bir simülasyon oyunu olduğunu farkeder. Thomas bu durumdan kendini kurtarmak aynı zamanda da Matrix’i incelemek üzere Morpheus grubuna katılır. Bu sırada Thomas simülasyonda bir yolculuğa çıkar ve yeni kimliğine alışmaya başlayacaktır. Olayların ardı ardına gelmesi filmin nefessiz bir şekilde izlenmesini de sağlıyor.

Filmin ana konusu ileri bir zamanda teknolojinin fazla gelişmesi ile beraber, insan ve bu teknolojik aletlerle savaşı konu edinir. Enerjisini güneşten ve aynı zamanda güneş ışınlarından alan bu teknolojik robotları durdurabilmek adına da havaya karanlık oluşturabilmek adına kimyasallar bırakılır. Olaylar silsilesi bu şekilde devam eder ve sonunda filmin baş karakterlerinden olan Neo, Morpheus’ un ekibine katılarak robotlara karşı savaşır…

Matrix Filminin Oyuncuları

Matrix filmi, oldukça ünlü oyuncuların yer aldığı bilim kurgu filmidir. Öyle ki filmde yer alan oyuncular şu şekildedir;

? Keanu Reeves (Neo)

? Laurence Fishburne

? Hugo Weaving

? Carrie-Anne Moss

? Joe Pantoliano

Gibi oyuncular filmde yer almıştır.

 Okuyucularımızdan gelenler

Önceki Yazı

Son Eklenenler
- Reklam -

Yazarlar

Avatar photo
26 HABERLER
Avatar photo
16 HABERLER
Avatar photo
38 HABERLER
Avatar photo
19 HABERLER
Avatar photo
8 HABERLER
Avatar photo
75 HABERLER
Avatar photo
14 HABERLER
Avatar photo
165 HABERLER
Avatar photo
197 HABERLER
Avatar photo
21 HABERLER
Avatar photo
15 HABERLER
Avatar photo
7 HABERLER
Avatar photo
12 HABERLER
Avatar photo
7 HABERLER
Avatar photo
9 HABERLER
Avatar photo
7 HABERLER
Avatar photo
944 HABERLER
- Reklam -

Çok Okunanlar