23.5 C
İstanbul
Cumartesi, Haziran 22, 2024
spot_img
Ana SayfaHaberlerProgressive Credit Union GP14 Dünya Şampiyonası 2022, Skerries Yelken Kulübünde

Progressive Credit Union GP14 Dünya Şampiyonası 2022, Skerries Yelken Kulübünde

GP14 Dünya Şampiyonası 2022, Skerries Yelken Kulübünde; Cuma son yarış günüdür. Tüm ekiplerin ikinci bir ıskarta kullanmasına izin veren 2 yarış için planlanmıştır. Ian Dobson’ı filonun zirvesindeki Matt Mee’den sadece 2 puan ayırdı. Nick Craig, Neil Marsden, Ger Owens ve Hugh Gill’in hepsi ilk 5’e girme yeteneğine sahipken, bu unvan hala ele geçirilebilirdi.

2. günde yerel övünme hakları, 4. sıradaki Skerries Coleman Grimes ile güvenli görünüyordu. 3. olma şansı vardı ama 5. ile arasındaki fark çok küçüktü.

Sutton Dinghy Kulüpleri Conor Twohig, Gümüş Filo’nun lideriydi. Güvende görünüyordu, herhangi bir felaketi engelledi, ancak arkasında Blessington’ın genç oyuncusu Sam Street ile podyum için amansız bir savaş vardı. Sam, Skerries Doireshiels, Newtownards Steven Nelson ve başka bir genç Greystones Ciaran Keogh ile rekabet ediyordu. Eski bir Skerries adamı olan Conor Byrne, Bronz Filo Darwin Yelken Kulübü’ndeydi. Ancak güvenli görünüyordu ama Meg Tyrrel ve Kerri-Ann Boylan ile Darach Dineen ve Eoghan Duffy arasında hala kazanılacak çok şey vardı.

Progressive Credit Union GP14 Dünya Şampiyonası 2022, Skerries Yelken Kulübünde - Genel
Progressive Credit Union GP14 Dünya Şampiyonası 2022, Skerries Yelken Kulübünde – Genel

Yarış 1 zamanında başladı ve yol gösterici olan Peter Boyle tarafından temiz bir şekilde yönetildi. Pathfinder, filonun çoğunluğu doğru yola çıkarken iyi görünüyordu. Hava durumuna yaklaşan Pathfinder Peter Boyle dördüncü sırada olduğu için alabora oldu. Ross Kearney hava durumu işaretçisinde ilk sırada yer alıyor. Sonra Neil Marsden. Ian Dobson, bronz filo lideri Conor Byrne’ın arkasında dördüncü. Mat Mee, Alan Blay’i ilk beşte yakından takip ediyor.

Yayıcı işaretinden sonra, Ian Dobson ve Matt Mee biraz gülünç bir maça giriyor. Günün yarışının sonuna kadar yakın temas halinde olmaya devam edecekler.

Ross Kearney, ikinci kez zirvede hala Neil Marsden’in önünde. Matt Mee artık Ian Dobson’ın pençelerinden kurtuldu ve üçüncü sırada, liderlere yaklaşıyor. Alan Blay beşinci. Ian Dobson şu anda yedinci. Yarışma bitmedi. Rüzgar 18 knot’ta sabit, ancak birçok emekli ile filo üzerinde önemli bir etkisi oldu.

Son vuruşta lider çifti zorlayan Matt Mee, silahı Neil Marsden ve Ross Kearney’nin üç tekne boyu üzerinde alıyor. Hızlı bitirici Ian Dobson 4. oldu ve bu liderlik tablosunun tepesinde çok sıkı bir şekilde kaldı. Nick Craig beşinci, Youth Robert Richardson altıncı, Alan Blay yedinci ve önde gelen İrlandalı yarışmacı Colman Grimes sekizinci sırada yer alıyor.

Düşen yol gösterici Peter Boyle, kayda değer bir iyileşme kaydetti ve şu anda onuncu.

İki büyük bitişte Blessington’dan Sam Street ve Josh Lloyd 16., Skerries’in Boylan kardeşleri ise 25. oldu. Her iki çift de Gümüş ve Bronz için podyumda yer almak için yarışıyor.

Yarış 8, Dünya Şampiyonası’nın kaderini belirlemede çok önemli bir faktördü. İki kez İngiltere Ulusal Şampiyonu olan Matt Mee, birkaç on yıl boyunca GP14 filosunun dışında kaldı ve 2016’da kaybettikleri bir unvanı yeniden kazanmak isteyen Ian Dobson ve Andy Tunnicliffe’in bir puan liderliğindeydi.

Progressive Credit Union

En iyi marka lideri Neil Marsden, onu Nick Craig, Ian Dobson ve Ross Kearney izliyor. Yol bulucumuz Jane Kearney sekizinci. Conor Twohig, Gümüş Filo lideridir. Erişimler hızlı ve rüzgar 20 deniz milinin üzerinde esiyor. Neil Marsden, erişimin altında sağlıklı bir liderliğe sahip. Ian Dobson takip ediyor. Matt Mee, Nick Craig’in hemen arkasında 4. sırada. Rosa Ross Kearney 5. Colman Grimes şu anda Jane Kearney’nin arkasında dokuzuncu sırada.

Rüzgâr işareti. Hepsi değiştirildi. Neil Marsden ve filonun çoğunluğu sağ taraftan iniyor. Ross Kearney şimdi solda, Matt Mee ortada ve Ian Dobson sağda. Sol taraf, Ian Dobson’ın Matt Mee’ye liderlik etmesi ve Neil Marsden’in Nick Craig ve Ross Keaney’nin arkasında üçüncü olmasıyla başarılı görünüyor. O çok yakın.

Son vuruş büyüleyici olacak. Jane Kearney yedinci. John Hayes ve Colman Grimes onuncu. Conor Twohig, gümüş filo lideri, Sam Sokağı 14. ile on üçüncülüğünü elinde tutuyor. İkili kıyasıya bir rekabet içindedir. Peter Boyle on beşinci oldu. Eoghan Duffy, bronz filo, çarpıcı bir on altıncı sırada. Hugh Gill 17. Kerri Ann ve Megan Boylan şimdi yirminci yaşlarında.

Şimdi bitişe ve zirveye doğru gidiyoruz. Ian Dobson ve Matt Mee arasında hala çok yakın. Hatta bir geri sayıma bile gidebilir. Matt Mee, Ian Dobson’a silahı verir. Andy ve Ian, arka planda çok fazla tezahürat olduğunu açıkça görebiliyor. En önemli an, Andy ve Ian’ın son vuruştan dördüncü sıraya yükseldiği 7. Yarış olabilir.

Progressive Credit Union

Son Eklenenler
- Reklam -

Yazarlar

Avatar photo
26 HABERLER
Avatar photo
16 HABERLER
Avatar photo
38 HABERLER
Avatar photo
19 HABERLER
Avatar photo
8 HABERLER
Avatar photo
75 HABERLER
Avatar photo
14 HABERLER
Avatar photo
165 HABERLER
Avatar photo
197 HABERLER
Avatar photo
21 HABERLER
Avatar photo
15 HABERLER
Avatar photo
7 HABERLER
Avatar photo
12 HABERLER
Avatar photo
7 HABERLER
Avatar photo
9 HABERLER
Avatar photo
7 HABERLER
Avatar photo
944 HABERLER
- Reklam -

Çok Okunanlar