17.2 C
İstanbul
Pazar, Mayıs 26, 2024
spot_img
Ana SayfaGüncel HaberlerTersan Tersanesi Yeni Servis Destek Gemisi Üretecek

Tersan Tersanesi Yeni Servis Destek Gemisi Üretecek

Tersan Tersanesi metanol ile çalışan yeni nesil açık deniz Servis Destek Gemileri inşa edecek.

Tersan Tersanesi, Dutch Show Acta Marine ile Metanol veya MDO/HVO yakıtları ile çalışan 2 DP2 açık deniz destek gemisi ve 2 DP2 açık deniz destek gemisi sağlamak üzere sözleşme imzaladı. Sözleşmeyi uzatmak için iki zaman gemisi daha mevcut.

Tersan Tersanesi Yeni Nesil Servis Destek Gemileri Üretecek

Ulstein Design & Solutions AS ve Acta Marine, 2 açık deniz çiftliğine hizmet vermeyi planladı. TWIN-X, geminin baş yarası tasarımını ve entegre geçiş sistemi D eğitimini hedefliyor. Ayrıca otellerde konaklama alanları bulunmaktadır. 85 kabinde 135 kişiye kadar ağır gemiler.

Servis mühendisleri ve teknisyenler gemileri Tersan Tersa’ya bağışlayacak. Kuleleri gemiden enerjilerine aktarmayı kolaylaştıran gelişmiş bir iskele sistemine sahiptirler.

Tersan Tersanesi
Tersan Tersanesi

SMST iskele, yüksekliği ayarlanabilen kulelere entegre edilmiş bir hareket sistemi ve personel/kargo asansörü ile gelecek. SMST, yine SMST tarafından tasarlanacak olan Güverte 6’yı da sağlayacaktır. 3D mobilite ile donatılacak.

Perakende 500 ve 2 indirimde satın alınabilecek 500 gemi var. 2 dalgada 3.00m’ye ulaşabilen hava, hızlı, verimli ve eksiksiz bir şekilde kişisel ve kargo gemileri tarafından kullanılmak üzere tasarlanmıştır.

Gemiler, yüksek hareketli araçları ve kişisel yükleri taşıma kabiliyetine sahip olacak. Gemilerin düşük lojistik maliyetleri ve konfor seviyesi önemli bir değer katmaktadır. Ancak, CO2 ölçümleri alternatif yakıt metanol tahrik sistemlerinden etkilenecektir. Gemilerin 2. ve 3. teslimatı ise 2024 yılında gerçekleşecek.

Gemiler Temiz Enerji İle İnşa Edilir

Tersan Tersanesi İş ve Pazarlama Geliştirme Şakir Erdoğan, “Yenilenebilir enerjide kilit oyuncular önemli gemileri inşa edecek olanlar olacak” dedi. Acta Marine, sektördeki en saygın firmalardan biridir. Yakında onlar için çalışmak üzere eğitileceğiz. Sürdürülebilir eğitim hedefiyle gemi yapımında ortağımıza ulaşacağımızdan eminiz. Üretimimizden ve performansımızdan kazanç sağlamak Tersan Tersanesi’ne aittir. I-REC çatılarında ve tersane atölye çatılarında bulunan 8000 enerji panelimiz tüm gemiler için yüzde 100 daha fazla enerji sağlıyor. Tersan Tersanesi’nin yeşil gemilerinin yeniden inşa edildiğini belirtti.

“Karbon ayak izinin azaltılmasına katkı olacaktır.”

Acta Marine’in Genel Müdürü Rob Boer, “Bu bir ilk açık deniz rüzgar gemisi, bu gemiler alternatif yakıt metanol veya MDO/HVO tüketebilir ve yakın araç ve güç sistemi ile yaklaşmak için önemli finansal yardım sağlayabilir. Tersan Tersanesi ile profesyonellik ve ayrıcalık, bir anlaşmaya vardığımız için heyecanlıyız.

Son Eklenenler
- Reklam -

Yazarlar

Avatar photo
26 HABERLER
Avatar photo
16 HABERLER
Avatar photo
37 HABERLER
Avatar photo
18 HABERLER
Avatar photo
8 HABERLER
Avatar photo
75 HABERLER
Avatar photo
14 HABERLER
Avatar photo
165 HABERLER
Avatar photo
197 HABERLER
Avatar photo
21 HABERLER
Avatar photo
15 HABERLER
Avatar photo
7 HABERLER
Avatar photo
12 HABERLER
Avatar photo
7 HABERLER
Avatar photo
9 HABERLER
Avatar photo
7 HABERLER
Avatar photo
917 HABERLER
- Reklam -

Çok Okunanlar