11.7 C
İstanbul
Cumartesi, Şubat 24, 2024
spot_img
Ana SayfaGüncel HaberlerTYF Yat Ligi Final Ayağı Tamamlandı

TYF Yat Ligi Final Ayağı Tamamlandı

TYF Yat Ligi Final Ayağı Arkas Aegean Link Regatta ile Tamamlandı

Ege Açıkdeniz Yat Kulübü (EAYK), Çeşme Marina ve Arkas işbirliğiyle düzenlenen, Türkiye Yelken Federasyonu ve Çeşme Belediyesi’nin destekleriyle gerçekleştirilen TYF Yat Ligi’nin final ayağı olan Arkas Aegean Link Regatta, Çeşme’de gerçekleşen ödül töreni ile sona erdi.

Ege Açık Deniz Yat Kulübü (EAYK) ev sahipliğinde gerçekleşen ödül törenine Çeşme Belediye Başkanı Ekrem Oran, Federasyon Başkanımız Özlem Akdurak, Çeşme Liman Başkanı Ahmet Olcay Filiz, Türkiye Yelken Federasyonu Yat Sınıf Komitesi Başkanı ve Ege Açık Deniz Yat Kulübü (EAYK) Başkanı Akif Sezer, Arkas Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Bernard Arkas, Eşi Funda Arkas ve Arkas Yöneticilerinin katılım gösterdiği ödül töreninde yarışlarda derece elde eden takımlara kupaları takdim edildi.

Ödül töreninde Başkan Özlem Akdurak; Ege Açık Deniz Yat Kulübü’ne (EAYK), Arkas Ailesi’ne, Çeşme Marina’ya, Çeşme Belediyesi’ne, Çeşme Kaymakamlığına ve nezdindeki Çeşme Liman Başkanlığı’na, Sahil Güvenliğe ve yarışta emeği geçen başta Yelken Hakemlerimiz olmak üzere tüm katkı sağlayanlara teşekkürlerini iletti. Ayrıca, yelkene gönül vermiş ve derece elde eden tüm ekipleri başarılarından dolayı tebrik ederek, 2024 Paris Olimpiyat Oyunları yolculuğunda bize büyük destek olan Arkas Line’a ayrıca teşekkürlerini iletti.

45 takım ve 450’den fazla sporcunun mücadele ettiği yarışlarda, IRC Genel Kategoride TYF Yat Ligi Şampiyonu Uğur Tarık Gül yönetimindeki Borusan Racing Çılgın Sigma olurken, ikincisi Serhat Altay yönetimindeki Arkas Blue Moon ve üçüncüsü Onur Tok yönetimindeki Bey Metal Team Linea Rossa oldu.

IRC Sınıf kategorilerinde ise sonuçlar şu şekilde;

IRC 0 Sınıfında Uğur Tarık Gül yönetimindeki Borusan Racing Çılgın Sigma birinci, Serhat Altay yönetimindeki Arkas Blue Moon ikinci ve Alexandr Rubtsov yönetimindeki Magic Twelve Team Magic Twelve üçüncü oldu.

 

IRC 1 Sınıfında Onur Tok yönetimindeki Bey Metal Team Linea Rossa birinci, Güney Kaptan yönetimindeki Akpa Chemicals ikinci, Aliaksandr Racheuski yönetimindeki Fox L üçüncü oldu.

 

IRC 2 Sınıfında Bartu Özsoy yönetimindeki Burganbank – Extrem birinci, Igor Rytov yönetimindeki Bogatyr ikinci ve Viktor Zakharov yönetimindeki Space Jockey üçüncü oldu.

 

IRC 3 Sınıfında Kaan Parlas yönetimindeki CYGNUS birinci, Utku Görener yönetimindeki KIA Alize 34.7 ikinci ve Can Obuter yönetimindeki Gemicioğlu Yelken Takımı Bled3 üçüncü oldu.

IRC 4 Sınıfında Hasan Çıplak yönetimindeki M2 – Olive Farm Datça birinci, Kadir Ataseven yönetimindeki Deniz Harp Okulu DHO Zıpkın ikinci ve Hüseyin Akça yönetimindeki Sebago Alize G28 üçüncü oldu.

Alıntı TYF

 

Önceki Haber

 

Son Eklenenler
- Reklam -

Çok Okunanlar