22 C
İstanbul
Perşembe, Eylül 28, 2023
spot_img
Ana SayfaYazarlarYat Fiyatları

Yat Fiyatları

Yat Fiyatları

Yat fiyatları belirlenirken pek çok unsur dikkate alınmakta olup bu sayede çeşitlilik oluşmakta ve herkes kendi bütçesine göre yatı bulabilmektedir. Hem kiralamalar hem de satın almalar için geçerli olan bu durum müşteri memnuniyetinin de artmasını sağlamaktadır.

Yatlar kendi içerisinde lüks ve ekonomik yatlar olmak üzere sınıflara ayrılmaktadır. Genel olarak bakıldığında yolcu kalitesinin ve donanımın artmasıyla birlikte fiyatlarda da yukarı yönlü hareketlilik meydana gelir.

https://www.sahibinden.com/deniz-araclari-satilik-motoryat

Fiyat kategorisinde genellikle kiralık yatlar yoğun talep görmektedir. Saatlik, günlük, haftalık ve aylık kiralamalara göre fiyatlar farklılık gösterecektir. Çoğunlukla saatlik kiralamalarda en az iki saat sınırı koyulmaktadır. Eğer kiralanacak yat ekonomik sınıfta yer alıyorsa fiyatlar minimum aralıkta belirlenecektir. Talebin yoğun olduğu dönemlerde çoğunlukla fiyatlar biraz daha yüksek olmaktadır.

 

Yat Kiralama Fiyatları

Yat kiralama fiyatları yatın türüne göre saatlik 500 ile 1500 TL arasında farklılık göstermektedir. Kiralamalar bir saatliğine ya da daha kısa süreliğine yapılmamakta olup hangi saat aralığında ve hangi tarihte kiralama yapılacağı müşteri tarafından belirlenmektedir. Rezervasyon için genellikle normal dönemlerde sabah saat 10.00 ile gece 04.00 arası tercih edilmektedir. Kiralama süresi içerisinde yatlarda su, çay, kahve gibi ikramlar için ücret alınmamaktadır. Eğer kiralama ekstra organizasyonları kapsıyorsa bu durumda hizmet daha farklı olacaktır. Ek ücret kapsamında müşteriler kahvaltı ya da yemek menüsü, kokteyl menüsü gibi seçimler yapabilirler. Yaz sezonunda ve özellikle hafta sonu günlerinde kiralama daha fazla olduğundan minimum saat sınırı ve fiyatlarda değişiklik yapılabilmektedir.

 

En Uygun Yat Kiralama Fiyatları

En uygun yat kiralama fiyatları ile ilgili güncel bilgilere internet üzerinden ulaşılabilir. Erken rezervasyon ve indirim olanağı sunan internet siteleri arasından en güvenilir olan firma tercih edilmelidir. Fiyatlar gezintiyi kapsamakta olup ekstra hizmet talep edildiğinde fiyatlarda artış olacaktır. Buna göre lazer gösterisi, masa ve balon süsleme, çiçek aranjmanı, on kişilik pasta, kemancı, dört kişilik fasıl ekibi, oryantal show, rehber, bilgisayarlı dj, kahvaltı ya da yemek menüsü, kokteyl konsepti gibi hizmetler için ilave ödeme yapmak gerekir. Bazı firmalarda doğum günü partisi gibi organizasyonlarda süsleme ücretsiz olarak yapılmaktadır.

Önceki Yazı

Önceki İçerikYat Limanı
Sonraki İçerikDeniz Müzesi
Son Eklenenler
- Reklam -

Çok Okunanlar