15.7 C
İstanbul
Cumartesi, Şubat 24, 2024
spot_img
Ana SayfaAktüelÇeşme’de Gerçekleşen TYF Yelken Ligi 2. Ayak ILCA Yarışları Sona Erdi

Çeşme’de Gerçekleşen TYF Yelken Ligi 2. Ayak ILCA Yarışları Sona Erdi

Çeşme’de Gerçekleşen TYF Yelken Ligi 2. Ayak ILCA Yarışları Sona Erdi

Türkiye’nin birçok ilinden gelen sporcuların Çeşme’nin mavi sularında kıyasıya mücadele gösterdiği ve Arkas Çeşme Yelken Gençlik ve Spor Kulübü’nün ev sahipliğini yaptığı 2022 -2023 TYF Yelken Ligi 2. Ayak ILCA Yarışları, bugün Çeşme’de gerçekleşen ödül töreni ile sona erdi.

Ödül törenine başlamadan önce ülkemizde yaşanan deprem felaketinde kaybettiğimiz vatandaşlarımız için bir dakikalık saygı duruşunda bulunularak, İstiklal Marşı okundu.

Federasyon Başkanı Özlem Akdurak’ın konuşmasıyla başlayan törende Başkan Akdurak, depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımızı bir kez daha andı ve bu zorlu süreçte çağrımıza kulak vererek yarışlarda görev alan Yelken Hakemlerimize bir kez daha tüm yelken camiası adına teşekkürlerini iletti.

Çeşme Kaymakamı Mehmet Maraşlı, Çeşme Belediye Başkanı Ekrem Oran ve İzmir Gençlik ve Spor İl Müdürü Murat Eskici, Çeşme İlçe Spor Müdürü Nuri Büyükateş, TYF İcra ve Yönetim Kurulu Üyesi Tolga Yağlı, Merkez Hakem Kurulu Başkanı Hakan Kütük ve sporcu ailelerinin katıldığı ödül töreninde dereceye giren yelkencilere ödülleri verildi.

Dereceye giren genç yelkencilerimiz ödüllerini kıymetli konukların ellerinden aldılar.

ILCA 4 Genel kategorisinde Fenerbahçe Spor Kulübü Yelken Şubesi’nden Ateş Varol birinci, Heybeliada Su Spor Kulübü’nden Aras Aktaş ikinci, İstanbul Yelken Kulübü’nden Kerem Can Kandemir üçüncü, Fenerbahçe Spor Kulübü Yelken Şubesi’nden Kerem Sungun dördüncü ve Ukrayna’dan yarışa katılım sağlayan Dima Svishchov beşinci oldu.

ILCA 4 Junior kategorisinde Ukrayna’dan yarışa katılım sağlayan Dima Svishchov birinci, Teos Yat Ve Yelken Kulübü’nden Kerem Ulu ikinci, Çeşme Yelken Gençlik Ve Spor Kulübü’nden Efe Arbak üçüncü oldu.

ILCA 4 Kızlar kategorisinde Fenerbahçe Spor Kulübü Yelken Şubesi’nden Asya Şakaklı birinci, Tekirdağ Yelken İhtisas Kulübü’nden İlayda Şen ikinci, Era Bodrum Yelken Spor Kulübü’nden Naz Yıldız ise üçüncü oldu.

ILCA 6 Genel kategorisinde Yalıkavak Yelken Spor Kulübü’nden Fevzi Kurt birinci, Fenerbahçe Spor Kulübü Yelken Şubesi’nden Mustafa Öztuncel ikinci, İstanbul Yelken Kulübü’nden Bulut Çanakcı üçüncü oldu.

ILCA 6 Kadınlar kategorisinde Fenerbahçe Spor Kulübü Yelken Şubesi’nden Ece Tüzün birinci, Muğla Ferdi olarak yarışa katılım sağlayan Bilge Nur Yazıcı ikinci, Tekirdağ’dan Ferdi olarak katılım sağlayan Diana Markova üçüncü oldu.

ILCA 6 Gençler kategorisinde Yalıkavak Yelken Spor Kulübü’nden Fevzi Kurt birinciliği, Fenerbahçe Spor Kulübü Yelken Şubesi’nden Mustafa Öztuncel ikinciliği elde ederken İstanbul Yelken Kulübü’nden Bulut Çanakcı üçüncülüğü elde etti.

ILCA 6 Genç Kadınlar kategorisinde Fenerbahçe Spor Kulübü Yelken Şubesi’nden Ece Tüzün birinci olurken, Muğla’dan Ferdi olarak katılım sağlayan Bilge Nur Yazıcı ikinci oldu.

ILCA 7 Genel kategorisinde Galatasaray Spor Kulübü Yelken Şubesi’nden Umut Eyriparmak birinci, Fenerbahçe Spor Kulübü Yelken Şubesi’nden Doruk Demircan ikinci, Tekirdağ Yelken İhtisas Kulübü’nden Meriç Erdağlı üçüncü oldu.

ILCA 7 Gençler kategorisinde Galatasaray Spor Kulübü Yelken Şubesi’nden Umut Eyriparmak birinciliği, Tekirdağ Yelken İhtisas Kulübü’nden Meriç Erdağlı ikinciliği, Fenerbahçe Spor Kulübü Yelken Şubesi’nden Sinan Mumcu ise üçüncülüğü elde etti.

TYF Yelken Ligi ILCA 4 Genel kategorisinde 2022 – 2023 Türkiye Ligi Şampiyonu Heybeliada Su Spor Kulübü’nden Aras Aktaş, ikincisi Ukrayna’dan yarışa katılım sağlayan Dima Svishchov, üçüncüsü Fenerbahçe Spor Kulübü Yelken Şubesi’nden Kerem Sungun, dördüncüsü Fenerbahçe Spor Kulübü Yelken Şubesi’nden Ateş Varol, beşincisi Era Bodrum Yelken Spor Kulübü’nden Arya Can Polat oldu.

TYF Yelken Ligi ILCA 4 Kızlar kategorisinde 2022 – 2023 Türkiye Ligi Şampiyonu Fenerbahçe Spor Kulübü Yelken Şubesi’nden Asya Şakaklı, ikincisi Fenerbahçe Spor Kulübü Yelken Şubesi’nden Defne Koç, üçüncüsü Era Bodrum Yelken Spor Kulübü’nden Naz Yıldız oldu.

TYF Yelken Ligi ILCA 4 Junior kategorisinde 2022 – 2023 Türkiye Ligi Şampiyonu Ukrayna’dan yarışa katılım sağlayan Dima Svishchov, ikincisi Era Bodrum Yelken Spor Kulübü’nden Arya Can Polat, üçüncüsü Tekirdağ Yelken İhtisas Kulübü’nden Kutsal Güneş Kurnaz oldu.

TYF Yelken Ligi ILCA 6 Genel kategorisinde 2022 – 2023 Türkiye Ligi Şampiyonu Yalıkavak Yelken Spor Kulübü’nden Fevzi Kurt, ikincisi İstanbul Yelken Kulübü’nden Bulut Çanakcı, üçüncüsü Fenerbahçe Spor Kulübü Yelken Şubesi’nden Mustafa Öztuncel oldu.

TYF Yelken Ligi ILCA 6 Kızlar kategorisinde 2022 – 2023 Türkiye Ligi Şampiyonu Bulgaristan’dan katılım sağlayan Diana Markova, ikincisi Tekirdağ Yelken İhtisas Kulübü’nden Zülal Alev Erkan, üçüncüsü Muğla Ferdi olarak yarışa katılım sağlayan Bilge Nur Yazıcı oldu.

TYF Yelken Ligi ILCA 6 Gençler kategorisinde 2022 – 2023 Türkiye Ligi Şampiyonu Yalıkavak Yelken Spor Kulübü’nden Fevzi Kurt, ikincisi Fenerbahçe Spor Kulübü Yelken Şubesi’nden Mustafa Öztuncel, üçüncüsü İstanbul Yelken Kulübü’nden Bulut Çanakcı oldu.

TYF Yelken Ligi ILCA 6 Genç Kadınlar kategorisinde 2022 – 2023 Türkiye Ligi Şampiyonu Muğla’dan Ferdi olarak katılım sağlayan Bilge Nur Yazıcı, ikincisi Fenerbahçe Spor Kulübü Yelken Şubesi’nden Ece Tüzün, üçüncüsü Era Bodrum Yelken Spor Kulübü’nden Melisa Küçük oldu.

TYF Yelken Ligi ILCA 7 Genel kategorisinde 2022 – 2023 Türkiye Ligi Şampiyonu Galatasaray Spor Kulübü Yelken Şubesi’nden Umut Eyriparmak, ikincisi Fenerbahçe Spor Kulübü Yelken Şubesi’nden Doruk Demircan, üçüncüsü Tekirdağ Yelken İhtisas Kulübü’nden Meriç Erdağlı oldu.

TYF Yelken Ligi ILCA 7 Gençler kategorisinde 2022 – 2023 Türkiye Ligi Şampiyonu Galatasaray Spor Kulübü Yelken Şubesi’nden Umut Eyriparmak, ikincisi Tekirdağ Yelken İhtisas Kulübü’nden Meriç Erdağlı, üçüncüsü Fenerbahçe Spor Kulübü Yelken Şubesi’nden Sinan Mumcu oldu.

Ödül töreninin sonunda Başkan Akdurak Milli Takım’a seçilen sporculara “Göğsünüzde bir ay yıldız taşıyacaksınız. O ay yıldız egemen bir ülkenin bayrağını temsil ediyor.  Ülkemizi temsil edeceğiniz tüm yarışlarda gurur duyarak sizleri takip edeceğiz” sözleriyle hitap ederek, sporculara Milli Takım formaları takdim edildi.

Alıntı TYF

Önceki Haber

Son Eklenenler
- Reklam -

Çok Okunanlar