11.7 C
İstanbul
Perşembe, Aralık 7, 2023
spot_img
Ana SayfaYazarlarYoutube 1080p Video İndir

Youtube 1080p Video İndir

Youtube video indirme ve video indirme konularında oldukça merak edenler için, 15 Şubat 2005 tarihinde video barındırma sitesi olarak kurulan Youtube, günümüzde en fazla ziyaret edilen sosyal medya siteleri arasında yer almaktadır. İzlenen videolar ile keyifli zaman geçirilmesinin yanında birde kazanç sağlamaya yönelik çalışmalar yapılabilmektedir.

Youtube Video İndir

Artık birçok Youtuber bu konuda platformda popüler hale gelmiş videoları ile ön plana çıkmaktadır. Her bir videosunun saatler içerisinde milyon izlenme sayısına ulaştığı görülmektedir. Youtube videoları bilgisayar, cep telefonu ve tablet cihazlardan rahatlıkla izlenebilmektedir. Web tarayıcısı ve mobil uygulama gibi farklı seçenekleri de mevcuttur. Ancak sadece izlemek ile yetinmeyip Youtube 1080p video indirmek istiyorsanız, o zaman ücretsiz şekilde çalışan bazı web sitelerini ve uygulamaları kullanabilirsiniz.

Youtube Video İndir
Youtube Video İndir

Cep telefonu cihazınıza uygulama indirmeyi pek sağlıklı olarak görmüyorsanız, web tarayıcınız üzerinden sitelere erişim sağlamanız mümkündür. Her Youtube video indir sitesi mobil uyumlu şekilde tasarlanmıştır. Videolar farklı kalitelerde izlenebildiği gibi, indirme konusunda da kaliteye uygun şekilde hareket edilebilir. Buradaki yapılacak seçim tamamen sizlere bağlıdır.

Video İndir

Bir Youtube 1080p video indir sitesine giriş yaptıktan sonra indirmeyi düşündüğünüz Youtube linkini size gösterilen alana girmelisiniz. Daha sonrasında hemen yanında bulunan kısımda hangi kalitede indirmek istediğiniz size sorulacaktır. Hatta birçok sitede mp3 formatında indirmeye kadar farklı seçenekler bulunmaktadır. İndirme işlemine geçtiğiniz zaman cihazınıza çok rahat şekilde kayıt edebilirsiniz.

Böylelikle internet bağlantısına gerek kalmaksızın dilediğiniz zaman dilediğiniz yerden izleyebilecek ve dinleyebileceksiniz. Artık gelen güncellemeler ile birlikte birçok Youtube videosunun HD kalitede olduğunu net şekilde görebilmekteyiz. Bundan dolayı bir videonun HD kalitede indirilmesinde zorlanmayacaksınız. Aynı zamanda bu uygulamalar herhangi bir şekilde ücret talep etmemektedir. Telefonunuzda ya da bilgisayarınızda yeterli disk alanı mevcut ise farklı bir problem ile karşılaşmazsınız.

2022 YouTube videoları PC, Mac ve iPhone’a nasıl indirilir?

YouTube‘dan içerik indirirken dikkatli olmak önemlidir, bazı yöntemler videoları etik ve yasal olarak indirmenize izin verir. Bunlar bazı yasadışı, ancak yasal uygulamalardır.

Bunlar, YouTube videolarını PC, Mac ve mobil cihazlarda kolayca indirmenin bazı yollarıdır. Yasal sonuçlardan kaçınmak için her uygulamayı yükleyebilir ve ardından o uygulamayı kullanarak videoları indirebilirsiniz. Youtube HD Video İndirme ve Youtube 1080p Video İndirme özellikleri için:

  1. YouTube Premium

YouTube Premium (eski adıyla YouTube Red), YouTube’un ücretli sürümüdür. Ücretsiz sürümden daha fazla özellik sunar. Uygulamayı kullanarak YouTube videolarını indirebilir ve çevrimdışı olarak izleyebilirsiniz.

  1. 4K Video Downloader

4K, kullanıcı dostu bir shareware programıdır. Bu uygulama, Linux’un yanı sıra Microsoft Windows, Android ve macOS dahil olmak üzere birçok yazılımla kullanılabilir.

  1. VLC media player

VLC Media Player, YouTube videolarını indirmek için en çok kullanılan uygulamalardan biridir. Bu açık kaynaklı multimedya oynatıcı, herhangi bir ek program yüklemeye gerek kalmadan YouTube videolarını indirmeyi mümkün kıldı.

  1. WinX YouTube İndiricisi

WinX YouTube İndiricisi, kullanıcıların YouTube’dan hızlı ve kolay bir şekilde video indirmesine olanak tanır. Microsoft Windows veya macOS gibi en popüler işletim sistemleriyle uyumludur. Ara yüz basit ve kullanıcı dostudur.

  1. iTubeGo YouTube Streamer

iTubeGo YouTube indiricisi şu işletim sistemlerinde çalışır: Windows, iOS ve Android. Bu program, YouTube videolarını indirmekten daha fazlasını sunar.

  1. SnapDownloader

SnapDownloader, 900’den fazla web sitesi ve platformdan yüksek kaliteli videolar indirmenize izin verir. YouTube, Vimeo, Dailymotion ve diğer formlar seçeneklerden bazılarıdır.

  1. Y2Mate

Y2Mate, YouTube’dan MP3, MP4, 3GP ve diğerleri dahil olmak üzere çeşitli biçimlerde videolar indirmenize izin verir. Bu uygulama Windows, macOS Linux, Android ve iOS ile çalışır.

Youtube video nasıl indirilir?
Youtube video nasıl indirilir?

YouTube videolarını indirmek yasal mı?

Teknoloji gelişiyor ve videoları hızlı bir şekilde indirmeyi mümkün kılan daha fazla araç var. Ancak, yasal mı? Farklı video platformlarının farklı kuralları vardır. MixKit veya Vidzeey gibi bazı platformlar, kullanıcıların video indirmesine izin verir.

Bu platformlar genellikle yalnızca stok videoları sunar. Vimeo, belirli videoları indirmenize izin vermeyebilir.

YouTube, video indirmeyi biraz daha zorlaştırıyor. YouTube’un Hizmet Şartları şunları yapmanızı yasaklar: “Erişim, çoğaltma, dağıtma, iletme, yayınlama, gösterme, satma, lisans değiştirme, değiştirme…”

YouTube ve içerik sahibinin yazılı izin vermesi halinde bu tür işlemlerin yasal olduğunu iddia eder. Bu genellikle metin yazarlığı amaçlıdır. YouTube, uygun izne sahip olduğum sürece videoları indirmeme izin veriyor.

Platformlarından video indirmek için uygun telif hakkı izinlerine sahip olmayan YouTube kullanıcıları farklı yasal sonuçlarla karşılaşabilir. Bu, kullanıcıların YouTube’dan yasaklanmasına ve hatta dava açılmasına neden olsa da, YouTube’dan video indirenlerin çok nadiren de olsa dava edildiğini unutmamak önemlidir.

YouTube, kullanıcılarının platformlarından video indirmesini istemeyebilir. YouTube platformundan video indirmek yasa dışıdır ve neredeyse her zaman onların hüküm ve koşullarını ihlal eder.

YouTube videolarını elde etmek için yasal olarak bir üçüncü taraf video indiricisi kullanabilirsiniz. Bu videolar, videolarını çoğaltmanıza izin veren telif hakkı koşullarına sahiptir. Bu videolar telif hakkı, yaratıcı telif hakkı veya kamu malı içerebilir.

YouTube Videolarını İndirme Etiği

Üçüncü taraf video indirme siteleri YouTube videolarını indirmenizi yasal hale getirse de, durumun etik sonuçlarını göz önünde bulundurmanız önemlidir. Birisinin düzenlemek için zaman harcadığı videoları indirebilmesi adil değil.

Bu, video yaratıcıları için kötü bir fikir çünkü videolarını YouTube’da yayınlamak yerine indirerek aynı avantajı alamayacaklar. İçerik oluşturucular, videolarını YouTube’da Haberler yayınladıklarında görüntüleme kazanırlar.

Bir video platformdan ne kadar çok izlenirse, o kadar fazla gösterim alır ve videonun sıralama şansı o kadar iyi olur.

Belirli durumlarda YouTube videolarını indirmek yasaldır, ancak videonun yaratıcıları üzerindeki potansiyel etkisi dikkate alınmalıdır. YouTube videolarını indirmek YouTube’un hüküm ve koşullarına aykırıdır, ancak üçüncü taraf bir video indirici kullanarak bunu yapmak da etik değildir.

Youtube 1080p Video İndir
Youtube 1080p Video İndir

En Sık Sorulan Sorular

YouTube videolarını en hızlı nasıl indirirsiniz?

4k Video Downloader, masaüstü ve dizüstü bilgisayar kullanıcılarının YouTube videolarını bilgisayarlarına ve Mac’lerine indirmelerinin en iyi yoludur. YouTube Premium, Android ve iPhone için YouTube videolarını indirmenin en iyi yoludur.

YouTube videolarını kişisel kullanım için indirmek yasa dışı mı?

Sorunuzun kısa cevabı “Evet”. YouTube’un video indirmeye ilişkin Şartlar ve Koşulları ihlal edilmiştir. Telif hakkıyla korunan videoyu izinsiz indirmek suçtur. YouTube, telif hakkıyla korunan materyalleri elde etmek için bir video indirme programı kullanma olasılığı hakkında hiç kimseye ulaşmadı.

YouTube videolarını herhangi bir yazılım kullanmadan nasıl indirebilirim?

Birçok çevrimiçi YouTube video indiricisi, YouTube videolarını herhangi bir yazılım olmadan ücretsiz olarak indirmenize izin verir. Y2Mate benim favori web tabanlı indirme sitem.

YouTube videolarını indirmek için hangi biçimleri kullanabilirim?

YouTube videoları MP4, 3GP ve AVI dahil olmak üzere birçok video formatında indirilebilir. MP4, kullanıcıların tercih ettiği en popüler formattır.

YouTube videolarını Windows, Mac OS, iOS, Android ve Android’de indirmeye ilişkin son düşünceler YouTube’un Hizmet Şartları, YouTube içeriği indirmenin yasak olduğunu belirtir. Ancak, üçüncü taraf indiriciler bunu mümkün kılmıştır.

Çeşitli YouTube video indirme araçları YouTube videolarını YouTube’dan indirmek kolaydır. Bu üçüncü taraf uygulamaların etik sonuçları olabilir. YouTube Premium Üyeliği, YouTube içeriğini indirmenin ve çevrimdışı görüntülemenin en iyi yasal yoludur.

Önceki İçerik
Sonraki İçerik
Son Eklenenler
- Reklam -

Çok Okunanlar