34.3 C
İstanbul
Perşembe, Temmuz 18, 2024
spot_img
Ana SayfaEğitim ve Faydalı BilgilerYunanistan'da Bulunan Marinalar

Yunanistan’da Bulunan Marinalar

Yunanistan’da Bulunan Marinalar

Yunanistan, Ege ve İyon Denizleri’nin birleştiği noktada bulunduğu için yelken ve yat turizmi açısından oldukça popüler bir destinasyondur. Yunanistan’da birçok marina bulunmaktadır. Bazıları şunlardır:

 1. Alimos Marina: Atina’nın güneyinde yer alan Alimos Marina, Yunanistan’ın en büyük marinalarından biridir. Yaklaşık 1000 tekne kapasitesine sahiptir.
 2. Zea Marina: Atina’nın Pire Limanı yakınlarında yer alan Zea Marina, yaklaşık 670 tekne kapasitesine sahiptir ve özellikle mega yatlar için popülerdir.
 3. Lefkas Marina: Lefkada adasında yer alan Lefkas Marina, İyon Denizi’nin en popüler marinalarından biridir.
 4. Gouvia Marina: Korfuz adasında yer alan Gouvia Marina, yaklaşık 960 tekne kapasitesine sahiptir ve Yunanistan’ın en büyük marinalarından biridir.
 5. Skiathos Marina: Skiathos adasında yer alan Skiathos Marina, Ege Denizi’nin en popüler marinalarından biridir.
 6. Porto Carras Marina: Kuzey Yunanistan’da, Halkidiki yarımadasında yer alan Porto Carras Marina, yaklaşık 315 tekne kapasitesine sahiptir ve özellikle lüks yatlar için popülerdir.
 7. Rhodes Marina: Rodos adasında yer alan Rhodes Marina, Ege Denizi’nin en büyük marinalarından biridir ve yaklaşık 350 tekne kapasitesine sahiptir.
 8. Kos Marina: Kos’un kuzeydoğusunda, Kos şehir merkezine yaklaşık 1 km uzaklıkta yer alan Kos Marina, 250’den fazla tekneyi ağırlayabilecek kapasitededir.
 9. Kardamena Marina: Kos’un güneybatısında, Kardamena kasabasında yer alan Kardamena Marina, yaklaşık 300 tekne kapasitesine sahiptir.
 10. Port of Kos: Kos şehir merkezinde yer alan Port of Kos, feribotların ve ticari gemilerin yanaşabileceği bir liman olmasının yanı sıra, küçük yat ve tekneler için de yerel hizmetler sunmaktadır.
 11. Pythagorio Marina: Samos’un güneydoğusunda, Pythagorio kasabasında yer alan Pythagorio Marina, 90 tekne kapasitesine sahiptir. Samos’un en eski marinasıdır.
 12. Samos Marina: Samos’un kuzeydoğusunda, Vathi Limanı’nda yer alan Samos Marina, yaklaşık 250 tekne kapasitesine sahiptir. Marina, Vathi Limanı’nın kalbinde yer alır ve Samos’un başkenti Vathi’ye yakındır.
 13. Karlovasi Marina: Samos’un kuzeybatısında, Karlovasi kasabasında yer alan Karlovasi Marina, yaklaşık 280 tekne kapasitesine sahiptir.

Yunanistan’da bu marinaların yanı sıra birçok küçük liman ve marina da bulunmaktadır.

Fotoğraf: Hakan Oflazer© Copyright

Yazı :yelkenciorg© Copyright

Önceki Yazı

 

Son Eklenenler
- Reklam -

Yazarlar

Avatar photo
26 HABERLER
Avatar photo
16 HABERLER
Avatar photo
39 HABERLER
Avatar photo
19 HABERLER
Avatar photo
8 HABERLER
Avatar photo
75 HABERLER
Avatar photo
14 HABERLER
Avatar photo
165 HABERLER
Avatar photo
197 HABERLER
Avatar photo
21 HABERLER
Avatar photo
15 HABERLER
Avatar photo
7 HABERLER
Avatar photo
12 HABERLER
Avatar photo
7 HABERLER
Avatar photo
9 HABERLER
Avatar photo
7 HABERLER
Avatar photo
965 HABERLER
- Reklam -

Çok Okunanlar