10.6 C
İstanbul
Çarşamba, Aralık 6, 2023
spot_img
Ana SayfaGüncel HaberlerIQ Foil Youth ve Junior Dünya Şampiyonası’ndan Sevindirici Haber

IQ Foil Youth ve Junior Dünya Şampiyonası’ndan Sevindirici Haber

İspanya’da Düzenlenen 2023 IQ Foil Youth ve Junior Dünya Şampiyonası’ndan Sevindirici Haber

20 – 28 Ekim tarihleri arasında İspanya’nın Cadiz bölgesinde düzenlenen 2023 IQ Foil Youth ve Junior Dünya Şampiyonası sona erdi.

U15 Kızlar kategorisinde Rüya Uğurlu (Urla Deniz Kulübü) Dünya İkincisi olurken, Ece Melis Baş (Urla Deniz Kulübü) aynı kategoride Dünya Üçüncüsü oldu.

47 sporcunun mücadele ettiği U19 Kızlar kategorisinde ise Merve Vatan (İÇDAŞ Spor Kulübü) 10. sırada yarışı tamamladı.

35 sporcunun mücadele ettiği U17 Kızlar kategorisinde Delfin Ada Canpolat (İÇDAŞ Spor Kulübü) 8. sırada yer alırken, Alya Kaplan Urla Deniz Kulübü) 14. sırada yarışı tamamladı.

44 sporcunun mücadele ettiği U15 Erkekler kategorisinde Emir Mercanoğlu (EMR Windsurf ve Yelken Kulübü) 11. sırada yarışı tamamlarken, Doruk Can (EMR Windsurf ve Yelken Kulübü) 18. Sırada yarışı tamamladı.

78 sporcunun mücadele ettiği U17 Erkekler kategorisinde Devrim Karataş (EMR Windsurf ve Yelken Kulübü) 19. sırada, Artun Şenol (Urla Deniz Kulübü) 22. sırada, Kaya Özel (EMR Windsurf ve Yelken Kulübü) 35. sırada ve Burak Orhan (Çağla Kubat Rüzgar Sörfü ve Yelken Kulübü) 41. sırada yarışı tamamladı.

109 sporcunun yarıştığı U19 Erkekler kategorisinde ise Alaz İnerler (EMR Windsurf ve Yelken Kulübü) 58. sırada yer alırken, Ali Kaan Karataş (EMR Windsurf ve Yelken Kulübü) 67. sırada yer aldı.

Kaynak TYF

Önceki Haber

Son Eklenenler
- Reklam -

Çok Okunanlar