23.2 C
İstanbul
Cumartesi, Eylül 30, 2023
spot_img
Ana SayfaGüncel HaberlerTYF 2023 ORC Sportsboat Türkiye Şampiyonası Tamamlandı

TYF 2023 ORC Sportsboat Türkiye Şampiyonası Tamamlandı

TYF 2023 ORC Sportsboat Türkiye Şampiyonası Tamamlandı

TYF 2023 ORC Sportsboat Türkiye Şampiyonası Galatasaray Spor Kulübü Yelken Şubesi’nin ev sahipliğinde gerçekleşen ödül töreni ile sona erdi.

A Kategorisinde 14, B Kategorisinde 13 olmak üzere toplamda 27 takım ve 100’den fazla sporcunun 3 gün boyunca mücadele ettiği yarışlarda A Kategorisinde ilk 5 takım , B kategorisinde toplamda 6 takım kupa ve madalya kazandı.

A Kategorisindeki sıralamada; Arif Gürdenli ve Ekibi Orient Express XS ( Farr25 ) birinci,  Güray Zünbül ve Ekibi Harmonix Ergun Elektrik ( SB20 ) ikinci, Şükrü Sanus ve Ekibi Onedesign ( Farr25 ) üçüncü, Nevra Eker ve Ekibi Efsane Yoğurt ( J70 ) dördüncü, Saruhan Çınay ve Ekibi Nimbus HSSK Quick Sigorta ( J70 ) beşinci oldu.

B Kategorisi B1 Grubunda Robert de Liefde ve Ekibi J-Erapi Gold Phone ( J80 ) birinci, Bora Kabatepe ve Ekibi Temmuz P25 ( Paltu 25 ) ikinci , Serdar Ünsel ve Ekibi Guarana ( First Class 7.5 ) üçüncü oldu.

B Kategorisi B2 Grubunda ise Mehmet Dinçay ve Ekibi KS Global Yelken Akademisi ( Cheese 6.5 ) birinci, Sinan Gök ve ekibi Duckling Sailing ( SB20 )  ikinci, Burak Güvengez ve Ekibi  CSC ( Cheese 6.5 ) üçüncü oldu.

Planlanan 8 şamandıra yarışının ve 1 coğrafi yarışın yapıldığı şampiyonada coğrafi rotalı Atabay Kupası yarışında A Kategorisinde Arif Gürdenli ve Ekibi Orient Express XS ( Farr25 ) birinci olurken, ikinci Güray Zünbül ve Ekibi Harmonix Ergun Elektrik ( SB20 ), üçüncü Şükrü Sanus ve Ekibi Onedesign ( Farr25 ) oldu. B kategorisinde Mehmet Dinçay ve Ekibi KS Global Yelken Akademisi ( Cheese 6.5 ) birinci, Robert de Liefde ve Ekibi J-Erapi Gold Phone ( J80 ) ikinci, Burak Güvengez ve Ekibi  CSC ( Cheese 6.5 ) üçüncü oldu.

Alıntı TYF

Önceki Haber

Son Eklenenler
- Reklam -

Çok Okunanlar