13 C
İstanbul
Cuma, Şubat 23, 2024
spot_img
Ana SayfaGüncel Haberler2022 ORC SportsBoat Trofe 7. Ayak Türkiye Şampiyonası Tamamlandı

2022 ORC SportsBoat Trofe 7. Ayak Türkiye Şampiyonası Tamamlandı

2022 ORC SportsBoat Trofe 7. Ayak Türkiye Şampiyonası Tamamlandı

Geçtiğimiz haftalarda Türkiye Yelken Federasyonu tarafından ve Kalamış Yelken Kulübü ev sahipliğinde düzenlenen 2022 ORC SportsBoat 7. Ayak Türkiye Şampiyonası tamamlandı.

Kategori A ve Kategori B şeklinde iki farklı klasmana sahne olan yarışlarda toplamda 25 tekne yarıştı. Hava tahminlerinin kötü olmasına rağmen 4-6 knots güneyli rüzgar ile başlayan Şampiyonada ilk gün 2 yarış gerçekleştirildi. Son gun ise güneyli rüzgar ile başlayan Şampiyona ilerleyen saatlerde A kategorisinde 2 B kategorisinde ise 1 yarış ile tamamlandı.

Türkiye Şampiyonası A kategorisinin sıralaması ise şu şekilde oluştu; 1. sırada Cheese JR – Levent Peynirci, 2. sırada Orient XS – Arif Gürdenli, 3. sırada Eker Tombul Ayran – Cem Gözen, 4. sırada Quick Sigorta HSSK Nimbus – Saruhan Çinay, 5. sırada ise Adios – Hulki Özcan yer aldı.

B kategorisinin ilk beşi ise sırasıyla; 1. sırada J-Erapi  – Robert Williem Jan De Liefde, 2. sırada Pendik Yelken Kulübü 2 – Emin Yaşa, 3. sırada CSC – Burak Güvengez, 4. sırada ING Türkiye – Vira Yatçılık – Kaan Mazlumca, 5. sırada ise İTU – Hedef Yelken – Canberk Sağlam yer aldı.

Coğrafi Rotalı Atabay Kupası’nda A kategorisinde ise; 1. sırada Cheese JR – Levent Peynirci, 2. sırada, Orient XS – Arif Gürdenli,  Adios – Hulki Özcan ise yarışı 3. sırada tamamladı. B kategorisinde 1. sırada Otos Tech – Hedef Yelken – Engin Özgen, 2. sırada CSC – Burak Güvengez, 3. sırada J-Erapi  – Robert Williem Jan De Liefde yer aldı.

Üniversite kategorisinde şampiyon İTU – Hedef Yelken – Canberk Sağlam olurken, Türkiye Şampiyonu Döner Kupası’nda A kategorisinde şampiyon Cheese JR – Levent Peynirci, B kategorisinde ise şampiyon J-Erapi  – Robert Williem Jan De Liefde oldu.

Alıntı TYF

Önceki Haber

Son Eklenenler
- Reklam -

Çok Okunanlar