28.6 C
İstanbul
Perşembe, Haziran 13, 2024
spot_img
Ana SayfaGüncel Haberler2023 Dragon Dünya Şampiyonası Sona Erdi

2023 Dragon Dünya Şampiyonası Sona Erdi

2023 Dragon Dünya Şampiyonası Sona Erdi.

Türkiye Yelken Federasyonu Faaliyet Programı’nda yer alan ve Uluslararası Dragon Birliği (IDA), Türk Dragon Birliği (TDB) ile Bodrum Açıkdeniz Yelken Kulübü (BAYK) tarafından, 29 Mayıs-2 Haziran tarihleri arasında Muğla’nın Bodrum ilçesinde düzenlenen Dragon Dünya Şampiyonası sona erdi.

Başkan Özlem Akdurak’ın katıldığı şampiyonada, Marina Yat Kulübü’nde düzenlenen törenle derece elde eden yelkencilere ödülleri takdim edildi.

Türkiye’nin yanı sıra İsviçre, Portekiz, İngiltere, Macaristan, Avustralya ve Belçika’dan toplamda 24 ekip ile 100’e yakın yelkencinin yarıştığı Dragon Dünya Şampiyonası’nda, Dünya Şampiyonu İsviçre’den “1QUICK1” teknesiyle Wolf Waschkuhn, Joao Vidinha, ikinci İngiltere’den “LOUISE RACING” teknesiyle Grant Gordon, Luke Patience, Faye Chatterton, James Williamson, üçüncülüğü ise Kraliyet teknesi “BLUEBOTTLE” ile Graham Bailey, Julia Bailey, Ruairidh Scott ve Will Bedford elde etti.

Amatör yelkenciler arasında ise en büyük ödül olan “Atkinson Corinthian” ödülünün birincisi “Felix Culpa” teknesiyle Yiğit Taban, Yiğit Eroğlu, Hakan Karakaplan, Süleyman Cihan Erkan, ikincisi “Borga” teknesiyle Azat Baykal, Sercan Büyüksöylemez, Emir Işıklıgil, üçüncüsü ise “Akmetal” teknesiyle Can Fuat Akbaşoğlu, Serhat Ayan ve Valentin Zubkov oldu.

Tecrübeli yelkencilerin bilgelik, deneyim ve ustalıklarını takdir eden Ustalar Kupası, Masters’ Trophy’i kazananı ise “FEVER” teknesiyle Klaus Diederichs, Diego Negri ve Jamie Lea oldu.

Başkan Adurak, şampiyonada emeği geçenlere teşekkür ederek “Ülkemiz bir yelken cenneti. Bütün koylarıyla. Ve biz bunu bütün Dünya’ya göstermek için bu tür organizasyonlara ev sahipliği yapmaya, uğraşmaya devam edeceğiz.” dedi.

Alıntı TYF

Son Eklenenler
- Reklam -

Yazarlar

Avatar photo
26 HABERLER
Avatar photo
16 HABERLER
Avatar photo
38 HABERLER
Avatar photo
19 HABERLER
Avatar photo
8 HABERLER
Avatar photo
75 HABERLER
Avatar photo
14 HABERLER
Avatar photo
165 HABERLER
Avatar photo
197 HABERLER
Avatar photo
21 HABERLER
Avatar photo
15 HABERLER
Avatar photo
7 HABERLER
Avatar photo
12 HABERLER
Avatar photo
7 HABERLER
Avatar photo
9 HABERLER
Avatar photo
7 HABERLER
Avatar photo
944 HABERLER
- Reklam -

Çok Okunanlar